AREÁL MAŠKOVKY ROSTE, PROBÍHAJÍ JEDNÁNÍ O BUDOUCÍM PROVOZU, VE STŘEDU 22. DUBNA DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

0

Dubnová tisková konference města Turnov proběhla netradičně v areálu staveniště sportovního areálu v Maškově zahradě. Novináři si mohli prohlédnout jednak vlastní stavbu, tak i zázemí staveniště v jedné ze stavebních buněk, kde dostali doplňující informace. Podle starosty města Tomáše Hockeho zatím stavba probíhá bez vážnějších komplikací, zimní stadion by měl být otevřen na svátek 28. října, koupaliště v příštím roce na jaře. Stavební práce jsou velmi intenzivní, podle stavbyvedoucího Ondřeje Jandejska dochází v těchto dnech k instalaci sloupů a nosné konstrukce střechy zimního stadionu, probíhají také zemní práce.

n201504212107_zap_119_2015_maskovkaJednatel Městské sportovní Turnov Jindřich Kořínek přiblížil celkové pojetí areálu, kolem kterého povede asi půlkilometrová in-line dráha s různými výškovými profily. Hodně se hovořilo i o budoucím provozu zimního stadionu. Ceny vstupného pro veřejnost by měly být na obvyklé výši, jako u podobných zařízení v okolí, tedy asi 30 Kč pro dospělé, počítá se i s komerčním využitím haly. Otevřeno by mělo být sedm dnů v týdnu, kromě hokejového klubu a soutěží zatím na krajské úrovni tady do budoucna počítají, že by v zimním stadionu našli místo také krasobruslaři či hráči curlingu. V létě by stadion mohl fungovat jako kryté hřiště, potenciální zájemci o pronájem na velké koncerty ale budou zklamáni, nutná bezpečnostní opatření stavby budou dimenzována na nižší počet návštěvníků.

n201504212107_zap_120_2015_maskovkaV ceně stavby je i základní vybavení, co zatím chybí, je rolba, kterou bude zimní stadion nutně potřebovat. Zažádáno bylo o dotaci na ministerstvo školství, pokud dotace nevyjde, uvažuje se o možnosti dlouhodobého pronájmu. Cena nové rolby s pohybuje kolem 4 mil. Kč.
Podle starosty Hockeho bude ještě na dovybavení interiéru a zázemí občerstvení potřeba zhruba částka ve výši půl milionu korun, jedná se ale i o případné spoluúčasti s okolními pivovary, které by část provozu vybavily svým zařízením. Provoz sportoviště bude zabezpečovat Městská sportovní Turnov s. r. o. (PCH)

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ NA STAVENIŠTI V MAŠKOVĚ ZAHRADĚ – STŘEDA 22. DUBNA
Chcete vidět místa staveniště, kam se běžně nedostanete, a dozvědět se aktuální informace o průběhu stavby? Můžete přijít ve středu 22. dubna do Maškovy zahrady.
Otevřeno bude od 17.00 do 18.30 hodin. Příchod bude umožněn z parkoviště od Penny marketu (platí však zákaz parkování u Penny marketu i v prostoru stavby). K parkování prosím využívejte ostatní parkoviště v okolí.
„Zpřístupněno bude okolí buněk a výhled z rozhledny – jak říkáme násypu u kruhového objezdu. Podle aktuálního počtu účastníků a zvláště pak situace na stavbě bude možné nahlédnout co nejblíže k zimnímu stadionu,“ přiblížil situaci Jindřich Kořínek, jednatel Městské sportovní Turnov. Pozval také zájemce na 17.30 hodin, kdy proběhne symbolické poklepání na základní kámen… (TZ města Turnov)

Související články (celkem 27)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.