V AREÁLU FIRMY DIOPTRA PROBĚHNE V SOBOTU ODSTŘEL KOMÍNŮ

0

Demolice prvních dvou komínů v areálu firmy Dioptra Turnov je naplánovaná na sobotu 1. října od 10.00 do 11.00 hodin. Půjde o klasický způsob odstřelu komínů způsobem „na položení“, který maximálně zajišťuje vyloučení nepříznivých vlivů a nepředvídatelných okolností. Z důvodu bezpečnosti bude provedena demolice ve dvou etapách, kdy druhé dva komíny v areálu firmy budou odstřeleny v sobotu 8. října po odstranění suti z odstřelu prvních dvou komínů.

Přípravy samotného odstřelu budou probíhat již od ranních hodin. Po zkontrolování a zajištění prostoru bude na silnici I/35 Liberec – Jičín nacházející se již mimo bezpečnostní okruh v úseku asi 100 metrů zastaven provoz na jednu minutu před odstřelem. Důvodem této krátkodobé uzávěry je jednak možnost snížení viditelnosti v případě vanoucího prachu a také vizuální ohrožení, kdy pád komínů dobře viditelný z 50 metrů vzdálené komunikace doprovázený zvukovým efektem odstřelu by mohl odpoutat pozornost řidičů a způsobit nehodu.

Lidé, kteří se na odstřel přijdou podívat, musí dbát pokynů pracovníků specializované firmy a policistů. Kromě Výšinky bude jedním z ideálních míst na sledování odstřelu prostor vedle supermarketu Lidl.

(Zdroj: Petr Mikula, technický vedoucí odstřelu)

Sdílet

Autor článku

Comments are closed.

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.