KRAJSKÉ VOLBY, DÍL TŘINÁCTÝ: LIBERECKÝ KRAJ MÁ NOVOU VLÁDU NA OBDOBÍ 2016 – 2020 (VIDEO)

0

Druhé funkční období ve funkci hejtmana Libereckého kraje načal v úterý 22. listopadu Martin Půta. Z 41 přítomných zastupitelů ho hejtmanem tajným hlasováním zvolilo 31. Libereckému kraji bude v příštích letech vládnout široká koalice, která má v zastupitelstvu 35 mandátů z celkových 45. Vládnoucí čtyřkoalici tvoří Starostové pro Liberecký kraj, hnutí ANO 2011, ODS a ČSSD. V opozici skončily Změna pro Liberecký kraj, KSČM a koalice SPD a SPO. „Myslím si, že rozhodnutí o vytvoření široké koalice bylo správné a že koalice bude bez problémů fungovat po celé funkční období. Je zde celá řada zkušených zastupitelů a odborníků se životními zkušenostmi,“ uvedl hejtman Půta. Opozice podle něho získá všechny důležité kontrolní pozice, jako je předsednictví kontrolního výboru ad.

201611231443_rep_199_016_zlk

Jak uvedli zástupci všech čtyř koaličních stran, doufají, že po ustavujícím zasedání si všichni svléknou stranická trička a obléknou si jediné tričko – Libereckého kraje. Starostové si již v minulém funkčním období vyzkoušeli spolupráci s ČSSD, hnutí Ano je nováčkem, ODS se do krajské vlády vrací po osmi letech.

Z koaliční smlouvy, se kterou se podrobně můžete seznámit na stránkách Libereckého kraje (ZDE), hejtman vypíchl tři témata. „Programové priority jsou popsány na dvanácti stranách, tou hlavní je pro mě pokračování modernizace krajských nemocnic, jejich rozvoj a vzájemná spolupráce všech nemocnic v kraji. Dále je to doprava, budeme pokračovat v opravách krajských silnic, budeme usilovat o lepší silniční napojení z Turnova na Jičín nebo o novém spojení České Lípy s Děčínem a také o rychlé železniční spojení našeho kraje s Prahou. Třetím, podle mého také důležitým programovým bodem, je střední školství, zejména vzdělávání v technických oborech, jejichž absolventi jsou potřební na trhu práce,“ nastínil hejtman Martin Půta nejdůležitější úkoly pro nadcházející čtyřleté období.
První pracovní zasedání, při kterém budou mj. probíhat volby do jednotlivých komisí a dalších orgánů a organizací kraje, proběhne v úterý 29. listopadu, rozpočet na rok 2017 by krajští zastupitelé měli schvalovat již v prosinci.

201611231443_rep_201_016_zlk

Složení krajské rady:
Hejtman: Martin Půta, SLK, statutární náměstkyně hejtmana: Jitka Volfová, ANO 2011 – řízení rezortu ekonomiky, správy majetku a informatiky, náměstci hejtmana: Marek Pieter, SLK – řízení rezortu dopravy, investic a veřejných zakázek, Petr Tulpa, SLK – řízení rezortu školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti, Pavel Svoboda, ČSSD – řízení rezortu sociálních věcí a Přemysl Sobotka, ODS – řízení rezortu zdravotnictví.

Členové rady:
Květa Vinklátová, SLK – řízení rezortu kultury, památkové péče a cestovního ruchu, Jiří Löffelmann, SLK – řízení rezortu životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova a Radka Loučková Kotasová, ANO 2011 – řízení rezortu hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování.

(TvA s využitím TZ LK)

201611231444_rep_200_016_zlk

Související články (celkem 30)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.