PROVIZORNÍ KLUZIŠTĚ V TURNOVĚ BUDE FUNGOVAT AŽ OD PROSINCE, DRUŽSTVO MALÝCH HOKEJISTŮ TO DOSTALO DO SVÍZELNÉ SITUACE

0

Včera byla na podatelnu turnovské radnice odevzdána petice rodičů dětí, které chodí do hokejové přípravky místního BHK Turnov. Petici podepsala zhruba stovka lidí. „Jsme si všichni vědomi faktu, že není možné v Turnově vytvořit v této době a za současných podmínek ideální prostředí pro trénink ledního hokeje, a to z důvodu neexistence vhodné ledové plochy,“ píše se mj. v petici.

Díky tomu, že letos již třetí sezonu bude v Turnově u haly TSC u nádraží mobilní kluziště, vznikla nedávno i hokejová přípravka. Mobilní kluziště sice neumožňuje pořádání mistrovských soutěžních utkání, nicméně postačuje regulím minihokeje.  A malým hokejistům se daří, sbírají vavříny z různých turnajů, na zdejší ledové ploše se také vloni na jaře konal i historicky první mezinárodní hokejový turnaj.

Podle členky petičního výboru Martiny Hujerové, dostali malí hokejisté nabídky z jiných klubů z měst, kde je standardní ledová plocha. „Chtěli jsme ale zůstat v Turnově, hrát za místní klub, co nejméně cestovat a více trénovat,“ říká Martina Hujerová, jinak maminka jednoho z malých hokejistů.

Proto se na konci sezony (v červnu 2007) sešli rodiče, trenéři a vedení oddílu BHK Turnov s jednatelem Městské sportovní, s.r.o., Jiřím Vele a místostarostou Jaromírem Pekařem. „Termín přípravy lední plochy až na 10. prosince, tedy stejně jako v loňském roce, byl pro nás nepřijatelný. Závěrem tohoto setkání však bylo, že Městská sportovní, s.r.o., slíbila přípravu lední plochy na druhou polovinu měsíce října, nejpozději od 1. listopadu 2007 a místostarosta Pekař tento termín akceptoval,“ je uvedeno v petici.

n200711122002_zap_298_07_hokejVedení klubu proto přihlásilo mužstvo přípravky BHK Turnov do turnajové soutěže, rodiče se rozhodli, že jejich potomci budou nadále hájit barvy Turnova. Byl zajištěn dvakrát týdně pronájem ledové plochy v sousední Lomnici nad Popelkou, kde se celé mužstvo od začátku září pilně připravovalo na začátek soutěže. První turnaj se konal v německém Jonsdorfu, kde se přípravka umístila na skvělém druhém místě. Všichni věřili závazku zástupců Městské sportovní a Města Turnov, že nejpozději od 1. listopadu 2007 bude možné trénovat na ledové ploše v Turnově a pronájem v Lomnici nad Popelkou byl proto smluven pouze do konce října.

Jak je dále v petici uvedeno, příslušenství k provozování lední plochy bylo včas Městskou sportovní připraveno, ale údajně chybí souhlas z Města Turnov k jeho nainstalování a k zahájení provozu. Kluziště tedy v provozu není. Každý týden tak přípravka absolvuje jeden turnaj, na který se nemá kde připravovat. A první část soutěže bude již končit. Dokonce vznikla situace, že si klub musel pronajmout v Liberci na neděli 11. listopadu ledovou plochu, aby se mohl uskutečnit jím organizovaný turnaj minihokeje (na něj by jinak postačovala plocha v Turnově). Mimochodem – termín tohoto turnaje byl z výše uvedených důvodů o měsíc odložen.

„Novodobá tradice bruslení a ledního hokeje v Turnově je sice v plenkách, ale přesto se domníváme, že jakákoli podpora mládežnického sportování je a bude přínosem pro celou turnovskou veřejnost,“ píše se v závěru petice. Její signatáři žádají vedení města o rychlé řešení vzniklé situace.

n200711122003_zap_299_07_hokej„Mrzí nás, že bylo něco slíbeno a teď to neplatí. Kdybychom tohle věděli dopředu, tak jsme sezonu zařídili jinak. Takhle jsme s prosíkem zamířili do Jičína a do Lomnice, kde nám vyšli vstříc a na trénink nám pronajali byť jen část hrací plochy,“ uzavírá Martina Hujerová. Už tento pátek budou malí hokejisté reprezentovat Turnov na mezinárodním turnaji v německém partnerském městě Niesky.

O nadcházející sezoně na mobilní ledové ploše u nádraží jste si na serveru TvA mohli přečíst také v „Aktualitách“ 7. listopadu. „Teploty přes den se musí blížit alespoň nule, abychom neplatili příliš vysoké částky za energie,“ vysvětlil jednatel Městské sportovní Jiří Vele důvod, proč se s provozem počítá nejdříve až od 1. prosince a kdyby bylo teplo, tak až od 8. prosince.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.