NOVÁ NAUČNÁ STEZKA VEDE OKOLÍM SYCHROVSKÉHO ZÁMKU

0

Normal 0 21 MicrosoftInternetExplorer4 st1:*{behavior:url(#ieooui) } /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:“Normální tabulka“; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:““; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:“Times New Roman“;} Hejtman kraje Petr Skokan společně se starostkou obce Sychrov Jaroslavou Kvapilovou a ředitelem Národního památkového ústavu v Liberci Milošem Kadlecem v úterý 19. srpna symbolickým přestřihnutím pásky slavnostně otevřeli  naučnou stezku, která nese název „Lesní putování s Kamilem Rohanem“. Naučná stezka, která se nachází v blízkosti zámeckého parku na Sychrově, vznikala od konce ledna letošního roku. Financovaly ji Lesy České republiky, s.p., a to z Programu 2000.

„Celkové náklady na výstavbu stezky vyšly na 280 tisíc korun,“ prozradil Radek Drahný, tiskový mluvčí Lesů ČR s tím, že při jejím budování bylo nezbytné upravit terén, zpracovat textové, grafické i fotografické podklady pro historická a lesnická témata, která obsahují informační tabule. Součástí naučné stezky je také lesní altán, který byl zrenovován podle původní obrazové dokumentace, a žulová pyramida, připomínající návštěvu Františka Josefa I. na zámku Sychrov.

 

n200808201024_zap_375_08_stezkaNová naučná stezka měří 1,8 km a je na ní celkem šest stanovišť. „Jejím cílem je seznámit veřejnost s historickými zajímavostmi místních lesů, s péčí lesníků, ale také se zákonitostmi fungování lesního ekosystému,“ vysvětlil Drahný. Snahu Lesů ČR ocenil hejtman Petr Skokan: „Těší mě, že Lesy České republiky se starají nejen o lesní ekosystém, ale snaží se v rámci možností les zpřístupňovat i veřejnosti a podporují osvětu i vzdělávání občanů. Otevření naučné stezky je toho důkazem. Domnívám se, že tato stezka navíc zatraktivní okolí zámku Sychrov,“ řekl hejtman.

 

Autor:

Barbora Matoušová, vedoucí oddělení informací a PR Libereckého kraje

barbora.matousova@kraj-lbc.cz

Související články (celkem 34)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.