OHLASY FOTBALOVÉHO LÉTA V FK PĚNČÍN-TURNOV, KLUB PATRNĚ ZMĚNÍ NÁZEV

0

Ještě dnes po rozlosování a před zahájením nového ročníku mistrovských soutěží se sportovní veřejnost ptá, PROČ skončila turnovská rezerva? Ta po spojení Pěnčína s Turnovem hrála od roku 2004 v prvně jmenované obci nepřetržitě krajský přebor. V týmu bylo vedle mladých odchovanců a starších mazáků zařazeno i pár dorostenců, a rozehrávali se v něm po zranění i hráči divizního Áčka. „Vzhledem k všeobecné situaci v masové kopané dolehla i na nás hráčská krize. V sedmnácti hráčích se prostě nedaly hrát dvě tak náročné soutěže souběžně,“ vyjádřil se pro média trenér Josef  Petřík. Jeho slova prakticky potvrdil i prezident klubu Jaroslav Knížek a zároveň odpověděl na otázku, CO bude s hráčským kádrem rezervy. „Vybraná část hráčů přejde do A-týmu, zbytek bude hostovat v okolních klubech. Tuto alternativu jsme zvažovali již v posledních letech, ale vždycky jsme rozhodnutí odložili. Čas nastal až teď.“

NÁZEV
Výkonný výbor FK čeká i další zásadní rozhodnutí. Vzhledem k nepřihlášení B-týmu do soutěží a naopak návratu TJ Sokol Pěnčín na krajskou úroveň (TvA informovalo) se dá předpokládat, že v brzké době dojde ke změně názvu klubu. Díky fotbalové (r)evoluci (red. pozn.: přechod na elektronický způsob řízení všech soutěží), by to neměl být až tak velký administrativní problém. „Do konce roku mají všechny kluby přepracovat své stanovy, takže v rámci toho budeme zřejmě řešit také změnu názvu,“ potvrdil nám nejvyšší představitel klubu, podle něhož však k přejmenování dojde nejdříve v příštím roce.
„V minulosti jsme se při hledání podpory u sponzorů setkávali u některých s nevolí k současnému názvu, tak jsme zvědaví, jak se k tomu po eventuální změně názvu tito postaví nyní,“ připomněl vedoucí mužstva Petr Horáček.

PŘÍPRAVA
Herní léto zahájil přátelák s tradičním, a hlavně budoucím soupeřem v divizi C – Novým Borem. Turnovští tam prohráli 2:1, když gól zaznamenala lomnická posila Drahoňovský. V sobotu bylo na pořadu předkolo Poháru FAČR, v němž se naši představili na hřišti královéhradecké Olympie. Prohra 2:0 znamenala konec další cesty v pohárovém pavouku. Ve středu 22. července byl Turnov sparingpartnerem ligového Liberce a prohra 6:0 nebyla až tak zlá. „Zatím nám velmi chybí především koncový útočník,“ glosoval druhou porážku bez vstřelené branky jeden z trenérů Jaroslav Mencl. Ten se nakonec objevil v Jičíně, kde brankou již v 2. minutě rozhodl duel technickou střelou Moravec, který si velice dobře vedl i při generálce na divizi, ve které Turnov hostil mnichovohradištský MSK. Na výsledku 9:3 se stejně jako Drahoňovský podílel hned dvěma góly, takže se oba stali nejlepšími střelci přípravy. K „desítce“ skóre tlačili ještě Papoušek, Petřík, Bárta, Tvrdý a Beníšek.

UMĚLÁ TRÁVA
Ani žhavé letní dny nedaly zapomenout na palčivý problém FK – zimní přípravu. Absence umělé trávy každoročně zatěžuje nemalými výdaji již tak napjatý roční rozpočet fotbalistů. Ale na travnatém hřišti bývalé škváry za železničním podchodem jsme zaznamenali provedení zkušebního vrtu, kterým se zjišťovalo složení jednotlivých vrstev podkladu, na němž má vzniknout právě umělý povrch. „Projektová dokumentace včetně požadovaných studií je k dispozici již dávno a v současnosti probíhá územní a stavební řízení. Pak už to bude jen boj o dotační peníze, a vzhledem k příslibu podpory FAČRu máme reálné vyhlídky na výstavbu v příštím roce. Letošní zimu řešíme s Lomnicí, kde nejmodernější umělku mají, a to se zohledněním vzájemné hráčské výpomoci,“ uvedl předseda Knížek.

KÁDR
A koho bude mít nový trenérský tandem Koubus – Mencl k dispozici? Jak již bylo řečeno, do Lomnice odcházejí na hostování Kunst, Šteffan a Veber. Dan Škréta by měl zůstat v FK Sedmihorky, Koubek míří do Rovenska a Vavřich do Jenišovic. Vojtové Hurt a Havlín už střílejí branky za FK Přepeře. Špílmachr Bernát uspěl na zkoušce v Dobrovici, odkud  se v přípravě s MSK objevil Cigánek. Finklár ohlásil zahraniční angažmá a do pěnčínského Sokola odešel brankář Semenský, takže tým brankářsky táhne zatím jen Míra Hyka. Definitivní podoba hráčského kádru bude známa až v neděli, kdy Turnovští hostí královéhradeckou Olympii v čele s exligistou Adrianem Rolkem!

SPOLUPRÁCE
I když se výbor FK může v lecčems spolehnout na modrobílý Fans klub a plně obsazeny jsou i pozice na nejdůležitějších trenérských postech u mládeže, stále ještě je třeba posílit např. pořadatelskou službu či distribuční síť plakátů na jednotlivá mistrovská utkání. „Potřebujeme další obětavé spolupracovníky, jako jsou třeba Jirka Krejčík či pánové Táborský a Takáč, kterým bych rád u téhle příležitosti poděkoval. O podrobnostech spolupráce se lze informovat u kteréhokoliv člena výboru FK,“ uzavřel Jaroslav Knížek.

Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz, Sport TvA

Související články (celkem 24)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.