Ve středu 1. června zahajuje plný provoz venkovní koupaliště v Maškově zahradě. Vstup je možný pouze s platnou vstupenkou zakoupenou u vchodu. Ve dvou prázdninových měsících zaplatí dospělí za celodenní vstupné 90 Kč (odpoledne 60 Kč), zlevněná vstupenka pro osoby od 6 do 26 let přijde na 60, resp. 40 Kč. V době mimo hlavní sezonu (červen) činí základní vstupné na den 60 Kč od pondělí do pátku, o víkendech 70 Kč. Při vstupu do areálu lze uplatnit další slevy na průkazy typu ZTP, pro seniory na 70 let či pro dětské skupiny. Po zakoupení vstupenky je nutné projít turniketem. Pozor! Vstupenku si uschovejte, protože ji budete potřebovat pro následné opuštění areálu.
Koupaliště je v provozu každý den od 9.00 do 20.00. Vstupenku je možné zakoupit od 8.45 hodin. Před uzavřením areálu budou atrakce uzavřeny v 19.30 a od 19.45 hodin bude uzavřena i bazénová část.
Od 7.45 do 7.55 hodin je možné zakoupit vstupenku za 40 Kč a využít 25 metrový bazén pro kondiční či rekreační plavání, které bude připraveno od 8.00 do 9.00 hodin.
Převlékárny, WC a sprchy se nachází vpravo od vstupu. Po převlečení je nutné se důkladně osprchovat a umýt mýdlem a bez plavek. Před každým vstupem do bazénové části, tj. prostor oddělený plotem a brodítky, je nutné se vždy osprchovat v brodítku. V bazénové části se chodí bez bot a vstupuje se do vody bez jídla a pití!
Ve velkém bazénu je k dispozici 12 aktivních prvků:
* kamikaze skluzavka (délka 23,17 m, výška 9,86 m) – přístupná od 10 let
* červený tobogan (délka 92 m, výška 9,62 m) – přístupný od 8 let
* žlutá trojskluzavka – přístupná od 8 let
* zelená trojskluzavka – přístupná od 6 let
* 3x chrliče vody
* vodní hřib
* 2x vzduchovadlo
* masážní lavice
* masážní lůžka
Pasivní atrakce ve velkém bazénu: plavecké dráhy, skokanské bloky (jediné místo, kde je do bazénu možno skákat do vody!!!), síť, houpací „jeskyně“.
Pro nejmenší návštěvníky je připravena kaskádová soustava tří nerezových bazénků, kde jsou k dispozici: ruční vodní pumpa, nosorožec – vodotrysk, menší vodní hřib – chrlič, vodní ježek, skluzavka – dinosaurus a kaskádové skluzavky.
V areálu je k dispozici travnatá louka, která slouží ke slunění. V rámci doprovodných služeb je možné si zapůjčit slunečník či využít další sportoviště. Dále můžete využít: hřiště na pétanque, multifunkční hřiště s umělým travnatým povrchem, beachvolejbalové hřiště a dvě dětská hřiště.
Vlevo od vstupu se nachází občerstvení. Ve spodní části areálu lze také najít menší kiosek s občerstvením, ve kterém se nachází i WC. Okolo celého areálu koupaliště je vedena 560 metrů dlouhá bruslařská stezka, je zde i Skatepark.
Krásné léto a spoustu slunných dní vám přejí Tomáš Špinka, vedoucí areálu Maškovy zahrady, a Jindřich Kořínek, jednatel společnosti Městská sportovní Turnov.
Více informací najdete na http://maskova-zahrada.cz/
Související články (celkem 27)
- LÉTO JE VE DRUHÉ POLOVINĚ, JAKÁ JE SPOKOJENOST S MAŠKOVKOU?
- KOUPALIŠTĚ V MAŠKOVĚ ZAHRADĚ ZAHAJUJE PROVOZ
- PO VÍCE NEŽ DVOU DESETILETÍCH MÁ TURNOV OPĚT VEŘEJNÉ KOUPALIŠTĚ
- NA SOUBOJ HC TURNOV 1931 S ČESKOU REPREZENTACÍ PŘIŠLO TISÍC LIDÍ!
- TURNOV MÁ NOVÝ ZIMNÍ STADION, AREÁL BUDE DOKONČEN PŘÍŠTÍ ROK NA JAŘE
- ORGANIZACE DNE „D“ ANEB VŠE KOLEM OTEVŘENÍ A PROVOZU ZIMNÍHO STADIONU
- AREÁL MAŠKOVKY ROSTE, PROBÍHAJÍ JEDNÁNÍ O BUDOUCÍM PROVOZU, VE STŘEDU 22. DUBNA DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
- POZEMKY V MAŠKOVĚ ZAHRADĚ VERS. POZEMKY NA KOŇSKÉM TRHU
- PO PATNÁCTI LETECH VÁHÁNÍ TURNOV STAVÍ KOUPALIŠTĚ A ZIMNÍ STADION
- ARGUMENTY TOP 09 PRO MAŠKOVKU
- ZIMNÍ STADION A KOUPALIŠTĚ SE BUDOU STAVĚT; ROZHODNUTÍ VZALA NA SEBE EXSTAROSTKA MAIEROVÁ
- NAD MAŠKOVKOU SE OPĚT SMRÁKÁ, LETOS SE STAVĚT URČITĚ NEZAČNE
- PRVNÍ KOUPÁNÍ V „MAŠKOVCE“ PRAVDĚPODOBNĚ JIŽ PŘÍŠTÍ LÉTO
- ZASTUPITELÉ JEDNALI: ROZHODNUTÍ O STAVBĚ KOUPALIŠTĚ, KTERÉ NIKDO NEČEKAL
- ANKETA ZASTUPITELŮ NA TÉMA SPORTOVIŠTĚ V MAŠKOVĚ ZAHRADĚ (ZASTUPITELÉ O STAVBĚ DEFINITIVNĚ ROZHODNOU NA KONCI SRPNA!)
- SPORTOVIŠTĚ V MAŠKOVĚ ZAHRADĚ: PARLAMENT MLÁDEŽE POŘÁDÁ ANKETU
- HISTORICKÉ ROZHODNUTÍ: SPORTOVIŠTĚ V MAŠKOVCE SE BUDE STAVĚT
- SPORTOVIŠTĚ V MAŠKOVĚ ZAHRADĚ? PŘEDSTAVENA BYLA NOVÁ STUDIE
- STANOVISKO BRUSLAŘSKÉHO A HOKEJOVÉHO KLUBU TURNOV