PRÁZDNINOVÉ PUTOVÁNÍ, DÍL II. – ZA POVĚSTMI ČESKÉHO RÁJE

0

V prázdninové nabídce serveru TvA nechybí nabídka netradičního prázdninového putování. V první části to byla návštěva Maloskalska, nyní uděláme mírnou odbočku a zastavíme se u nabídky putování, která je určena hlavně dětem. Putování „Za pověstmi Českého ráje“ je jeden z nejúspěšnějších počinů Sdružení Český ráj a odboru cestovního ruchu turnovské radnice. S nápadem nabídnout dětem a jejich rodičům netradiční putování po Českém ráji tady přišli před několika lety. Od té doby tato turistická nabídka získala několik celostátních ocenění a je neustále vylepšována.

n200707181536_vakci_46_07_putovani„Její smysl spočívá v tom, že děti putují krajem, seznamují se s ním v pro ně přijatelnou formou, objevují, dávají si viděné do souvislostí a ještě na cestě v dobrém slova smyslu potrápí své rodiče,“ uvádí Eliška Gruberová, vedoucí Odboru cestovního ruchu Městského úřadu v Turnově. Postupně byla k putování vydána speciální mapa – Cestomapa, brožura Dvanáct pověstí Českého ráje a Cestoknížka, do které si děti zapisují své zážitky, plní zajímavé úkoly a získávají razítka z jednotlivých navštívených výletních míst. K původním dvanácti pověstem bylo na začátku letošních prázdnin vydáno dalších osmnáct pověstí na pohlednicích. Je to například příběh o tajné chodbě na Rotštejně, o vílách z hruborohozeckých rybníčků a další. A letošní putování je právě o sbírání těchto pohlednicových karet rozšířeno.

„Aby mohli děti, ale i dospělí získat titul Všudybyl, který všude v Českém ráji byl, musí si zájemce o tuto hru nejdříve zakoupit v některém z informačních center Českého ráje Cestoknížku, ke které zdarma dostane Cestomapu a obal na pohlednice a může vyrazit na putování Českým rájem,“ vysvětluje základní pravidla Eliška Gruberová. Do Cestoknížky potom rodiče s dětmi sbírají na místech, která jsou označena logem putování, tj. skřítkem kamenářem, razítka. Za pět nasbíraných razítek a splnění soutěžních úkolů z jedné oblasti v Cestoknížce cestovatelé dostanou v info centrech Bonusovou kartu a malý dárek. „Na Bonusovou kartu mohou návštěvníci získat zajímavé slevy ze vstupného na koupaliště, na turistické autobusy nebo třeba do Šťastné země v Radvánovicích a na další místa,“ doplnila Eliška Gruberová.

Výstava: Putování „Za pověstmi Českého ráje“ má také svoji výtvarnou podobu. Až do 12. srpna t.r. je v Muzeu Českého ráje v Turnově otevřena výstava a názvem „Pověsti Českého ráje a Euroregionu Nisa“.

Související články (celkem 34)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.