V AREÁLU FIRMY DIOPTRA PROBĚHNE V SOBOTU ODSTŘEL KOMÍNŮ

0

Demolice prvních dvou komínů v areálu firmy Dioptra Turnov je naplánovaná na sobotu 1. října od 10.00 do 11.00 hodin. Půjde o klasický způsob odstřelu komínů způsobem „na položení“, který maximálně zajišťuje vyloučení nepříznivých vlivů a nepředvídatelných okolností. Z důvodu bezpečnosti bude provedena demolice ve dvou etapách, kdy druhé dva komíny v areálu firmy budou odstřeleny v sobotu 8. října po odstranění suti z odstřelu prvních dvou komínů.

Přípravy samotného odstřelu budou probíhat již od ranních hodin. Po zkontrolování a zajištění prostoru bude na silnici I/35 Liberec – Jičín nacházející se již mimo bezpečnostní okruh v úseku asi 100 metrů zastaven provoz na jednu minutu před odstřelem. Důvodem této krátkodobé uzávěry je jednak možnost snížení viditelnosti v případě vanoucího prachu a také vizuální ohrožení, kdy pád komínů dobře viditelný z 50 metrů vzdálené komunikace doprovázený zvukovým efektem odstřelu by mohl odpoutat pozornost řidičů a způsobit nehodu.

Lidé, kteří se na odstřel přijdou podívat, musí dbát pokynů pracovníků specializované firmy a policistů. Kromě Výšinky bude jedním z ideálních míst na sledování odstřelu prostor vedle supermarketu Lidl.

(Zdroj: Petr Mikula, technický vedoucí odstřelu)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.