POZEMKY V MAŠKOVĚ ZAHRADĚ VERS. POZEMKY NA KOŇSKÉM TRHU

0

Turnovu chybí k dofinancování sportoviště v Maškově zahradě 30 až 35 mil. Kč. Uvedl to starosta města Tomáš Hocke na únorové tiskové konferenci radnice. „Máme dvě možnosti. Buď si vezmeme úvěr, nebo prodáme část pozemků v Maškově zahradě ke komerčnímu využití,“ řekl starosta. V případě pozemků se jedná o plochu o velikosti zhruba 10 tisíc metrů čtverečních za supermarketem Penny, resp. v prostoru bývalých jatek. Jak starosta doplnil: „Nechceme prodávat levně, a je vůbec otázkou, zda ty pozemky prodávat, nebo nechat budoucím generacím.“ Na tomto místě je dobré zmínit, že plocha u železniční zastávky je ideálním nástupištěm do Českého ráje a mělo-li by někdy někde vzniknout skutečné návštěvnické centrum, je to velmi příhodné místo…

n201502031624_zap_48_2015_konskytrhRadní města na své lednové schůzi doporučili schválit jak výběrové řízení na úvěr na dostavbu Maškovky, tak i současně vyhlásit prodej části pozemků za 30 mil. Kč. Konečné rozhodnutí bude na zastupitelích, kteří budou toto téma probírat patrně na svém únorovém zasedání.
Na pozemcích za Penny Marketem může stát podle nového územního plánu klidně další supermarket. „Pociťujeme v poslední době tlak od některých řetězců vystavět v Turnově ještě jedno velké nákupní centrum. V minulosti se mluvilo o Šroubárně, autobusovém nádraží či o Koňském trhu. Moje úvaha je taková, že lepší by bylo supermarket postavit za Penny. A protože by mohl být poslední, nebude už takový tlak na Koňský trh. Město by mohlo plochu Koňského trhu a areál bývalé masny získat a do budoucna zde vytvořit druhé živé centrum města,“ přiblížil svůj pohled starosta Hocke.

Pravdou je, že po zásadních rozhodnutích typu fúze nemocnic či výstavba sportoviště v Maškově zahradě bude na příští roky řešení Koňského trhu, který v samém centru města dělá městu ostudu, jednou z posledních velkých výzev!

Související články (celkem 27)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.