V SYCHROVĚ BYLY NOVÉ VOLBY

0

Na sobotu 5. září vyhlásil ministr vnitra v Sychrově nové komunální volby. Důvodem byla skutečnost, že na jaře odstoupili tři zastupitelé a počet členů obecního zastupitelstva klesl pod zákonných pět. Obec dál vedla starostka Jaroslava Kvapilová, ale protože zastupitelstvo nebylo usnášeníschopné, byla obec částečně paralyzována. To už je nyní minulost, v sobotu k volebním urnám přišlo 82 procent voličů, zvítězilo Sdružení nezávislých kandidátů Sychrov, které v sedmičlenném zastupitelstvu získalo čtyři mandáty.

Členy tohoto sdružení jsou mj. starostka Kvapilová a kastelán sychrovského zámku Miloš Kadlec. Zbylé tři mandáty získali členové Sdružení nezávislých kandidátů Za záchranu obce Sychrov. Podle Jaroslavy Kvapilové by se nově ustanovené obecní zastupitelstvo mělo k jednání sejít v co nejbližším zákonném termínu zhruba po 20. září. „Jestliže od ostatních zastupitelů budu mít důvěru, jsem rozhodnutá dál pokračovat ve funkci starostky obce,“ uvedla Kvapilová.

Podle ní je hlavní prioritou oprava mostu Na Stádle mezi Sedlejovicemi a Žďárkem, který musel být z důvodu havarijního stavu uzavřen. „Je to pro nás velmi nepříjemné, jde o využívaný příjezd k dálnici, objížďka vede až z Hodkovic nad Mohelkou, nebo z Husy. Komplikované je to i pro příjezd hasičů nebo záchranky,“ přiblížila Jaroslava Kvapilová. Na opravu mostu obec potřebuje částku ve výši 1,8 mil. Kč, nedávno neúspěšně žádala o dotaci. „Z rozpočtu v celkové částce 3,8 milionu, když ještě zhruba milion tvoří splátky úvěru, nejsme schopni opravu financovat,“ uzavřela Kvapilová.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.