EVROPSKÝ TÝDEN MOBILITY 2017

0

V letošním roce se město Turnov opět připojí v rámci Zdravého města a MA21 ke kampani Evropský týden mobility 2017, který bude probíhat od 11. do 22. září. Akce je letos zaměřena na téma mobility hendikepovaných osob, které bude přiblíženo široké veřejnosti na různých akcích.

Městská knihovna Antonína Marka připravila ve spolupráci s obecně prospěšnou společností Tyfloservis a pod vedením Jitky Fajmonové workshop s názvem „Nevidím tak dobře jako ty“. Účastníci si budou moci vyzkoušet aktivity bez zrakové kontroly. Seznámí se také s pomůckami, které lidem s těžkým zrakovým postižením usnadňují život. V dětském oddělení knihovny se dozvíte zásady správného kontaktu a komunikace s danou skupinou. Na místě bude k vyzkoušení simulace různých druhů zrakového postižení, rozlišování bankovek nebo psaní textu v Braillově písmu. Program v knihovně je naplánován na pondělí 11. září od 8.30 hodin.

Aktivity pro veřejnost vyvrcholí v neděli 17. září od 14.00 hodin ve Sportovním a rekreačním areálu Maškova zahrada. Na akci s názvem „Žiju s hendikepem AKTIVNĚ“ si budete moci vyzkoušet, jak mohou hendikepovaní sportovat. V průběhu odpoledne si prohlédnete čtyřnohé pomocníky, kteří předvedou, jak vypadá práce vodicího psa. Budete si moci vyzkoušet jízdu na invalidním vozíku a trenažéry handbike (ruční kolo). Oddělení následné péče nemocnice Turnov představí pomůcky pro rehabilitaci pacientů po závažných onemocněních a dále zde budou ukázky pomůcek pro zrakově postižené. V areálu koupaliště bude také k vyzkoušení simulátor nárazu. Od 15.00 hodin bude k vidění divadelní vystoupení spolku Fokus Turnov. Od 15.30 hodin je na programu závod na invalidních vozících, které budou na místě k zapůjčení. Na akci bude také přítomen Jiří Suchánek, který získal bronzovou medaili v roce 2016 ve stolním tenisu na paralympiádě v brazilském Riu. Od 17.00 hodin vystoupí nevidomý zpěvák, klarinetista, akordeonista a klavírista Mário Bihári společně s kytaristou a zpěvákem Petrem Horváthem. V době konání akce bude vstup na koupaliště zdarma, pro děti zde bude k dispozici mj. i skákací hrad.

Partneři letošního ročníku Evropského týdne mobility jsou město Turnov, Městská sportovní Turnov, Středisko volného času Žlutá ponorka, Fokus Turnov, Slunce všem, Krajská nemocnice Liberec, oddělení následné péče nemocnice Turnov, Černí koně, ÚAMK, Kulturní centrum Turnov, Tým silniční bezpečnosti, Tyfloservis, Středisko výcviku vodicích psů, Muzeum Českého ráje Turnov, Jiří Suchánek, Mário Bihári, Petr Horváth, Adam Pospíšil, Občanské sdružení D. R. A. K.
(Zdroj: TZ města Turnov)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.