PŘES 75 TISÍC PRO VÍTKA, SAMA A LUKÁŠE!

0

Když v sobotu večer skončily letošní turnovské Vánoční trhy, začali organizátoři charitativního stánku „Pro dobrou věc“ přepočítávat peníze, kterými turnovští občané podpořili vybrané děti. Jak vše dopadlo? „Máme velkou radost a je pro nás velmi potěšující zprávou, že i letos se podařilo vybrat cílovou částku, kterou jsme si stanovili,“ prozrazuje organizátor za turnovské skauty Dominik Adam. Turnovští v letošním roce přispěli částkou 75.550 Kč!

Vítek, Sam i Lukáš, tři chlapci, kterým bude daný finanční obnos rozdělen, získají tak příspěvek od lidí, kteří v pátek i v sobotu zakoupili u stánku turnovských skautů nějaký výrobek. „Není to jenom o prodeji hotových výrobků, ale také o práci mnoha šikovných dobrovolníků. Ti svá ručně vyrobená dílka věnovali na naši akci bez nároku na jakýkoliv honorář,“ dodává Dominik Adam, „i jim patří veliké díky, moc si jejich aktivity vážíme.“

Pokud jste nestihli na Vánoční trhy dorazit, máte stále ještě šanci přispět na transparentní účet 2001534556/2010.

A KDO BYL V LETOŠNÍM ROČNÍKU PODPOŘEN?
Nejmladším podpořeným je Vítek Souček, který je postižen dětskou mozkovou obrnou, epilepsií a výrazným zpožděním vývoje v důsledku silného krvácení do mozku po porodu. Všechny prostředky, které rodina získá, budou využity na zakoupení pomůcek na přesuny mezi venkem a domovem.

Druhým podpořeným je Samuel, který se narodil s MCM, onemocněním, které s sebou nese spoustu příznaků. V pěti letech se nyní Sam snaží postavit na vlastní nohy a příspěvek ze stánku půjde na ušití pevných ortopedických bot, které mu jeho první krůčky dopřejí.

Posledním podpořeným je další chlapec, dvanáctiletý Lukáš Maruška, který po tragickém úmrtí rodičů žije s babičkou a rád by získal finanční prostředky na notebook, který by mu pomohl s plněním školních povinností.

Klaníme se a děkujeme všem, kteří v předvánočním čase nezůstali lhostejní!

K předání částky dojde 23. prosince od 17.00 hodin při tradičním rozdávání Betlémského světla. Přijďte si s námi zazpívat vánoční koledy, odneste si Betlémské světlo a prozařte své Vánoce dobrým pocitem z toho, že Turnov může být na své občany hrdý!
Jana Pekařová, jana.pekarova9@gmail.com

Související články (celkem 23)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.