STAVEBNÍ STROJE PŘEVÁLCOVALY TURNOV I PODRUHÉ

0

LEDNÍ HOKEJ / Po statečném pátečním boji dvou turnovských pětek v Jičíně (ZDE) se střídačka domácích v neděli sic zaplnila více hráči, nicméně průběh druhého semifinálového utkání a nakonec i výsledek byl prakticky stejný. Cestu do finále letošního mistrovského ročníku 2019/2020 krajské ligy mužů si tak Jičínští mohou zkomplikovat ve středečním domácím zápase už jenom sami.

* HC Turnov 1931 – HC Stavební stroje Jičín 1:5 (0:2, 0:1, 1:2). Branka 42. Švík, rozhodčí Novák – Borecký a Krejbich, vyloučení 7:5, využití 0:1, v oslabení 0:2, zásahy brankářů 30:26, diváci 305. Sestava: Března – Zbroj, Zákoutský Jan, Zákoutský Jiří, Zákoutský P. – Isach, Maděra, Kysela – Kotyza, Vondráček, Suska – Duda, Hanuš, Švík.
Hvězda jičínského duelu Dominik Března (35 zákroků!) začal i tentokrát ve velkém stylu, ale obránci mu na rozdíl od něj příliš nepomohli. V 16. minutě předvedl další skvělý zákrok při nájezdu Prokopa, ovšem jím vyražený puk skončil na holi nekompromisního Borovce a ten už mu podruhé nedal šanci – 0:1! Také jeho protějšek Kořínek je v „laufu“, takže Turnovští si na něj v první třetině nepřišli vůbec, a byl to naopak Března, který neviděl střelu Žaluda z levého kruhu před svou bránou a inkasoval podruhé, jen 2,4 sekundy před koncem třetiny!

Turnov se snažil také ve střední části vymezeného času a měl povětšinou i více ze hry, ovšem jičínský gólman byl v bouřlivém prostředí Koškova zimáku klidný a chyb se nedopouštěl. Toho využili jeho spoluhráči, kteří dokonce v oslabení zvýšili svůj náskok Průškem již na rozdíl pohodlných tří gólů. Domácí se dočkali alespoň čestného úspěchu, to když v úvodu třetího dějství Švík šikovnou tečí usměrnil střelu Petra Zákoutského od modré za Kořínkova záda – 1:3!

Ovšem zázrak v podobě zvratu se opět nekonal, protože při vyloučení Jiřího Zákoutského se ve 49. minutě trefil jičínský Vajsejtl a bylo vymalováno. Pár minut před závěrečnou sirénou se Jičín ve vlastním oslabení prosadil ještě popáté, jenomže branka byla dosažena kopem, a tudíž nemohla být uznána. To Krejčíkova tečka v poslední minutě přesilovky se už do konečného výsledku počítala.

K postupu do finále chybí Jičínským stavebníkům už jenom třetí vítězství, a o to se bude hrát ve středu 4. března znovu na jičínském zimním stadionu od 18.00 hodin. V druhém nedělním duelu Lomnice prohrála i doma s Frýdlantem 2:5, takže v této semifinálové minisérii je stav 2:0 pro hosty.