PSÍ ÚTULEK V TURNOVĚ NAHRADÍ ODCHYTOVÉ MÍSTO

0

K zásadní změně dochází v péči o zatoulané psy v Turnově a okolí. Psí útulek na skautském ostrově, jak ho desetiletí známe, končí. Místo něho bude asi už od konce března fungovat odchytové zařízení pro zatoulané psy. Nově bude umístěno u haly Českého svazu chovatelů pod železniční zastávkou Turnov-město.

Podle místostarosty Jana Lochmana zde budou umístěny tři kotce. Zatoulané psy sem budou umisťovat strážníci městské policie. Odborná péče je zajištěna kynology. Po 24 hodinách budou psi eskortováni do útulku Archa v Liberci. Předpokládané náklady jsou 150 tisíc korun, je zažádáno o dotaci z Libereckého kraje. V Turnově a okolí bývá ročně odchyceno kolem stovky psů.

Stávající psí útulek na Skautském ostrově

Jak zaznělo při projednávání tohoto bodu na únorovém zasedání turnovských zastupitelů, skauti se o psí útulek na ostrově starali tři desetiletí.
V poslední době čelili atakům na sociálních sítích, rozporovaná byla kvalita služeb, někomu vadil štěkot psů, jiní viděli prioritu skautů v péči o děti. Pravdou je, že kotce na ostrově jsou v záplavovém území vystavené vlhku a chladu…

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.