VÝSTAVBU SPORTOVIŠTĚ V MAŠKOVĚ ZAHRADĚ ZASTUPITELÉ ZATÍM DÁL NEPOSUNULI

0

Na internetových stránkách města (a na TvA) probíhá hlasování o tom, jaké sportoviště by lidé v Maškově zahradě chtěli stavět nejdříve. Zatímco na stránkách města venkovní koupaliště vede jen těsně, na stánkách TvA je to v jeho prospěch jednoznačnější. Jestliže by si ale někdo myslel, že zastupitelé na svém zasedání v sále Střelnice v úterý 24. května rozhodnou o tom, co se bude stavět jako první, mýlil se. Prý se rozhodne až v červnu (23. 6.). Těsně před prázdninami bychom tedy už měli vědět, jestli se bude stavět zimní stadion a koupaliště najednou, nebo každé sportoviště zvlášť. Varianta, že se nebude stavět nic, na zasedání nepadla!

Jak v sále Střelnice zaznělo, v případě stavby venkovního koupaliště je třeba počítat s náklady ve výši zhruba 60 mil. Kč, zimní stadion přijde v nejlevnější verzi na 50 milionů (100 milionů stojí „plná“ verze), vždy ale bude nutné počítat ještě s částkou ve výši 30 milionů na komunikace, chodníky, parkoviště, inženýrské sítě, zeleň… To znamená, že stavba jen venkovního koupaliště se bude hodně blížit 100 mil. Kč. Kromě finanční analýzy dostali zastupitelé k přemýšlení i možnost využít dvě varianty již zpracovaných projektů zimního stadionu z nedávné doby. Úprava hotových návrhů logicky přijde levněji než zadání projektů nových. Zastupitelé musí též zvážit, jestli v případě stavby na úvěr posunou dříve přijaté usnesení o výši dluhu města, který je nyní na 130 milionech, směrem vzhůru. V případě, že stavba jednoho, či obou sportovišť bude v červnu odsouhlasena, mohly by práce fyzicky začít na jaře 2013 s termínem dokončení léto 2014.

STŘÍPKY Z JEDNÁNÍ ZASTUPITELŮ

 

Sportoviště v Maškově zahradě nebylo jediným projednávaným tématem. Asi nejvíce vzruchu jsme zaznamenali při stížnosti jedné občanky na rušení nočního klidu. V sobotu 21. května v nočních hodinách jistě většina Turnovanů zaznamenala velmi silnou hudební produkci, linoucí se celým městem z Koňského trhu, resp. z klubu GATE.  Policisté státní i městští byli na nohou, nicméně, jak na zasedání zastupitelů zaznělo, v případě pořádání akce soukromou osobou a na soukromém pozemku nejsou k dispozici žádné nástroje, jak silnou hudební produkci zastavit. Starostka Maierová i místostarosta Pekař, který má práci městské policie na starosti, však přislíbili situaci řešit. Protože by se podobná akce měla v létě několikrát opakovat, je objednáno měření intenzity hluku hygienou, byl kontaktován i pořadatel se žádostí, aby byla hlasitost hudební produkce snížena.

 

V dalším bodu jednání zastupitelé souhlasili s rozdělením částky ve výši 5 mil. Kč mezi sportovní organizace a oddíly, v případě úprav Ceny obce souhlasili se snížením odměny ze 100 na 50 tisíc Kč. Byly také rozděleny prostředky na volnočasové aktivity dětí o prázdninách (proběhlo druhé kolo rozdělení peněz). Na jednání byl také představen projekt Komunitního centra pro postižené dospělé s diagnózou autismus. Stavba by měla vyrůst u haly TSC u turnovského nádraží a kromě postižených by tu mohli najít klubové místo senioři, měly by zde probíhat sociální poradenství, besedy a další osvětové aktivity (projekt blíže představíme v samostatném materiálu).

 

Poměrně vzrušeným bodem jednání turnovského zastupitelstva 24. května byla kauza trhů na náměstí. Předsedkyně komise pro občanské záležitosti a současně i radní Eva Kordová argumentovala 650 podpisy občanů pod peticí, která žádá návrat trhů na náměstí, zastupitel Tomáš Hudec, který zrušení trhů na náměstí prosadil, argumentoval peticí v opačném duchu, kterou podepsaly asi čtyři stovky lidí. Více prý podpisů nesbírají, protože jeden z těch, který petici proti trhům roznášel, byl v nejmenované místní restauraci inzultován. Trhy na náměstí se podle všeho na jednání zastupitelů vrátí v červnu… (K tématu vydali zástupci Turnovské koalice a TOP 09 vlastní tiskové prohlášení, ve kterém se ohradili zejména proti způsobu prezentace, který k tématu zaujalo vedení města. Argumentaci, že opozice farmářské trhy na náměstí zrušila, považují za zavádějící, protože obě strany jsou pro pokračování trhů, nicméně na místě, kde k tomu budou lepší podmínky. Text v plném znění najdete ZDE).

Související články (celkem 27)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.