ZADLUŽENOST TURNOVA? 5940 KČ NA JEDNOHO OBYVATELE

0

Tohle téma se čas od času objeví, zapadne a zase se vynoří. Není to tak dávno, co se říkalo, že zadluženost Turnova by neměla přesáhnout částku 50 milionů Kč. Jak na středeční tiskové konferenci připustil místostarosta Jaromír Pekař, město má nyní dluhy ve výši 86 milionů, tj. necelých šest tisíc na jednoho obyvatele.  A to si nyní bude muset vzít další úvěr na dostavbu Střelnice ve výši 60 milionů a šest milionů na opravu synagogy v Krajířově ulici do doby než přijdou slíbené dotace z Norských fondů.

„Dluh města ještě naroste, až se začne realizovat projekt Čistá Jizera, to by zadluženost mohla vystoupat až na 200 milionů,“ konstatoval Pekař. Jak k zadluženosti měst České republiky zjistila agentura ČTK, není na tom ale Turnov zase tak zle. V Liberci je situace daleko horší – 2,15 miliardy, resp. 22 tisíc na hlavu. V České Lípě ale zase naopak lepší, když tam jednotlivý občan dluží 1240 Kč (celkově 48 milionů).

Je nebo není zadluženost relativní?, mohlo by bez úvěru město realizovat smělé plány? Nebo ctíte spíš stanovisko, nejdřív si vydělej nebo našetři a pak s rozvahou dobrého hospodáře investuj?

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.