HOKEJOVÉ SRDCE ČESKÉHO RÁJE BLÍZKO INFARKTU!

0

Krajská liga mužů spěje ke konci základní části a jako první ji má s posledním volným kolem už dohránu Turnov. Ten předvedl proti svým pronásledovatelům z Jičína v neděli dobrý výkon, ale pachuť z kalichu hořkosti, který museli jeho hráči spolu s příznivci až do dna vypít, asi jen tak hned nezmizí. Byť stále ještě Turnovští figurují na prvním místě, po kontroverzní remíze tradičnímu rivalovi zbývají dohrát ještě dva zápasy s libereckým Slavojem…

* HC Frýdlant v Čechách – HC Turnov 1931 2:6 (0:2, 1:3, 1:1). Branky 2. Hloušek, 20. Maděra, 33. Kysela, 36. Maďar, 37. Zbroj, 41. Zákoutský Jan, rozhodčí Novák – Krejbich a Drbohlav, vyloučení 8:5, využití 0:1, v oslabení: 0:1, zásahy brankářů 37:27 diváků 53. Sestava: Března – Zbroj, Zákoutský Jan, Kysilka, Zákoutský Jiří, Zákoutský P. – Knap, Maděra, Kysela – Maďar, Kotyza, Suska – Duda, Hloušek, Vondráček.
Už v 2. minutě se s pomocí Vondráčka a Dudy prosadil turnovský Hloušek a jako první překonal domácího gólmana Nováka. Celá první třetina pak přinesla dobrý hokej s řadou osobních soubojů a velmi důležitý byl gól Maděry, který po akci Kysilky s Kyselou přišel 10 vteřin před jejím koncem! Domácí se ovšem nehodlali vzdát bez boje a ve 26. minutě snížili Bendou, který zúročil předchozí spolupráci Osziho s Kožarikem. Proti gólem „nakopnutému“ Frýdlantu museli Turnovští vsadit na poctivou obranu, která hráče domácích udržela mimo dostřel jejich klece. Naopak, tři branky hostů během čtyř minut prakticky rozhodly o osudu zápasu. Ve 33. minutě nejprve skóroval Kysela, kterého po přihrávce Jiřího Zákoutského přesně našel Maděra. Pak se po vybídnutí Kotyzou trefil Maďar a při hře 4 na 4 přesně mířil Zbroj, jemuž pozici připravili navrátilec do sestavy Knap s Maděrou.
Ani v poslední třetině hostující favorit odpovědnou hrou nepřipustil žádné komplikace, když velkou oporou mu byl gólman Března. Závěrečné slovo ze strany hostů si potom ve 41. minutě vzal po nahrávce Kysely kapitán HCT Jan Zákoutský. Ač se za asistence Klingera pár minut před závěrečnou sirénou trefil ještě frýdlantský Matějka, Turnov si odvezl všechny tři mistrovské body a mohl se těšit na nedělní boj s Jičínem o krále základní části.

* HC Turnov 1931 – HC Autocentrum Jičín 3:4 PP (2:0, 0:1, 1:2). Branky 1. a 57. Maďar, 10. Švík, rozhodčí Mareš – Serbus a Ječný, vyloučení 8:2, využití 0:2, v oslabení 0:0, zákroky brankářů 33:21, diváci 215.Sestava: Beneš – Knap, Zákoutský Jan, Zákoutský Jiří, Jandejsek, Zbroj, Kysilka – Suska, Šafařovský, Maděra – Hloušek, Švík, Vondráček – Kotyza, Maďar, Kysela.
Turnov vlétl do zápasu se zdravou agresivitou, která vyvrcholila hned v 1. minutě ve vedoucí branku, které střelou nad Kořínkovu lapačku po Švíkově přiťuknutí dosáhl Maďar. Poté nad jičínským gólmanem zvonila horní tyčka, ale v 10. minutě mu už nic nepomohlo. Knap poslal kolem něj puk na druhou stranu a Švík jej z poměrně velkého úhlu propálil do sítě na 2:0! Parádní hokej tzv. nahoru – dolu se hrál také ve střední části hry, ale hezkou sportovní podívanou všem zkazili rozhodčí nesmyslným kouskováním, nepochopitelně častými přehmaty v pravidlech či kontraverzními verdikty. Hrálo se i když puk skončil v ochranné síti, zakázané uvolnění se pískalo, jak se rozhodčím, kteří se hráčům častokrát pouze pletli ve hře, zachtělo. Jednotnost nepanovala ani v posuzování jednotlivých soubojů, které se rozhodovaly vesměs ve prospěch hostů, kteří tak hned několikrát hráli přesilovku pět na tři, což domácí stálo spoustu sil.
Hosté tak snížili až ve 38. minutě střední části, když Kollman z mezikruží přesně zamířil do horního růžku Benešovy branky. Na druhé straně Knap předložil lahůdku Kotyzovi, ale ten napálil jen tyč! Závěr už se hrál cele jenom v režii hlavního rozhodčího, jehož arogance snad neznala mezí. Nejenže domácí s úsměvem v tváři takřka vůbec nenechal hrát, ale vylučoval tak dlouho, až Jičín v 57. minutě z přesilovky vyrovnal Kollmanem! Turnovští lvi se ještě jednou stačili vzchopit a Maďar procedil puk za Kořínkova záda na 3:2. Jenomže jejich radost měla pouze jepičí život, protože Sedmík záhadným způsobem dostal gumu za Beneše a Jičínští šli, opět samozřejmě s jedním hráčem v poli navíc, do prodloužení. To záhy při hře 4 na 3 využil tvrdou střelou Marček a rozmrzelí domácí příznivci odcházeli z hlediště s černo-bílými pruhy před očima, které jinak perfektní hokejový obraz ve finále hodně rozmazaly…

Ostatní výsledky: Lomnice – Slavoj 9:5, Česká Lípa – Varnsdorf 7:2, Slavoj – Frýdlant 3:4, Varnsdorf – Lomnice 3:4 SN.

1. HC Turnov 1931 24 17 1 1 5 151:81 54
2. Autocentrum Jičín 22 16 1 0 5 99:64 50
3. HC Lomnice n. P. 23 16 1 0 6 98:77 50
4. HC Slavoj Liberec 22 9 0 2 11 110:129 29
5. HC Frýdlant v Č. 23 7 0 1 15 101:130 22
6. HC Česká Lípa 23 6 1 0 16 101:126 20
7. HC TS Varnsdorf 23 4 1 1 17 79:134 15