TURNOVSKÁ KNIHOVNA ZAHÁJILA NOVOU ČTENÁŘSKOU KAMPAŇ

0

Máme za sebou březen, který je každoročně spojen s měsícem čtenářů. České knihovny se v tomto období obracejí nejen na své čtenáře, ale na celou společnost, a nabízejí to nejlepší ze svých služeb pod hlavičkou společné kampaně nazvané Březen – měsíc čtenářů. Tuto akci vyhlašuje tradičně SKIP – Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR. Turnovská knihovna se do této kampaně také zapojila a letos v ní propagovala především své on-line služby a půjčování e-knih. A v tomto duchu budeme pokračovat i v dalších jarních měsících.

Hledali jsme také čtenáře roku, tentokrát musel využívat naši službu půjčování e-knih. Nakonec jsme vybrali Janu Pekařovou, kterou jsme ocenili nejen za časté využívání služby e-kniha, ale také za aktivitu na našich sociálních sítích. Dále velmi pozitivně vnímáme, že je častým návštěvníkem kulturně-vzdělávacích pořadů knihovny a navíc do turnovské knihovny chodí pravidelně od roku 1996. V posledních letech i s dalšími příslušníky své rodiny. Naši knihovnu dokonce reprezentovala v krajském kole, které historicky poprvé proběhlo online formou. Vítězem krajského kola se stala čtenářka Krajské vědecké knihovny v Liberci.

Více se dočtete na stránkách www.knihovna.turnov.cz.

KNIHOVNÍ KAMPAŇ
Standardní akce pro veřejnost bohužel stále nemůžeme pořádat. Proto se v následujícím období více zaměříme na propagaci našeho knihovního fondu. Budeme vám doporučovat nejen novinky, ale i zajímavé tipy z různých literárních žánrů. Některé plakátové návrhy se objeví i na osiřelých výlepních plochách ve městě. A ještě jedna potěšující informace k minulému měsíci: V březnu navštívilo turnovskou knihovnu 2 100 osob, což je nárůst o 200 čtenářů. Děkujeme, že využíváte naše služby.
Jaroslav Kříž, ředitel, Městská knihovna Antonína Marka Turnov

SOUČASNÁ OTEVÍRACÍ DOBA KNIHOVNY
Přestože stále trvá nouzový stav, knihovna může fungovat v rámci výdejních okének. Turnovská knihovna je tedy otevřena. Využijte naše služby!

A protože není možné, aby byly otevřeny klasické půjčovny, doporučujeme, abyste upřednostnili náš objednávkový systém – využijte přihlášení do online katalogu, případně si knihy rezervujte na e-mailu: info@knihovna.turnov.cz, nebo k nám přímo zavolejte na následující telefonní čísla:
– oddělení pro dospělé 481 321 470, 732 275 006;
– oddělení pro děti 481 321 841, 481 311 970;
– pobočka Turnov II 484 840 055.

ODDĚLENÍ PRO DOSPĚLÉ (hlavní budova – Jeronýmova 517)
* pondělí až pátek 8.00–16.00 hodin

ODDĚLENÍ PRO DĚTI A MLÁDEŽ (hlavní budova – Jeronýmova 517)
* pondělí až pátek 8.00–16.00 hodin

POBOČKA TURNOV II v budově vlakového nádraží
* pondělí až pátek 9.00–16.00 hodin

MAŠOV
* v dubnu 2021 uzavřeno

MALÝ ROHOZEC
* každé úterý 15.00–17.30 hodin

VÝŠINKA
* každý čtvrtek 14.00–17.00 hodin

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.