POJIZERSKÉ DERBY V SEMILECH OVLÁDLY PŘEPEŘE

0

FOTBAL */ Vítězná série Turnovských skončila na východě Čech. Sedmihorky importovaly body ze Skalice a Rovensko pokořilo doma další celek z popředí tabulky. Přepeře se výhrou nad oslabeným Pěnčínem chystaly na klíčové utkání jara v Holanech. Smutným hrdinou jenišovického víkendu je Míra Vavřich. Branky střílel za oba celky ATAXu. Rezervě to pomohlo k výhře, ale áčku body nevystřílel. Skala padla v Tanvaldu, Rove B ve Vysokém a Tatobity zaváhaly doma s Kruhem. Turnovanky po dlouhé době vyhrály, a to dokonce venku!

DIVIZE

* FK OEZ Letohrad – FK Turnov 4:1 (3:0),
branky 41. a 43. Kabourek, 5. Čada, 71. Černohorský – 90. Cigánek, rozhodčí Hádek, ŽK 2:3, diváků 120. Sestava: Hyka – Tvrdý (29. D. Hurt), Kordík, Karišik (67. Drahovzal), Petřík (44. Matoušek) – Tvrzník, Novotný, Horák, Cigánek – Papoušek, Moravec.
Než se turnovští hráči po dlouhé cestě rozkoukali, po zaváhání jejich defenzívy síť za Hykou poprvé rozvlnil Čada. Pak se hra přece jen vyrovnala, ale Kabourkovo břevno ve 23. minutě nevěstilo nic dobrého. Jeho autor se po samostatné akci chvíli před přestávkou přece jen gólu dočkal. Před tím dvakrát servíroval míč svým spoluhráčům Papoušek, ale Moravec ani Karišik nemířili přesně. A bylo ještě hůř. Petřík si v poslední minutě první půle natáhnul sval při přihrávkové korespondenci s gólmanem a Kabourek ze snadné kořisti skóroval podruhé!
Po změně stran se blýskli oba brankáři. Nejprve turnovský Hyka vychytal šanci Linharta, jeho protějšek Ehrenberger zase vyrazil na roh dělovku Kordíka. Po čtvrté brance Černohorského přece jen poslední slovo patřilo Turnovu, a to v podobě čestného úspěchu Cigánka, který v závěrečné minutě utkání křížnou střelou trefil zadní šibenici domácí svatyně! Modrobílí, kteří i přes prohru udrželi bronzovou příčku, budou v neděli 22. května hostit na MFS od 17 hodin celek třináctého Ústí n. O.

Ostatní výsledky: Olympia HK – Suchdol 2:0, K. Hora – Semily 5:2, Ústí – N. Bor 1:0, Admira – Trutnov 2:0, D. Králové – Jablonec 2:1, V. Mýto – Živanice 2:1np

15. Semily 23 1 4 18 17:66 9

* SK Skalice – FK Sedmihorky 0:3 (0:0), branky 52. a 69. Marcel Špína, 73. Vaníček, rozhodčí Nádeník, ŽK 1:0, diváků 110. Sestava: Martin Špína – Mach, Dvořák, Marek, Kratochvíl – Kroupa (78. Kodr), Petrlák, Pařízek, Vaníček (85. Holý) – Marcel Špína, Červinka.
Rozjeté Karlovice nerozhodil ani nezvyklý dopolední nedělní výkop a po bezbrankovém poločase si domácí celek v čele se známým hráčem Ali Osumanuem vychutnaly hlavně v tom druhém. Marcel Špína se tentokrát vyvaroval ofsajdových pastí a svým důrazem se prosadil pár minut po přestávce. Když v „obrácené“ 69. minutě bratr karlovického brankáře, jenž si po Košťálovu připsal další nulu, skóroval podruhé, všechny trumfy se už pevně nacházely v rukách FKS. Herní převahu hostů rozdílem pomyslné třídy potom ještě před svým střídáním potvrdil špílmachr Vaníček. Sedmihorky se teď v klidu mohou připravit na sobotní derby s trápícím se Sokolem Bozkov.

Ostatní výsledky: Bozkov – Višňová 4:3, Chrastava – Mšeno 5:0, Ž. Brod –Doksy 1:1, Hejnice – V. Hamry 2:10, Frýdlant – Lomnice 2:3, Košťálov – Č. Lípa 0:3

I. A TŘÍDA

* TJ Sokol Rovensko p. Tr. – Sokol Ruprechtice 4:2 (2:1), branky 15. (pk) a 53. Koubek, 31. Koudelka, 84. Pařízek, rozhodčí Tykva, ŽK 3:2, diváků 110. Sestava: Prokopec – Rympler, Vítek, Štěpnička, Valentin – Koudelka (70. Němec), Mencl, Pařízek, Vágenknecht – L. Malý (89. Špína), Koubek (86. Pařík).
Rove doma válí a poté co vyprášili první celek, odskákal to i ten v tabulce třetí. Domácí šli do vedení penaltou, kterou s přehledem proměnil Koubek. Přestože hosté Škarýdem ve 26. minutě vyrovnali, příliš dlouho se z toho neradovali. Jinak pracovně zaneprázdněný kanonýr Koudelka předvedl, že do základu patří, a po pěti minutách strhnul vedení opět na stranu modrobílých. Poté, co Koubek přidal svou druhou trefu v utkání, se zdálo být o dělbě bodů jasno, jenomže Dlabola byl jiného názoru a vykřesal hostům kontaktním gólem ještě naději. Její plamen však zhasil v 84. minutě halv Pařízek, a Rovensko díky této výhře svého soupeře v tabulce přeskočilo!

Ostatní výsledky: Desná – B. Kostel 2:4, VTJ Rapid – Doubí 3:2, Rynoltice – Mimoň 1:1, Stráž n. N. – Cvikov 3:4, Hrádek – Stráž p. R. 2:2

* Přepeře – TJ Sokol Pěnčín 4:1 (0:1),
branky 53. a 59. Martínek, 57. Tokan, 75. Pěnička – 7. Matějíček, rozhodčí Horáček, ŽK 1:1, diváků 80. Sestavy – Přepeře: Vrabec – Tušer (64. Kubáček), Hrmo, Martínek, V. Hurt – T. Horák, O. Horák, Peškar (33. Trč), Císař – Pěnička, Tokan. Pěnčín: Semenský – Lhoták, Bárta, M. Škréta (69. Gábr), Jaček – Žďárský (46. Hauer), Mendlík, M. Kotrman, Matějíček  – D. Škréta, Beneš.
Pojizerské derby dvou našich zástupců hrané v Semilech přineslo překvapivý začátek, v němž hosté už v 7. minutě zaskočili domácího favorita brankou Matějíčka. Hubený náskok drželi pěnčínští sokolové i bez svých klíčových hráčů téměř celou hodinu. Ovšem přepeřský kouč Bednář se může spolehnout na své střelce, a že jich nemá málo. V poslední době to tam padá hlavně zkušenému Martínkovi, a byl to právě on, kdo poprvé překonal Semenského a zavelel ke zteči jeho klece. Po čtyřech minutách se totiž trefil jeho kolega Tokan, aby mu následně opět gólové slovo předal! Převahu a povinnou domácí výhru poté ještě čtvrthodinu před závěrečným hvizdem zpečetil tahoun Pěnička.

* Slovan Frýdlant v Č. B – FC ATAX Jenišovice 2:1 (0:1), branka 19. Vavřich, rozhodčí Mareček, ŽK 2:2, diváků 50. Sestava: Cejnar – Rác, Bubák, Holeček (69. Rosenbaum), Dlouhý – Hradecký, Randák, Bangha, Poláček (82. Strnad) – Vavřich, Fiala (62. Žabokrtský).
Jenišovičtí se momentálně pohybují na výsledkové houpačce, a ta byla tentokrát dole. Zápas na umělce (!?) sic rozjel dobře Vavřich, ale jeho gól v úvodní dvacetiminutovce byl ve finále bohužel jediným. Exturnovský ostrostřelec totiž nejenže gólovou nahrávku Randáka poslal do nebe, ale ve 42. minutě jeho pokutový kop za sražení Poláčka skončil na tyči, a tím ponechal domácí ve hře. A těm se skutečně v 66. minutě podařilo vyrovnat Sukem. I bod ze soupeřova hřiště je cennou záležitostí, nicméně frýdlantský Krawczyk nechtěl o dělení nic slyšet. Šest minut před koncem šikovně usměrnil propadlý aut za záda zaváhajícího Cejnara a poslal tak hosty, kteří už nedokázali na jeho gól reagovat, domů s prázdnou.

Ostatní výsledky: Bulovka – Zákupy 5:0, Frýdlant B 1:5, Doksy B – Holany 1:5, Osečná – Hrádek B 3:0, Hodkovice – Mšeno B 2:0, Loko ČL – Rozstání 0:0

OKRESNÍ SOUTĚŽE

* Semilsko – OP: Přepeře B – H. Branná B 2:2 (1:0) Tokan, Rakouš, Mírová – Lomnice B 2:3 (2:1) Staněk 2, Bozkov B – Košťálov B 3:1, Studenec – N. Ves 2:0, Libštát – Mříčná 9:3, Bělá – Poniklá 2:0, Stružinec – Jilemnice B 2:2

14. Mírová 22 3 1 18 31:79 10

* Semilsko – OS: Vysoké – Rovensko B 3:1 (1:0) Špringl, Tatobity – Kruh 1:2 (1:2) Cimbál, Libštát B – Future 3:3, Horka – Martinice 2:6, Zál. Lhota – Studenec B 1:1, Benecko – Víchová 2:0

12. Studenec B 17 2 3 12 27:77 9

* Jablonecko – OP: Rádlo – Jenišovice B 3:5 (1:4) Imlauf 2, Vavřich, Aron, Beránek, Tanvald – M. Skála 5:2 (1:1) Nikodým, Kopecký, Kokonín – Rychnov 4:3, Držkov B – Radčice 2:1, Maršovice – Zásada B 0:0

* Sokol Třebestovice – FK Turnov WW 0:2 (0:0),
rozhodčí Kubečka, branky 70. Pradella, 88. Raková, ŽK 0:0, diváků 20. Sestava: Jiránková – J. Sísrová, Vondráčková (58. Vrbová), Vítová (90. Baštová), Červinková – Kubáčková (66. Kyselová), Schmidtová, T. Sísrová, Čápová – Pradella (87. Popelková), Raková (88. Pekařová).
Na hřiště beznadějně posledního celku odcestovaly Turnovanky po dlouhé době dokonce s pěti náhradnicemi a na výkonu to bylo rázem znát. Obraz hry se prakticky po celých 90 minut neměnil. Domácí hráčky houževnatě bránily a hostující se kombinační hrou snažily jejich obranný blok rozbít. Bohužel drnitý terén tvrdé hrací plochy přinesl řadu nepřesností. Obrovskou šanci tak spálila ve 22. minutě Pradella, která sama před brankářkou tuto nedokázala obstřelit. Pár minut nato kapitánka Schmidtová nastřelila břevno!
Po poločasové domluvě Turnov přidal, ale Třebestovice při vidině bodu srdnatě bojovaly a hrozily především z dlouhých výkopů své brankářky nebo brejků. V 70. minutě napravila své zaváhání Pradella, když svým typickým způsobem zamotala domácí obraně hlavu a z úhlu přes celou bránu odrazem od zadní tyče skórovala! Dramatickou zápletku pak dvě minuty před koncem rozsekla Raková, která nechytatelnou křížnou střelou pojistila zaslouženou výhru Turnovských.

Ostatní výsledky: Braník – Malešice 2:0, Zlíchov – Dukla B 5:1, J. Lhota – Poděbrady 0:2, Vědomice – Bohemians 2:2

1. Bohemians 19 15 3 1 84:15 48
2. Zlíchov 19 15 1 3 85:17 46
3. Braník 19 13 4 2 75:10 43
4. Vědomice  19 12 2 5 63:39 38
5. Tuklaty 19 8 3 8 55:38 27
6. Poděbrady 19 7 4 7 43:32 25
7. Jestřábí Lhota 19 8 0 11 39:38 24
8. Malešice B 19 5 3 11 37:39 18