PARNÍ MAŠINKA JE PŘIPRAVENA NA DALŠÍ SEZONU. I LETOS BUDE OŽIVENÍM PRÁZDNINOVÉ NABÍDKY ČESKÉHO RÁJE

0

Poprvé parní mašinka řady 310 vyjela na prázdninovou cestu mezi Turnovem a Jičínem v létě 2003. Od té doby absolvovala desítky jízd napříč Českým rájem, zahrála si i v několika filmech (například Krev zmizelého, Obsluhoval jsem anglického krále, Sněžná noc, Smyčka ad.). I v letošním létě bude parní vlak ozdobou letní nabídky Českého ráje. Svézt se jím budete moci na trase mezi Turnovem a Rovenskem pod Troskami a Turnovem a Semily. A ještě jedna novinka vás letos čeká. Po loňském ověřovacím ročníku bude letos standardní součástí soupravy také speciální divadelní vagon s jevištěm a hledištěm. V něm své představení pro děti a dospělé odehraje hned několik loutkářských souborů.

Před nadcházející sezonou jsme se Josefa Semeckého, předsedy Klubu přátel železnic Českého ráje, který provoz parního vlaku zajišťuje, zeptali:

n201007071936_tz_042_010_vlak* Jak proběhla příprava na novou letní sezonu?

Poměrně složitě. Mašina v loňském roce najela hodně kilometrů, hromadily se problémy technického rázu, a tak jsme stáli před rozhodnutím, zda stále jen „flikovat“, nebo se razantně vrhnout do oprav. Vyhrála druhá varianta. Tak jsme se od ledna až do května zaměřili hlavně na opravy. Nechali jsme od odborné firmy zavařit prasklý svár a vyměnili deset rozpěrek na kotli, vyndali jsme všechny pružnice, které repasovala firma v Krnově, jeli jsme se vážit do Nymburka a proběhla spousta dalších větších i menších úprav.

 

* Lidé očekávali, že mašinka vyjede do Rovenska pod Troskami už v květnu při zahájení turistické sezony v Českém ráji…

Měli jsme v plánu vyjet už v dubnu, ale vzhledem k rozsahu oprav se to nedalo stihnout. Pro nás je důležité mít lokomotivu aspoň trochu v dobrém technickém stavu…

 

* Na co se v létě můžeme těšit?

Parní jízdy budeme pořádat v neděli 11. července a 1. srpna, další jízdy budou o sobotách 14. a 28. srpna. Oproti minulým rokům jsme přehodili pořadí jízd. Dopoledne pojedeme z Turnova do Rovenska pod Troskami a zpět, kde se nově bude hrát loutkové divadlo v nákladním voze, odpoledne pojedeme z Turnova do Semil a zpět – i zde se po cestě bude hrát divadlo. Vše podrobně najdete na internetu na www.3100134.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.