PARLAMENTNÍ VOLBY 2017

0

V pátek 20. října se úderem 14. hodiny otevřelo také 583 volebních místnosti v Libereckém kraji. Občané volí opět po čtyřech letech své zástupce do Parlamentu ČR. V Libereckém kraji by mělo být k dispozici osm mandátů. Letos je z čeho vybírat, o voličské hlasy se v našem kraji uchází 24 stran a hnutí. V jednotlivých stranách, ale i v v domácnostech panuje jistá nervozita, většina komentátorů se shoduje na tom, že tyto volby budou velmi důležité z pohledu budoucnosti naší země. Bude i nadále patřit do euroatlantických struktur, nebo se vydá na Východ? Odpověď budeme znát zítra večer.

Volební místnosti budou v pátek otevřeny do 22.00 hodin, v sobotu 21. října do 14.00 hodin. Poté začne sčítání voličských hlasů. První průběžné výsledky lze ze zkušeností z minulých voleb očekávat už před 15. hodinou. Kdo bude letos na Turnovsku první? Rakousy nebo Troskovice?

Podle vedoucího správního odboru turnovské radnice Zdeňka Hovorky nebyl v pátek do 18.00 hodin z volebních okrsků v Turnově, ani v okolních spádových obcích hlášen žádný problém. Jak jsme v průběhu odpoledne zaznamenali, třeba ve volebních místnostech ve Zborovské ulici v Turnově a i jinde, se po 14. hodině vytvořily fronty, i po celé odpoledne k urnám přicházelo více voličů, než v minulých volbách. Ve volební místnosti v Dolánkách v Domě přírody například volila na voličské průkazy velká část zdejších chatařů, kteří většinou dřívější volby ignorovali. (Na snímku je mladá turnovská rodina, která volila v pátek odpoledne v jednom z okrsků u nádraží.)

Volební on-line zpravodajství na TvA spouštíme v sobotu 21. října kolem poledne. Buďte s námi až do vyhlášení výsledků a seznamte se s komentáři výsledků voleb osobností z našeho regionu.

Související články (celkem 7)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.