KRAJSKÉ VOLBY, DÍL DESÁTÝ: KOALICE NA KRAJI PODEPSÁNA, RESORTY ROZDĚLENY

0

Jak jsme již uvedli v minulém díle seriálu ke krajským volbám, byla v pondělí 17. října podepsána dohoda o vytvoření koalice, která by měla Libereckému kraji vládnout v následujících čtyřech letech. Dohodu podepsali lídři čtyř stran – Starostů pro Liberecký kraj, ANO 2011, ODS a ČSSD. ODS se do vlády na kraji vrací po dlouhých osmi letech, lídr její kandidátky Dan Ramzer v ní ale nezasedne. Jak uvedl, jestliže této straně připadlo zdravotnictví, tak mezi jejími zastupiteli je mnohem kvalifikovanější člověk – dlouholetý senátor a bývalý primář rentgenologie v liberecké nemocnici Přemysl Sobotka.

Hejtmanem zůstává Martin Půta. Starostové budou mít v radě celkem pět křesel. Kromě hejtmana to bude ještě radní pro dopravu a investice Marek Pieter, radním pro školství bude Petr Tulpa, radním pro životní prostředí a zemědělství Jiří Löffelmann, Květa Vinklátová bude radní pro kulturu.
Hejtman Půta k tomu pro Liberecký deník uvedl: „Osobně mě mrzí, že Hana Maierová už nebude radní, ale s ohledem na její zdravotní komplikace to nejde. Dohodli jsme se ale, že bude předsedkyní výboru pro cestovní ruch a kulturu, protože by byla veliká škoda nevyužít jejích znalostí.“

Radním pro sociální věci bude lídr kandidátky ČSSD Pavel Svoboda, nynější náměstek primátora Jablonce nad Nisou.
Dva posty v radě obsadí hnutí ANO, lídryně kandidátky Jitka Volfová se stane statutární náměstkyní hejtmana a k tomu povede resort ekonomiky, Radka Kotasová Loučková bude radní pro regionální rozvoj.

Ustavující zasedání nového zastupitelstva by se mělo uskutečnit v úterý 8. listopadu od 14.00 hodin. Čtyřkoalice v něm bude disponovat 35 hlasy zastupitelů z celkových 45.

Související články (celkem 30)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.