KOUPALIŠTĚ V MAŠKOVĚ ZAHRADĚ ZAHAJUJE PROVOZ

0

Ve středu 1. června zahajuje plný provoz venkovní koupaliště v Maškově zahradě. Vstup je možný pouze s platnou vstupenkou zakoupenou u vchodu. Ve dvou prázdninových měsících zaplatí dospělí za celodenní vstupné 90 Kč (odpoledne 60 Kč), zlevněná vstupenka pro osoby od 6 do 26 let přijde na 60, resp. 40 Kč. V době mimo hlavní sezonu (červen) činí základní vstupné na den 60 Kč od pondělí do pátku, o víkendech 70 Kč. Při vstupu do areálu lze uplatnit další slevy na průkazy typu ZTP, pro seniory na 70 let či pro dětské skupiny. Po zakoupení vstupenky je nutné projít turniketem. Pozor! Vstupenku si uschovejte, protože ji budete potřebovat pro následné opuštění areálu.

Koupaliště je v provozu každý den od 9.00 do 20.00. Vstupenku je možné zakoupit od 8.45 hodin. Před uzavřením areálu budou atrakce uzavřeny v 19.30 a od 19.45 hodin bude uzavřena i bazénová část.
Od 7.45 do 7.55 hodin je možné zakoupit vstupenku za 40 Kč a využít 25 metrový bazén pro kondiční či rekreační plavání, které bude připraveno od 8.00 do 9.00 hodin.

Převlékárny, WC a sprchy se nachází vpravo od vstupu. Po převlečení je nutné se důkladně osprchovat a umýt mýdlem a bez plavek. Před každým vstupem do bazénové části, tj. prostor oddělený plotem a brodítky, je nutné se vždy osprchovat v brodítku. V bazénové části se chodí bez bot a vstupuje se do vody bez jídla a pití!

Ve velkém bazénu je k dispozici 12 aktivních prvků:
* kamikaze  skluzavka (délka 23,17 m, výška 9,86 m) – přístupná od 10 let
* červený tobogan (délka 92 m, výška 9,62 m) – přístupný od 8 let
* žlutá trojskluzavka – přístupná od 8 let
* zelená trojskluzavka – přístupná od 6 let
* 3x chrliče vody
* vodní hřib
* 2x vzduchovadlo
* masážní lavice
* masážní lůžka

Pasivní atrakce ve velkém bazénu: plavecké dráhy, skokanské bloky (jediné místo, kde je do bazénu možno skákat do vody!!!), síť, houpací „jeskyně“.

201605312237_zap_142_2016_maskovka

Pro nejmenší návštěvníky je připravena kaskádová soustava tří nerezových bazénků, kde jsou k dispozici: ruční vodní pumpa, nosorožec – vodotrysk, menší vodní hřib – chrlič, vodní ježek, skluzavka – dinosaurus a kaskádové skluzavky.
V areálu je k dispozici travnatá louka, která slouží ke slunění. V rámci doprovodných služeb je možné si zapůjčit slunečník či využít další sportoviště. Dále můžete využít: hřiště na pétanque, multifunkční hřiště s umělým travnatým povrchem, beachvolejbalové hřiště a dvě dětská hřiště.
Vlevo od vstupu se nachází občerstvení. Ve spodní části areálu lze také najít menší kiosek s občerstvením, ve kterém se nachází i WC. Okolo celého areálu koupaliště je vedena 560 metrů dlouhá bruslařská stezka, je zde i Skatepark.

Krásné léto a spoustu slunných dní vám přejí Tomáš Špinka, vedoucí areálu Maškovy zahrady, a Jindřich Kořínek, jednatel společnosti Městská sportovní Turnov.

Více informací najdete na http://maskova-zahrada.cz/

Související články (celkem 27)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.