CO NÁS ČEKÁ V ROCE 2015 Z POHLEDU MYSTIKA?

0

I letos jsme se zeptali rodilého Turnovana, známého mystika a léčitele Vlastíka Brůčka Plamínka, na věci mezi nebem a zemí a jejich vliv na náš život v následujícím roce. * Vlastíku, jaký byl z tvého pohledu rok 2014? Vnímám ho jako období pozitivní stabilizace v nás samotných. Můžeme to pozorovat zejména v každodenním životě, kdy si stále více uvědomujeme jiné, důležitější hodnoty než komerční a tento trend bude pokračovat i v roce následujícím. Když potkáte lidi na procházkách kolem Jizery nebo ve městě, tak z nich cítím větší pohodu a rovnováhu. Lidé si skutečně více uvědomují své osobní zakotvení v životě a důležitost lásky a odpuštění navzájem. Je to tak, i když se nám to na první pohled nemusí zdát. Sáhněme si ale všichni poctivě do svědomí!

* Přesto to byl ale také rok politických turbulencí, rok volební, rok oslabené koruny… To určitě ano, nicméně bez ohledu na tyto důležité vlivy já v lidech stále zřetelněji vnímám méně záště, závisti, více dynamiky a odpovědnosti za sebe samého. Paradoxně to nesouvisí příliš s politikou, ale hlouběji se do popředí dostává umění život prožívat a ne přežívat. Méně než v jiných letech se objevuje naštvanost a rezignace. A to je pozitivní vývoj. Nejsme už tolik otroky svérázných politiků, financí a svých strachů z budoucnosti.

* Lidé se ale přece bojí. Bojí se války, eboly… Kdo se ale více na tuto problematiku zaměří, zjistí, že riziko světové války je minimální a plošných epidemií, jako například eboly, také. Světové mocnosti mají již dopředu rozdělená teritoria a ostatní je podle mého názoru pouze teatrální humbuk. A epidemie? Konkrétně u eboly jsou již dnes aplikovány tři druhy účinných látek, které tuto nemoc spolehlivě pokryjí léčbou. Představte si, že bychom byli na světě všichni zdraví. To není v zájmu farmaceutických společností a koncernů. Okamžitě by přišly o miliardové zisky. Nemoc i válka jsou bohužel jeden velký špinavý byznys. To je můj pohled na věc…

* Takže v roce 2015 nenastanou nějaké vážné situace? Rok 2015 by měl být pro naši republiku spíše pozitivní se zlepšující se ekonomikou. Pokud bude nad naším územím kolem jarní rovnodennosti východní proudění, lze čekat v létě i větší lokální záplavy, a to i v Pojizeří – zejména v červnu a v červenci. Nemělo by dojít k nárůstu nehodovosti ani celkové úmrtnosti oproti roku 2014. Naopak porodnost se zvýší v celé naší zemi. Riziko pádu vlády také není vysoké, tím ale, jak se čistí energie mezi lidmi, bude se čistit politika a vyplouvat budou na povrch nové skandály. Těžko říci, koho zasáhnou. Možná tam, kde to nejméně čekáme. Prezidenta čeká oslabení imunity a nebude-li se šetřit, pak i zhoršení zdravotního stavu…

* Jaký byl pro tebe samotného rok 2014 a co očekáváš, že ti přinese rok následující? Jsem rád, že to byl i pro mne rok rovnováhy a služby lidem, kteří potřebují pomoc a pochopení. Byl to pro mě rok nečekaných překvapení. Jsem vášnivý houbař, letos byla sezona bohatá nejen na množství, ale i na rarity – třeba vzácný choroš oříš člověk nenachází každý den. Velkým překvapením pro mne bylo, že jsme s Bobem Hochmanem trochu s obavami v říjnu kývli na nabídku koncertovat v prestižním pražském Rock café klubu a tento jsme k našemu údivu zcela vyprodali a zažili tam neskutečnou atmosféru s téměř tisícovkou lidí. Ale vůbec největším překvapením je pro mne, že se mohu nejen já radovat z obyčejných krás života a přírody a že, jak již bylo výše řečeno, pozoruji, že nejsem ostrůvkem v nicotě, ale i ostatní lidé stále více nacházejí ty pravé hodnoty života. A proto přeji všem i do roku následujícího: Žijte v pohodě, hojnosti, lásce a rovnováze. Jen tak váš život bude mít kvalitu a smysl!

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.