ORGANIZACE DNE „D“ ANEB VŠE KOLEM OTEVŘENÍ A PROVOZU ZIMNÍHO STADIONU

0

Protože se množí dotazy, jak bude probíhat ve středu 28. října otevření Zimního stadionu Ludvíka Koška v Maškově zahradě, jestli bude vstup volný, co se stane, když zájem bude přesahovat kapacitní možnosti, jaké hokejové hvězdy při akci uvidíme a jak je to s bruslením pro veřejnost, zeptali jsme se na podrobnosti Jindřicha Kořínka, jednatele Městské sportovní Turnov, tedy člověka, na jehož bedrech stojí nejen výstavba areálu, ale také jeho budoucí provoz.

SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ ZIMNÍHO STADIONU V MAŠKOVĚ ZAHRADĚ VE STŘEDU 28. ŘÍJNA
Areál bude otevřen v 10.00 hodin. Od 10.00 do 12.00 hodin si můžete přijít zabruslit. Na 13. hodinu je plánováno slavnostní otevření stadionu. Hokejový zápas legend ČR proti HC Turnov 1931 můžete vidět od 13.45 hodin. O přestávkách utkání vystoupí krasobruslaři BK Variace Liberec a hokejová přípravka HC Turnov. Od 16.00 hodin bude následovat autogramiáda. Od 18.30 do 21.00 hodin mohou návštěvníci opět nazout brusle a vychutnat si večerní veřejné bruslení.

201510231335_sport_175_015_zs

* Program na stadionu k 28. říjnu je již daný, bruslí se zadarmo? Bude tam třeba k dispozici někdo, kdo bude zájemce provázet, když se budou chtít jen podívat a nebruslit?
Ano, první den je bruslení zadarmo. Na stadionu budou i zasvěcení průvodci, takže nebude problém se podívat tam, kam se běžný návštěvník nepodívá, například do technologické části stadionu a podobně. Program jsme ještě doplnili o autogramiádu hokejistů HC Bílí Tygři Liberec, která proběhne od 12.00 do 13.00 hodin.
 
* Na 13. hodinu je naplánováno slavnostní zahájení, jak to bude probíhat a bude mít veřejnost volný vstup?
Samozřejmě, rádi přivítáme všechny zájemce z řad veřejnosti. Počítáme, že krátce promluví architekti, projektanti, stavitelé, za město starosta. Následovat bude prezentace fotografií z průběhu stavby, stříhání pásky, poslechneme si i státní hymnu. Poté dojde ke slavnostnímu nástupu k prvnímu utkání na novém ledě. Pro tuto příležitost budou jako suvenýry k dispozici k zakoupení speciální puky z edice Maškova zahrada. Po celý den bude zajištěno základní občerstvení.

* Od 13.45 hodin je na programu zápas Turnova vers. české legendy, kdo přijede? 
Je to hodně reprezentativní výběr. Posuďte sami: brankáři Martin Altrichter a Michal Mařík, obránci František Kaberle, Libor Procházka, Milan Chalupa, Bedřich Ščerban, Jaroslav Nedvěd, Josef Řezníček, Miroslav Dvořák, útočníci Otakar Janecký, Martin Hosták, David Pospíšil, Richard Žemlička, Tomáš Kucharčík, Richard Farda, Radek Ťoupal, Václav Král a Filip Turek. Trenérem je Jan Gusta Havel, vedoucím mužstva Milan Nový, kustodem Jiří Stejskal a manažerem Pavel Schwarz.
Mezi hráči jsou mistři světa a olympijští vítězové, třeba František Kaberle má pět zlatých medailí z mistrovství světa, legendární Richard Farda byl v týmu mistrů světa v roce 1972.

201510231335_sport_176_015_zs
 
* Jak dlouho se bude hrát, a po utkání platí, že bude autogramiáda?
Hraje se na tři třetiny vždy 15 minut čistého času, autogramiáda bude od 16.00 ve sportbaru, v přestávkách se představí krasobruslaři a nejmenší turnovští hokejisté.
 
* O zápas bude asi poměrně velký zájem, kolik lidí se vejde do haly a počítáte i s těmi, kteří se dovnitř nedostanou?
Na slavnostní otevření bude dohlížet městská policie a hasiči. Až zavelí, že už nikoho dalšího na stadion nepustí, nic s tím neuděláme, bude nám to líto, avšak stavěli jsme stadion o velikosti, která bude pro Turnov na další roky dostatečná. Kdo bude chtít vědět, co se 28. října bude na stadionu dít, bude mít možnost sledovat přímý přenos na internetu díky společnosti Pamico-czech a Kulturnímu centru Turnov, kterým tímto děkuji za spolupráci. Přímý přenos bude k vidění z odkazů ze stránek města www.turnov.cz, fcb Maškova zahrada i připravovaných webových stránek www.maskova-zahrada.cz.
 
* Děti mají 29. a 30. října podzimní prázdniny, budou na tyto dny upraveny i hodiny pro veřejnost? 
Ve čtvrtek 29. října bude otevřeno pro veřejnost od 8.00 do 18.15 hodin. Následovat bude přátelský zápas HC Turnov – Alvesta (partnerské město ve Švédsku – pozn. aut.). V pátek budeme s veřejným bruslením pokračovat opět od 8.00 do 14.45 hodin – následují tréninkové hodiny pro děti – a poté bude pro veřejnost opět otevřeno od 18.00 do 19.00 hodin.

201510231335_sport_177_015_zs
 
* Hodně se mluví o tom, že hala bude dost naplněna. Jak to bude s bruslením pro veřejnost v následujících týdnech? 
Ano, zimní stadion je naplněn od rána do pozdního večera, zájem převýšil naše očekávání. Nicméně jsme i velký prostor vyčlenili pro bruslení veřejnosti, a to třikrát v týdnu a o víkendu. Ceny jsou dostupné opravdu všem, 90 minut bruslení přijde děti na 20 Kč a 30 Kč pro dospělé. Další speciální otevírací doba pro veřejnost bude vždy o prázdninách a svátcích. Jsem přesvědčen, že kdo bude chtít bruslit, na zimní stadion se určitě dostane. Jen na okraj: Na některých zimních stadionech v Česku je otevřeno pro veřejnost třeba jen jeden den v týdnu na 90 minut. To v Turnově neplatí…

Stadion ve zkušebním režimu již začal sloužit. Ve středu 21. října zde proběhl úplně první oficiální trénink A týmu mužů a také nejmladších turnovských hokejistů – snímky z této historické události najdete na Facebooku TvA – ZDE.

Související články (celkem 27)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.