Prohlížíte: Krajské volby

Foto týdne
 | 2 708 přečtení 0

Foto týdne/listopad 2012/03

NOVÉ KRAJSKÉ VEDENÍ PŘEDSTAVENO, HANA MAIEROVÁ BUDE NÁMĚSTKYNÍ HEJTMANA! Liberec, pondělí 19. listopadu, krátce po půl druhé odpoledne: Jan Korytář…

Zápisník
 | 2 624 přečtení 0

HLASUJTE V ANKETĚ PRO UDÁLOST ROKU 2016 NA TURNOVSKU

Na první pohled by se mohlo zdát, že událostí roku 2016 na Turnovsku je otevření koupaliště v Maškově zahradě, kam za sezonu přišlo přes 45 tisíc návštěvníků. Jsou tu ale i další akce, které by mohly ve vašem hlasování také uspět. Pro někoho může být v letošním roce nejzajímavější kauza „hotelovka“, Modrý kocour 2016, oficiální akce pojmenování zimního stadionu na ZS Ludvíka Koška, Traktoriáda na Vyskři, 2. místo v soutěži Evropský strom roku pro Tisíciletou lípu z Tatobit, návštěvnický rekord Staročeských trhů, 100 let skautingu v Turnově, 500 let Kacanov, nultý ročník festivalu Kulturnov, výsledek krajských voleb, premiéra filmu Tenkrát v ráji, oslavy 90 let házené, 10. výročí divadelního spolku Nakafráno, empatie obyvatel Turnova (sbírka Pro dobrou věc) ad. Hlasujte!

Fotoreportáže
 | 2 911 přečtení 0

KRAJSKÉ VOLBY, DÍL TŘINÁCTÝ: LIBERECKÝ KRAJ MÁ NOVOU VLÁDU NA OBDOBÍ 2016 – 2020 (VIDEO)

Druhé funkční období ve funkci hejtmana Libereckého kraje načal v úterý 22. listopadu Martin Půta. Z 41 přítomných zastupitelů ho hejtmanem tajným hlasováním zvolilo 31. Libereckému kraji bude v příštích letech vládnout široká koalice, která má v zastupitelstvu 35 mandátů z celkových 45. Vládnoucí čtyřkoalici tvoří Starostové pro Liberecký kraj, hnutí ANO 2011, ODS a ČSSD. V opozici skončily Změna pro Liberecký kraj, KSČM a koalice SPD a SPO. „Myslím si, že rozhodnutí o vytvoření široké koalice bylo správné a že koalice bude bez problémů fungovat po celé funkční období. Je zde celá řada zkušených zastupitelů a odborníků se životními zkušenostmi,“ uvedl hejtman Půta. Opozice podle něho získá všechny důležité kontrolní pozice, jako je předsednictví kontrolního výboru ad.

Zápisník
 | 2 165 přečtení 0

KRAJSKÉ VOLBY, DÍL DVANÁCTÝ: USTAVUJÍCÍ ZASTUPITELSTVO LIBERECKÉHO KRAJE

Ustavující Zastupitelstvo Libereckého kraje se plánuje na úterý 22. listopadu od 14.00 hodin. Krajský soud v Liberci dnes zamítl obě žaloby podané na volby do Zastupitelstva Libereckého kraje, které se uskutečnily 7. a 8. října 2016. Rozhodnutí znamená, že výsledky voleb jsou platné. Nic tedy nebrání tomu, aby hejtman v souladu s § 39 zákona o krajích svolal první zasedání nově zvolených zastupitelů, na němž složí slavnostní slib. Hlavním bodem jednání bude volba hejtmana, jeho náměstků a členů Rady Libereckého kraje.

Fotoreportáže
 | 2 315 přečtení 0

28. ŘÍJEN 2016 V TATOBITECH, NA VYSKŘI A V TURNOVĚ

Letošní svátek vzniku samostatného Československa byl poznamenán na republikové úrovni rozkolem politické scény, obavou části občanů o samou podstatu demokracie, střetem o míru loajality k nedemokratickým, totalitním režimům či mírou svobody našich čelných představitelů setkávat se s kým chtějí, zvlášť je-li to držitel Nobelovy ceny míru. A do toho ještě velmi podivné okolnosti kolem (ne)udělení státního vyznamenání pro Jiřího Bradyho. I toto se promítlo do oslav 98. výročí vzniku republiky v našem regionu. Byť jen okrajově. Podívali jsme se do Tatobit, na Vyskeř a do Turnova.

Zápisník
 | 1 814 přečtení 0

KRAJSKÉ VOLBY, DÍL JEDENÁCTÝ: PODANÁ STÍŽNOST NA KRAJSKÉ VOLBY ODSOUVÁ TERMÍN USTAVUJÍCÍHO ZASEDÁNÍ

Krajský soud v Liberci přijal stížnost na krajské volby. Termín zasedání nového zastupitelstva se tak posouvá na konec listopadu. Stěžovatelka z obce Okrouhlá napadla platnost způsobu sčítání volebních hlasů tamní okrskové volební komise. Liberecký krajský soud, který stížnost nyní prověřuje, má na vydání rozhodnutí dvacet dnů. Následně po oznámení soudního rozhodnutí musí hejtman Martin Půta do patnácti dnů svolat ustavující zastupitelstvo. „Předpokládám, že první jednání zastupitelstva v novém složení se bude konat v úterý 22. nebo 29. listopadu,“ odhaduje hejtman Půta.

Zápisník
 | 2 550 přečtení 0

KRAJSKÉ VOLBY, DÍL DESÁTÝ: KOALICE NA KRAJI PODEPSÁNA, RESORTY ROZDĚLENY

Jak jsme již uvedli v minulém díle seriálu ke krajským volbám, byla v pondělí 17. října podepsána dohoda o vytvoření koalice, která by měla Libereckému kraji vládnout v následujících čtyřech letech. Dohodu podepsali lídři čtyř stran – Starostů pro Liberecký kraj, ANO 2011, ODS a ČSSD. ODS se do vlády na kraji vrací po dlouhých osmi letech, lídr její kandidátky Dan Ramzer v ní ale nezasedne. Jak uvedl, jestliže této straně připadlo zdravotnictví, tak mezi jejími zastupiteli je mnohem kvalifikovanější člověk – dlouholetý senátor a bývalý primář rentgenologie v liberecké nemocnici Přemysl Sobotka.

Zápisník
 | 2 186 přečtení 0

KRAJSKÉ VOLBY, DÍL DEVÁTÝ: KOALICE NA KRAJI BUDE OFICIÁLNĚ OZNÁMENA V PONDĚLÍ

V pátek 14. října odpoledne se v turnovské „hasičárně“ na Daliměřicích uskutečnilo vpravdě historické první setkání nositelů titulu „Zasloužilý hasič“ Libereckého kraje. Setkání se budeme věnovat na jiném místě. Protože se ho ale zúčastnili jak staronový hejtman Libereckého kraje Martin Půta, tak i starosta Turnova Tomáš Hocke, nešlo se nevrátit ke krajským volbám, které se uskutečnily právě před týdnem. Hejtmana Martina Půty jsme se zeptali:

Zápisník
 | 2 078 přečtení 0

KRAJSKÉ VOLBY, DÍL OSMÝ: SLOŽENÍ KOALICE NA KRAJI STÁLE OTEVŘENÉ

Od sobotního ukončení krajských voleb a sečtení výsledků probíhají intenzivní jednání o složení krajských koalic. V některých krajích jsou již koalice známé, někde už dokonce došlo k podpisu koaliční dohody. V některých krajích vznikají koalice s hnutím ANO 2011, někde se domlouvají ostatní strany a toto hnutí obcházejí. V Libereckém kraji vítězní Starostové pro Liberecký kraj stále trvají na čtyřkoalici s ANO 2011, ČSSD a ODS. Starostové by v devítičlenné radě měli mít pět křesel, ANO dvě a sociální a občanští demokraté po jednom. V 45 členném zastupitelstvu by tato koalice měla pohodlnou většinu 35 mandátů. Konkrétní jednání mají v Libereckém kraji malé zpoždění zdůvodněné hejtmanovou návštěvou Bruselu. Nicméně se počítá s tím, že do konce týdne by mohlo být jasno.

1 2 3 6