POŠTA V TATOBITECH SLAVÍ 100 LET

0

Při této příležitosti byla vydána za přispění obecního úřadu pohlednice a zejména jubilejní poštovní známka. Historické datum se váže k 2. březnu 1907, dnešní pošta už ale není na původním místě, které bylo v sousedství asi o tři domy vedle. Nová poštovní známka nebo také celý aršík v ceně 150 korun bude velmi cennou raritou hlavně pro sběratele, protože jde o malonákladový tisk.

Již dnes dopoledne jich za tímto účelem Tatobity navštívilo hned několik, na poště k této příležitosti vydávají i příležitostné razítko, v prostorách obecního úřadu je instalována malá výstava dokumentů a historických fotografií. Samotné známce v případě této obce nemůže vévodit samozřejmě nic jiného než zdejší památná tisíciletá lípa. Pošta je otevřena ve všední dny v době od 9 do 12.30 a od 13 do 15 hodin, oslavy stého výročí trvají až do pátku 9. března.
Obec má nové internetové stránky, které najdete zde. Jsou příkladně aktualizovány a začínají tak pomyslně šlapat na paty asi nejlepším „obecním“ stránkám na Turnovsku, které dlouhodobě mají Karlovice.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.