JEŽÍŠKOVA VÁNOČNÍ POŠTA

0

Od dnešního dne až do soboty 15. prosince v Turnově opět funguje JEŽÍŠKOVA VÁNOČNÍ POŠTA. Děti, ale i dospělí, budou moci poslat dopis přímo Ježíškovi s přáním, co by chtěli najít pod stromečkem. Stačí zajít do informačního centra na náměstí Českého ráje. Podle pracovnice íčka Jany Kohoutové musí děti k obrázku nebo dopisu pro Ježíška připojit také adresu svých rodičů nebo prarodičů. Své přáníčko děti vhodí do speciální zlaté schránky a od pracovnic infocentra dostanou potvrzení, že dopis byl Ježíškovou vánoční poštou přijat a k tomu ještě dostanou drobný dárek.

„Při odesílání dopisu na zpáteční adresu ještě za Město Turnov připojujeme přání příjemného prožití vánočních svátků a všeho nejlepšího v novém roce,“ uvedla Kohoutová. V Turnově má již Ježíškova pošta letitou tradici, kromě samotných dětí přicházejí třeba školní družiny nebo celé třídy mateřských škol. Informační centrum na náměstí je otevřeno od pondělí do pátku od 8 do 17 hodin a v sobotu od 9 do 12 hodin. O vánočních trzích, které se na náměstí konají od pátku 7. do neděle 9. prosince, má íčko otevřeno po oba víkendové dny od 9 do 14 hodin.

n200711261034_zap_313_07_postaKromě Turnova a dalších měst, kde byla Ježíškova pošta zřízena samostatně, funguje letos již potřinácté také celostátní Ježíškova pošta na Božím Daru v Krušných horách, které je nejvýše položené město s poštovním úřadem ve střední Evropě. Spolupráce zdejší pošty s poštou nebeskou tedy není žádná náhoda. Mezi sběrateli je vyhledávané zejména originální příležitostné poštovní razítko tamní vánoční pošty. Jestliže ho chcete získat a ještě splnit přání svých dětí, postupujte obdobně jako v Turnově. Až do 22. prosince můžete na poštovní adresu: Vánoční pošta, 362 62 Boží Dar poslat své přání, které chcete, aby se díky Ježíškovi splnilo. A chcete-li, aby vaše vánoční přání adresovaná dětem, příbuzným či přátelům byla opatřena razítkem vánoční pošty, musíte toto přání opatřit známkou a zpáteční adresou, to vše vložit do obálky a poslat na výše uvedenou adresu.
Zájem o tuto službu je rok od roku větší. Podle zdrojů z České pošty v roce 2002 přišlo na poštu v Božím Daru 285 kilogramů vánočních přání. V loňském roce to bylo již 415 kilogramů.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.