PRAVDIVÝ PŘÍBĚH ANTIMONY ANEB STUDENTY FILMOVÉ ŠKOLY ZAJÍMÁ HISTORIE

0

Do Českého ráje míří natáčení studentského absolventského filmu s pracovním názvem „Živé nás nedostanou“. Půjde o hraný dokumentární snímek pojednávající o osudech parašutistické skupiny Antimony v průběhu roku 1942, tedy v době, kdy se tato skupina pohybovala na území Českého ráje. Film budou natáčet studenti Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku.

Natáčení proběhne ve dnech 15. až 22. června, kdy se po různých koutech Českého ráje budou pohybovat lidé v dobových kostýmech, parašutistických kombinézách a uniformách gestapa. V rámci natáčení bude také možné vidět dobová auta, kterými se gestapo přemisťovalo.

Projekt vzniká pod záštitou města Jičín a za podpory starosty Rovenska pod Troskami. Ve filmu si zahrají i členové ochotnického spolku z Rovenska pod Troskami a Tatobit. Mimo jiné se bude natáčet i v kasárnách v Jičíně či u bývalé školy ve Veselé.

 

Pokud by se našel někdo, kdo má osobní zkušenosti nebo slyšel vyprávění o parašutistech Františkovi Závorkovi, Lubomíru Jasínkovi nebo Stanislavu Srazilovi, je tu unikátní příležitost svěřit tento příběh kameře, resp. se v tomto filmu objevit. Stejně tak pokud by se chtěl někdo přímo zúčastnit natáčení, je možné objevit se před kamerou v menší roli, nebo se přijít podívat (po předchozí domluvě) na místo natáčení. Stále se ještě také sestavuje inventář dobového nábytku a předmětů denní potřeby z té doby. I tím můžete pomoci…

 

Jakékoliv dotazy nebo informace můžete telefonovat na číslo 603 219 098 nebo psát na e-mail: pro.skoc@yahoo.co.uk

Související články (celkem 19)

Sdílet

Autor článku

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.