PRAVDIVÝ PŘÍBĚH ANTIMONY ANEB STUDENTY FILMOVÉ ŠKOLY ZAJÍMÁ HISTORIE

0

Do Českého ráje míří natáčení studentského absolventského filmu s pracovním názvem „Živé nás nedostanou“. Půjde o hraný dokumentární snímek pojednávající o osudech parašutistické skupiny Antimony v průběhu roku 1942, tedy v době, kdy se tato skupina pohybovala na území Českého ráje. Film budou natáčet studenti Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku.

Natáčení proběhne ve dnech 15. až 22. června, kdy se po různých koutech Českého ráje budou pohybovat lidé v dobových kostýmech, parašutistických kombinézách a uniformách gestapa. V rámci natáčení bude také možné vidět dobová auta, kterými se gestapo přemisťovalo.

Projekt vzniká pod záštitou města Jičín a za podpory starosty Rovenska pod Troskami. Ve filmu si zahrají i členové ochotnického spolku z Rovenska pod Troskami a Tatobit. Mimo jiné se bude natáčet i v kasárnách v Jičíně či u bývalé školy ve Veselé.

 

Pokud by se našel někdo, kdo má osobní zkušenosti nebo slyšel vyprávění o parašutistech Františkovi Závorkovi, Lubomíru Jasínkovi nebo Stanislavu Srazilovi, je tu unikátní příležitost svěřit tento příběh kameře, resp. se v tomto filmu objevit. Stejně tak pokud by se chtěl někdo přímo zúčastnit natáčení, je možné objevit se před kamerou v menší roli, nebo se přijít podívat (po předchozí domluvě) na místo natáčení. Stále se ještě také sestavuje inventář dobového nábytku a předmětů denní potřeby z té doby. I tím můžete pomoci…

 

Jakékoliv dotazy nebo informace můžete telefonovat na číslo 603 219 098 nebo psát na e-mail: pro.skoc@yahoo.co.uk

Související články (celkem 29)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.