V SOUBOJI O PRVNÍ MÍSTO TURNOVŠTÍ PROPADLI V OBRANĚ

0

* LEDNÍ HOKEJ / Ani zcela zaplněné hlediště turnovského Zimního stadionu Ludvíka Koška nepomohlo domácím hokejistům k prvnímu vítězství nad soupeřem z Liberce, a tím i k přímému postupu do semifinále. Slavoj byl po všech stránkách lepším týmem, který téměř stoprocentně trestal školácké chyby v turnovské defenzívě.

* HC Turnov 1931 – HC Slavoj Liberec 4:7 (1:3, 2:2, 1:2). Branky 6. P. Zákoutský, 33. Richter, 36. Isach, 57. Maděra, rozhodčí Neťuka, Štrébl a Doležal, vyloučení 3:4, využití 0:1, zásahy brankářů 33:29, diváků 282. Sestava: Fikrt – Jan Zákoutský, Jiří Zákoutský, Kysilka, Eichler – Mizerík, Jágr, Richter – Petr Zákoutský, Maděra, Isach – Duda, Růzha – Řezníček.

Liberečanům se v Českém ráji daří, a jestliže doma na ně chodí pár diváků, tady si atmosféru evidentně plnými doušky užívají. Bezvadné bruslení a strojové kombinace kompaktního týmu spolu s nadmíru úspěšnou koncovkou pochopitelně rezultují v konečné první místo po nadstavbové části. První okénko v turnovské obraně využil už v 17. minutě při přesilovce Herda, když Fikrt nedokázal odehrát puk za svou brankou. Po přihrávce Isacha zpoza branky vyrovnal o chvíli později přesnou střelou k tyči Petr Zákoutský. Liberečtí si bohužel vzali vedení zpátky trefou Pabišky, a stejně jako skóre první třetiny otevřel Herda, tak ji svým druhým gólem i uzavřel.

V prostřední části duelu navýšil vedení hostů ve 25. minutě opět Pabiška. Turnovští to ani za nepříznivého stavu 1:4 nevzdali a po brankách Richtera a Isacha dotáhli na rozdíl jediného gólu! Jágrova a Maděrova akce předcházející tomuto snížení z hole turnovského kapitána byla zlatým hřebem snahy domácích. Bohužel poslední slovo patřilo opět libereckému Herdovi, jenž v poslední minutě zkompletoval svůj zápasový hattrick. A aby toho nebylo málo, střelec kola se trefil už počtvrté hned v úvodu poslední třetiny a o výsledku bylo prakticky rozhodnuto. Totální propad a zmar turnovské obrany nejlépe dokumentoval poslední úspěch hostů. Liberecký gólman J. Tomíček dlouhým pasem s fotbalovými parametry vyslal kupředu Šebestu a ten se znovu naprosto sám tváří v tvář Fikrtovi opět nemýlil! Na druhou stranu to byl strážce klece Slavoje, kdo Maděrovi svou následnou hrubkou nabídnul snadný zápis do listiny střelců.

To už ale byla jenom slabá náplast pro turnovský hokej. „Prohra v posledním utkání nadstavbové části nás tak při lomnické výhře v Děčíně poslala do čtvrtfinále,“ konstatoval lakonicky Libor Šlechta, vedoucí mužstva HC Turnov 1931, které se teď o účast v semifinále bude muset ještě poprat s nevyzpytatelnou Českou Lípou a posíleným Frýdlantem.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Ostatní výsledky – sk. A: Děčín B – Lomnice 1:5, sk. B: Varnsdorf – Č. Lípa 4:8, Č. Lípa – Frýdlant 4:2.