SPORTOVNÍ OHLÉDNUTÍ: FLORBAL, KICKBOX, REGIONÁLNÍ HOKEJ, VOLEJBAL

0

V pravidelném, tentokrát předvánočním sportovním souhrnu se podíváme na zápasy florbalistů – jak mužům v národní lize, tak ženám v 1. lize se na domácí palubovce dařilo. Turnovští kickboxeři opanovali tradiční severočeský Chrismas Cup, máme výsledky z regionálních hokejových soutěží, závěr přehledu tvoří volejbalisté…

FLORBAL

* FLORBAL, národní liga, 14. kolo: TJ Turnov – FbC Plzeň 6:7p. Branky: 27. Vojtěch Palatínus, 29. Antonín Palatínus, 30. Jan Hausmann, 31. Štěpán Matěcha, 48. Štěpán Matěcha, 51. Štěpán Čuda – 1. Filip Nový, 21. Filip Nový, 35. Jakub Stelzer, 53. Václav Zábran, 55. Vojtěch Kuneš, 60. Vít Malý, 64. Václav Zábran, diváků 39.
Hráno v sobotu 14. prosince.

Domácí vstoupili do utkání aktivně, přesto právě oni jako první inkasovali, a to již v první minutě. Následné šance na brzké vyrovnání zůstaly nevyužity a tak si Turnov na první střelecký zápis musel počkat až do druhé třetiny. I v té se však nejprve prosadila Plzeň, která tak vedla 2:0. Domácí následně dokázali vměstnat gólový obrat mezi 27. a 31. minutu, kdy se jim podařilo hned čtyřikrát skórovat a dostat se tak do nadějného vedení 4:2. Plzni se ještě do přestávky podařilo snížit a před třetí třetinou tak bylo zaděláno na drama. Domácí jej v úvodu závěrečné části rázně odmítli a dvěma góly navýšili své vedení už na 6:3. Zbytek zápasu však patřil Plzni, které se v poslední minutě nakonec podařilo brankové manko smazat a zápas poslat do prodloužení. V nastavení se první velkou šancí uvedli domácí, Vitásek však trefil pouze přesouvajícího se brankáře. Ve čtvrté minutě prodloužení tak udeřilo na druhé straně a bod navíc pro sebe získala Plzeň.

FLORBAL, 1. liga žen, dohrávka 6. kola: TJ Turnov – Banes Florbal Benešov 5:3. Branky: 5. Andrea Plavcová, 30. Veronika Šraierová, 32. Šárka Veselá, 38. Karolína Bittnerová, 40. Andrea Plavcová – 40. Monika Hrnečková, 45. Andrea Dostálová, 57. Lenka Morová, diváků: 25.
Jan Kovář, TJ Turnov, Jan_Kovar@seznam.cz

KICKBOX

BORCI Z TJ IMPACT TURNOV TĚŽILI V MOSTĚ DRAHÉ KOVY
Tradiční severočeský Chrismas Cup s podtitulem „Dycky Most“ zcela opanovali reprezentanti z Českého ráje, vedení kickboxerskými legendami Janem a Petrem Kazdovými. Radost z výsledků svých svěřenců u vedoucího výpravy Petra ještě víc umocnil další úspěšný výsledek syna Tommyho Kazdy. Ten ve své váze do 25 kg vyhrál v letošním roce už svůj čtvrtý turnaj, když tentokrát ve finále porazil soupeře po 1. minutě RSC! „Tommy ho trefil nohou na břicho, a druhý finalista to vzdal,“ byl na vítěze hrdý otec-kouč.
Další členka turnovské výpravy Markéta Brožová jako jediná vyhrála dvě kategorie, a to v lightu a kick-lightu! Jak znovu připomínají Kazďáci, nadějná turnovská bojovnice tréninku obětuje víc než většina jejích mužských kolegů. „Nikdy jsem od ní nezažil, že by před závodem vynechala trénink,“ říká Petr Kazda. Markéta má na svém kontě už 26 zápasů, když z mužů jich má víc jenom Ladislav Knébl. Ten už dvakrát pro sebe, svou boxerskou školu a město Turnov vybojoval titul mistra České republiky ve full-contactu. V Mostě teď startoval v kick-lightu do 94 kg a obsadil více než slušné 2. místo, když ve finále mu protivník tak trochu „rozkopal“ přední nohu…
Do této kategorie se po šesti letech do ringu vrátil také Dušan Kudrnovský, aby ve dvou kategoriích získal nejprve zlato, a poté ještě bronz, když jeho prohra v tomto semifinále byla přinejmenším sporná. Turnovský zástupce v light-contactu Filip Vertéši (55 kg) po velmi dobrém výkonu s přehledem vyhrál, a stejně jako benjamínek Tommy Kazda vyhrál letos už svůj čtvrtý turnaj! -kv-

REGIONÁLNÍ HOKEJ

KLM, RHL A NPL MAJÍ SPOLEČNÉHO JMENOVATELE
LEDNÍ HOKEJ / Přestože A-tým HC Turnov 1931 v krajské lize mužů (KLM) je výkladní skříní hokeje v srdci Českého ráje, nelze opomíjet ani další amatérské hokejisty, kteří využívají pohostinnosti Zimního stadionu Ludvíka Koška. Svá mistrovská utkání Regionální hokejové ligy (RHL) tu začal letoškem hrát také B-tým HC Turnov 1931 a stálý azyl tu získala také vyznavači studeného ledu a chlapských soubojů oblíbená Nejvyšší pojizerská liga (NPL).

Největším úspěchem prvního mančaftu HCT bylo získání titulu krajského mistra a pravidelná účast v play-off jednotlivých ročníků. Nejpočetnější podpora diváků v soutěži jednoznačně vypovídá o tom, že Turnov je za vymodlený zimní stadion opravdu rád. Díky vedení klubu je tu občas k vidění také vrcholový hokej v podání různých věkových kategorií. Avšak TvA vede v patrnosti také ostatní hokejové aktivity regionu s přirozenou spádovostí Turnovska.

Není divu, že hokej Turnovany chytil, a je logickou cestou, že vedle áčka začalo fungovat také B mužstvo, rekrutované většinou kolem jmen známých zejména z ligových začátků Turnova, ať už jde o beka Jana Mikuleho (34) či Majdiče, Žmolila nebo Jakuba Šimůnka. Před gólmanem Jiřím Jiránkem je to především dnes už živoucí legenda novodobého turnovského hokeje Daniel Isach, který s přehledem nasbíral nejvíc kanadských bodů – 19, a to za sedm gólů a 12 asistencí. Když se k tomu přidají i statistiky ostatních hráčů „Benga“, vypadá tabulka RHL 2019 – 2020 následovně!

1. HC Turnov 1931 B 11 9 1 1 87:46 19
2. AHA Jablonec n. N. 9 6 1 2 65:51 13
3. VRD Sever 92 11 5 1 5 58:57 11
4. HC Gasservis Liberec 11 5 1 5 74:75 11
5. ML-Rope Technology 10 3 1 6 55:66 7
6. XXX Jablonec n. N. 10 0 1 9 38:83 1

Přestože do již 16. ročníku NPL nenaskočil její dlouhodobě pravidelný účastník TJ Sokol Turnov, organizátorům se i nadále daří udržet počty na zajímavých číslech zaručujících jí jistou atraktivitu. Nováček z Liberce – Neřízený střely – se v soutěži zabydlel a pohybuje se v pořadí na středních příčkách.

1. Performers 12 10 0 0 2 80:40 20
2. SDH Hnanice 12 8 0 1 3 88:38 17
3. Všeň-Pojizeří 12 8 0 0 4 71:55 16
4. HC Modřišice 12 5 0 2 5 76:66 12
5 Neřízený střely 12 5 0 1 6 59:71 11
6. Black Hawks 12 4 0 0 8 63:89 8
7. Troskovice 12 3 0 0 9 50:108 6
8. HC Raptoři 12 3 0 0 9 58:78 6

Výsledky – XII. kolo: Všeň-Pojizeří – Modřišice 7:5 (4:1, 0:3, 3:1) Knížek 3, Zahradník 2, M. Lamač, L. Lamač – Pecka a Jiránek 2, Potocký, Hnanice – Raptoři 10:2 (4:0, 2:1, 4:1) L. Malý 4, Stuchlík, P. Havel, a Buchar 2 – Medek, Kravec, Neřízený střely – Raptoři 5:10 (0:2, 2:3, 3:5) Maryško 3, Rosek, Polák – Medek 4, Honců, Šašek a Špinka 2.
Nejlepším gólmanem NPL je zatím Jakub Kašpar (Hnanice) s úspěšností zásahů 91,69 %. Kanadskému bodování vévodí Petr Brož z Black Hawks (33 b), kterému na paty šlapou hnanický Libor Buchar (29), spoluhráč Martin Kujan (26) a Jakub Marušinec z Modřišic (25).
Více informací a podrobné statistiky na stránkách http://www.ahl.cz/soutez/npl/statistiky/.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

VOLEJBAL

* VOLEJBAL, II. liga, muži: TJ Zikuda Turnov – VK Choceň 1:3 (27,-16,-14,-18), 3:2 (-18,22,-24,17,12). Sestava: Folprecht, Chum, Zelfel, Kovář, Vacík, Žalský, střídali Kuncíř, Musílek.
V sobotu 14. prosince čekal hráče Turnova poslední dvojzápas před vánočními svátky. Turnovští hráči přivítali soupeře netradičně v náhradní hale ZŠ v Rovensku pod Troskami.
Začátek prvního zápasu vypadal velice dobře. Domácí hráči se do soupeře pustili velice odhodlaně a nebojácně. Nacvičený servis měl svůj úspěch a soupeř s ním měl značný problém. Celý set byl jedna velká tahanice o každý bod. Tento set dospěl do vyrovnané koncovky, kde byli trpělivější a úspěšnější domácí hráči, kteří ho pro sebe urvali v poměru 29:27. Do druhého setu nastoupili Turnovští se stejným nasazením a s odhodláním prolomení smůly a dokázání, že mají na to se o body statečně porvat. Bohužel toto odhodlání hodně rychle zmizelo a domácí hráči se museli vrátit zpět na zem, kdy otáčeli a dostávali se do hry za velmi nepříznivého stavu 2:10. Třetí set bylo skoro jak přes kopírák setu druhého…
Do druhého zápasu nastoupili hráči Turnova s menšími změnami. Na postu libera nastoupil Zelfel, na smeči od začátku Musílek a na náhře Kuncíř. První set byl velkou tahanicí o každý bod na obou stranách (18:25). Do druhého setu se na postu nahrávače vrátil Folprecht. Nakonec byli v koncovce setu úspěšnější domácí hráči (25:22). Třetí set byl velice vyrovnaný a dospěl do velmi vyrovnané koncovky. Pokud chtěli domácí hráči pomýšlet na zisk bodů nebo vítězství, museli bezpodmínečně vyhrát čtvrtý set. Na soupeře doslova vlétli a drželi ho jednoznačně pod sebou. Vše fungovalo, na každém postu se dařilo. Nejvíce přispěl Musílek svým kvalitním servisem, kdy zaznamenal čtyři esa za sebou. Domácí hráči zabrali a soupeře jednoznačně přehráli a získali tak čtvrtý set ve svůj prospěch. Toto vítězství znamenalo prolomení neúspěchu a hráči Turnova si tak mohli připsat svoji první výhru v soutěži.
Na domácím hřišti se hráči Turnova objeví 11. ledna, kdy přivítají soupeře z Havlíčkova Brodu. Prosím, přijďte podpořit domácí hráče ve stíhací jízdě za body a cennými vítězstvími. Děkujeme všem našim fanouškům za jejich podporu a přejeme vám krásné Vánoce a hodně štěstí a zdraví v novém roce 2020.
Michal Folprecht

* VOLEJBAL, II. liga, ženy: TJ Sokol Žižkov B – TJ Zikuda Turnov 1:3 (16, -22, -23, -21). Sestava: M. Plocová, J. Krupařová, M. Maříková, P. Vaníčková, C. Bitmanová, M. Minaříková, libero E. Valová, střídaly: V. Hořínková, M. Kroupová, E. Zakouřilová.

* VOLEJBAL, II. liga, ženy: TJ Sokol Žižkov B – TJ Zikuda Turnov 1:3 (27, -14, -15, -22). Sestava: M. Plocová, J. Krupařová, M. Maříková, P. Vaníčková, C. Bitmanová, M. Minaříková, libero E. Valová, střídaly: V. Hořínková, M. Kroupová, E. Zakouřilová.

V sobotu 14. prosince vyjely turnovské ligové volejbalistky k veledůležitým utkáním proti pražskému Žižkovu. Souboj dvou sousedů v tabulce je vždy důležitý a případný bodový zisk vždy znamená výrazný odskok v tabulce. Obě utkání měla velmi podobný průběh. Domácí Žižkov dokázal vyhrát první set. V prvním utkání velkým rozdílem 25:16, v druhém utkání až v dramatické koncovce 29:27. Následující tři sety ale patřily turnovským hráčkám. V ranním utkání se rozhodovalo až v koncovkách. V odpoledním utkání byl rozdíl jasnější. V obou utkáních tedy Turnovanky zvítězily 3:1, připsaly si velmi cenných šest bodů do tabulky a dokázaly svému soupeři tabulkově odskočit a posunout se v půlce soutěže na skvělé šesté místo.
Druhou část soutěže zahajujeme 11. ledna ve Svitavách. Na domácí palubovce se hráčky představí až 25. ledna proti Jablonci nad Nisou.
Za celý tým a oddíl přejeme všem našim fanouškům hezké svátky a vše nej do roku 2020. V příštím roce vás opět rádi uvidíme na našich volejbalových zápasech.

SOLIDNÍ VYSTOUPENÍ VOLEJBALOVÝCH KADETEK V ČESKÉM POHÁRU
V sobotu 14. a v neděli 15. prosince se v Hradci Králové hrálo druhé kolo Českého poháru kadetek a juniorek. Turnovské volejbalové kadetky se před měsícem v Praze těsně udržely v třetí výkonnostní osmičce. Tentokrát se jim dařilo daleko lépe. Celková 4. příčka je určitě zlepšením, ale promarněných šanci na postup bylo několik, což zamrzí. Radost máme ze zlepšené hry, zároveň při konfrontaci s ostatními týmy víme, že musíme pracovat zejména na hře v poli a příjmu.

TJ Zikuda Turnov – TJ Sokol Dolní Újezd 1:2 (19, -17, -7)
TJ Zikuda Turnov – Volejbal Ústí n. L. 2:0 (18, 21)
TJ Zikuda Turnov – Mělník 1:2 (18, -20, -13)
TJ Zikuda Turnov – TJ Spartak Polička 2:1 (22, -12, 9)
TJ Zikuda Turnov – Benešov 2:0 (24, 18)
TJ Zikuda Turnov – USK Slavia Liberec 0:2 (-11 , -18)
TJ Zikuda Turnov – TJ Sokol Česká Třebová 0:2 (-12, -18)

1. Dolní Újezd 7 4 3 0 0 14:3 382:293 18
2. USK Slavia Liberec A 7 4 1 0 2 10:5 328:296 14
3. Polička 7 3 0 2 2 8:8 319:321 11
4. TJ Turnov 7 2 1 2 2 8:9 319:354 10
5. Mělník 7 1 3 0 3 8:9 339:367 9
6. Česká Třebová 7 3 0 0 4 6:8 306:295 9
7. Volejbal Ústí n. L. 7 2 0 2 3 6:10 322:350 8
8. Benešovská 7 1 0 2 4 4:12 303:342 5

Sestava TJ Turnov: Sára Šebková, Markéta Horáková, Andrea Richterová, Kateřina Stará, Tereza Stará, Kristýna Málková, Nikola Karlová, Denisa Franzová, Anna Václavů, Vanesa Volková, Magdaléna Hrochová, Karolína Šedová, Šárka Hrušková.
Pavel Starý, pavka.staroch@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.