SDRUŽENÍ ČESKÝ RÁJ: KATALOG A VELETRHY

0

Sdružení Český ráj před časem začalo udílet certifikáty výrobcům tradičního zboží. „Regionální produkt Český ráj“ je dnes registrovanou ochrannou známkou a také prestižní značkou. „Výrobci, kteří osvědčení dostanou, musí splnit poměrně přísná kritéria zohledňující především původ výrobku v regionu, originalitu, ekologickou šetrnost a podíl ruční práce. V současné době je již 26 držitelů této prestižní značky,“ uvedla manažerka Sdružení Český ráj Jitka Stránská. Na počátku února sdružení vydalo přehledný katalog regionálních výrobků. Ten nabízí podrobné představení jednotlivých výrobců, může ale posloužit i jako originální průvodce při putování Českým rájem.


n200705251412_zap_108_07_logoSnadnou orientaci návštěvníkům umožní přehledná mapa, která je součástí katalogu. „A tak se například při cestě do dílny, kde prastarou metodou vznikají výrobky z orobince, mohou turisté zastavit na Valečově, když se pojedou podívat do truhlářské dílny, navštíví Bozkovské jeskyně, při cestě do Hruboskalského skalního města mohou s dětmi zavítat do největšího přírodního dětského parku v republice, který se nachází ve Šťastné zemi v Radvánovicích. A bude-li například prázdninová poznávací výprava směřovat za výrobci skleněných figurek a vinutých perlí na Železnobrodsko, lze to spojit s ochutnávkou domácích sýrů z farmy v Huntířově,“ přiblížila Stránská.

Katalog je k dispozici zdarma v informačních centrech regionu, v elektronické podobě je ke stažení na stránkách sdružení – www.cesky-raj.info  (v sekci „aktuální turistická nabídka“).

 

Nový materiál byl představen na letošních veletrzích cestovního ruchu, kde byl návštěvníky velmi kladně hodnocen. Účast na těchto veletrzích je jedna ze stěžejních aktivit Sdružení Český ráj. Vynaložená energie se vrací v zájmu návštěvníků o náš region.

 

n200902191443_zap_87_09_scrV pořadí 18. ročník středoevropského veletrhu cestovního ruchu Holiday World Praha se na pražském výstavišti uskutečnil ve dnech 5. – 8. února. Na celkové ploše přes 24 tisíc metrů čtverečních se představilo 870 vystavovatelů z bezmála 50 zemí světa. Během čtyř dnů navštívilo veletrh přes 30 tisíc návštěvníků. Sdružení Český ráj si z tohoto veletrhu přivezlo 3. místo v soutěži vyhlašované vydavatelstvím TTG Travel Awards 2009 v kategorii „Turistický region, oblast či město, kde jste se setkali s nejlepší kvalitou přijetí“.
Tento úspěch je výsledkem kvalitní propagace regionu jako celku a zejména kvalitní práce provozovatelů všech atraktivit. Sdružení Český ráj chce touto cestou poděkovat všem partnerům, kteří k získání tohoto ocenění přispěli,“ poznamenal předseda Sdružení Aleš Hozdecký.

 

n200902191443_zap_88_09_scrV únoru se také zástupci turistického regionu Český ráj zúčastnili již 51. ročníku belgického veletrhu Vakantiesalon Brusel. Ve čtyřech veletržních halách v těsné blízkosti proslulého Atomia se představilo na 700 vystavovatelů z 56 zemí světa. Během pěti veletržních dní navštívilo výstavu zhruba 110 tisíc návštěvníkům, kterým byla za Český ráj k dispozici pestrá řada materiálů informujících o našem regionu ve francouzském a anglickém jazyce. „Největší zájem byl jako vždy o ubytování, skalní města, mapy, hrady a zámky. Návštěvníci českého stánku se tradičně nejvíce zajímali o Prahu a Karlovy Vary, snad se i vystavovatelům z ostatních regionů podařilo přesvědčit belgické turisty, že krásných míst je v naší zemi spousta,“ uvedla Jitka Stránská, která náš region v Belgii zastupovala.

Související články (celkem 34)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.