LÉTO JE VE DRUHÉ POLOVINĚ, JAKÁ JE SPOKOJENOST S MAŠKOVKOU?

0

Dva měsíce ostrého provozu mají za sebou koupaliště a další sportoviště v turnovské Maškově zahradě. Podle Jindřicha Kořínka, jednatele Městské sportovní Turnov s. r. o., která areál spravuje, koupaliště zatím navštívilo 26 692 lidí (k 7. 8. 2016). V prvním prázdninovém měsíci sem dorazilo 17 410 návštěvníků. Léto je proměnlivé a chladnější než to loňské, takže jsou zde i výkyvy v návštěvnosti. Zatím nejvíce zájemců o koupání zde přivítali 4. července, kdy jich dorazilo přes 2 300. Byly ale dny, kdy bylo kvůli počasí zavřeno.

Jindřicha Kořínka jsme se zeptali:

* Jaké jsou největší stížnosti na provoz areálu? Řešíte je?
Vše odvíjí od toho, kolik lidí přijde. Máme odzkoušeno, že návštěva ještě kolem 1 200 lidí je celkem v pohodě. Potom se samozřejmě začnou tvořit fronty u občerstvení. Rozšířili jsme výdejní pult, došlo na úpravu sortimentu, na instalaci dalších spotřebičů a vyřešili jsme dalších pár drobností. Technické zázemí už ale zvětšit nemůžeme. To je otázka do příští sezony. Personál se také postupně zlepšuje a učí, ale pokud je běžná kapacita kolem tisíce překročena dvojnásobně, je to už velmi komplikované. Snažíme se ale na tom dále pracovat. Stížnosti byly také na parkování, při vyšší návštěvnosti parkoviště nestačí, tak byly provizorně rozšířeny plochy za supermarketem a na místě bývalých jatek.

201608102144_sport_132_016_maskovka

* Projevují také lidé spokojenost? Co nejvíc kvitují?
Ano, máme i děkovné reakce. Nejvíce se návštěvníkům líbí vyžití pro děti a vodní atrakce. Dále pak areál jako celek.

* Co zatím zůstává nedořešené?
Určitě je to už zmíněné parkování při větší návštěvnosti. Prostor mezi supermarketem Penny a bývalými jatkami v teplých dnech využíváme jako dodatečné provizorní parkoviště, na které se vejde přibližně dalších 130 aut. Uvidíme, co se s tím dá dělat do budoucna, záleží také na dalším využití těchto pozemků.

201608102145_sport_133_016_maskovka

* Jak jsou využita další sportoviště v samotném areálu?
Snažíme se na ně směřovat například mládež, aby si v teplých letních dnech teenageři nekopali či neházeli míčem mezi ležícími návštěvníky. Pronájem hřišť – hlavně toho na beachvolejbal – probíhá v nepravidelných časech v řádu jednotek za týden.

* Objevilo se něco, na co se při stavbě sportoviště zapomnělo?
Myslím, že nic zásadního neschází. Bude chvíli trvat, než zde vzrostou stromy, které budou poskytovat kýžený stín. Zatím to řešíme slunečníky, návštěvníci si také zvykli nosit své přístřešky či slunečníky. Naopak velmi kladně vnímám kvalitní trávník, a to i ten, který byl vysetý v květnu. Velmi dobře fungují solární panely.

* Letošní léto je plné výkyvů, jeden den tropické vedro, druhý den déšť a ochlazení…
Je pravda, že léto nám letos moc nepřeje. Schází „normální“ dny. Snad ještě bude stálejší teplé počasí v srpnu. Na druhou stranu, solární panely mají účinnost nad očekávání, takže voda je teplá, i když nepanují tropy. Nejlépe vyzkoušet!

201608102145_sport_134_016_maskovka

NA KOUPALIŠTĚ V MAŠKOVCE SE MŮŽETE PODÍVÁT I Z DOMOVA
V srpnu byl zprovozněn on-line přenos z letní části areálu v Maškově zahradě. Stejně jako v zimních měsících probíhal živý přenos z ledové plochy Stadionu Ludvíka Koška, tak i nyní je zprovozněna kamera sledující letní část areálu s venkovním koupalištěm. Webová kamera byla pořízena díky finančního příspěvku Lékárny pod radnicí s. r. o. a internetový přenos zajišťuje firma Pamico-czech s. r. o. z Turnova.
Podívejte se ZDE: http://maskova-zahrada.cz/sportoviste-a-sluzby/venkovni-koupaliste/

OSVĚŽTE SE S KNIHOVNOU A DOBRÝM ČTENÍM
Městská knihovna Antonína Marka připravila pro návštěvníky Sportovního a rekreačního areálu v Maškově zahradě koupaliště další místo plné knih a časopisů. Knihovní koutek je umístěn u převlékárny letního koupaliště. Po osvěžení ve vodě si tak můžete užít příjemné chvilky relaxace čtením něčeho lehčího či načerpat novou inspiraci od literárních klasiků. Osvěžovna nabízí průřez nabídky městské knihovny od pohádek přes romány nebo cestopisy až například k Novému zákonu.

201608102145_sport_135_016_maskovka

201608102145_sport_136_016_maskovka

Související články (celkem 27)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.