SEDMIHORSKÉ LÉTO 2012: SOUTĚŽ O VSTUPENKY (II. kolo)

0

Sedmihorské léto 2012 navazuje na své úspěšné předešlé ročníky, které přilákaly posluchače nejen z Českého ráje a širokého okolí. „První ročník v roce 2010 proběhl jaksi na zkoušku, chtěli jsme si ověřit, jestli v Českém ráji je dostatečné divácké zázemí pro pořádání folkových, rockových či divadelních přehlídek a festivalů. Už v prvním roce přicházelo na jednu akci v průměru kolem tří set návštěvníků, vloni to už bylo na celkem čtyřech pořadech 2300 diváků,“ rekapituluje za pořadatele Josef Šorm. Po ověření diváckého zájmu je tu letos třetí ročník, který přináší od května do konce prázdnin sérii deseti akcí pro místní i návštěvníky Českého ráje. Vzhledem ke skladbě jednotlivých pořadů lze očekávat celkovou návštěvu mezi pěti až deseti tisíci.

Na Sedmihorské léto 2012 jste srdečně zváni do areálu firmy Kinghouse a motelu Even v Sedmihorkách u Turnova. Více informací na www.sedmihorskeleto.cz, tel. 481 389 007, 725 933 310. K dispozici je unikátní zastřešené hlediště, takže akce se mohou konat za každého počasí. Jednou z novinek letošní sezony je přenosná permanentka na program celého léta za velmi výhodných 890 Kč!

„Z nejbližšího programu bych chtěl pozvat především rodiče s dětmi na dětský den v sobotu 19. května. Společně se vypravíme za indiány, pastevci, ale i princeznami a rytíři, na své si tedy přijdou všichni. Týž den odpoledne potom zahajuje hudební část Sedmihorského kulturního léta Folk-rockovým festivalem. Zde zahrají hradečtí Kantoři nebo brněnští Poutníci, předpokládám, že hodně lidí si přijede poslechnout Zuzanu Michnovou, která moc často nevystupuje. Jistě zazní skladby legendárních Marsyas, jako jsou Leonard, Marsyas a Apollón, S Luisem a další,“ zve Josef Šorm.

NEJBLIŽŠÍ PROGRAM:

n201205151049_vakci_71_012_sedmi_detem* Sobota 19. května: Kinghouse dětem – Časostroj – od 8.30 do 12.00 hodin.  Připraven je program plný soutěží o ceny, dovednostní disciplíny nebo výtvarná dílna. Děti se mohou pomalovat indiánskými barvami, ulovit bizona, vyzkoušet pobyt v týpí, středověkém stanu a mongolské jurtě nebo třeba porazit rytíře v hodu podkovou. Každé dítě získá odměnu a přijde-li v masce indiána, rytíře, kovboje nebo princezny, bude zařazeno do slosování o hlavní cenu – dětské týpí! Vystoupí hodkovické ochotnické divadlo H.A.D. s pohádkou „O tom, jak líná s chytrou vyzrály nad lakomým“. Pestře vybavený dětský koutek pro nejmenší. Partnerem programu pro děti je The Bouda – www.thebouda.cz. Vstup zdarma.
* Sobota 19. května: Folk-rockový festival – od 14.00 hodin. Vystoupí: Zuzana Michnová a Oskar Petr & Petr Kalandra Memory Band, Poutníci, Kantoři, SPOLU –  Arnošt Frauenberg / Jan Žamboch / Monty, Jarret, Bujabéza, Claymore, Yantar. Vstupné: předprodej 170 Kč, na místě 199 Kč.

DALŠÍ PROGRAM:

* Pátek 8. června: Recitál Lenky Filipové – od 20.00 hodin. Vystoupí v triu s kytaristou Mirkem Linhartem a irským harfenistou Seanem  Barrym. Základem koncertu bude výběr známých písniček ze všech dosud vydaných alb obohacený o ukázky kytarové klasiky, francouzského šansonu a irské lidovky. Vstupné: předprodej 199 Kč, na místě 230 Kč.
* Čtvrtek 14. června: S Pydlou v zádech – autoři Pavel Fiala a Josef Dvořák – od 20.00 hodin. Legendární inscenace s Josefem Dvořákem v hlavní roli. Prostý lidový chytrák se zaplétá v šachové partii mocných… Dále hrají:  Markéta HRUBEŠOVÁ, Rostislav TRTÍK, Karel GULT, Dagmar SCHLEHROVÁ. Vstupné: předprodej 199 Kč, na místě 230 Kč.
* Pátek 22. června: Sedmihorská trampská lokálka –  Pacifik, Roháči z Lokte, Petran a kapela
* Úterý 3. července: Michal Hrůza a kapela Hrůzy
* Čtvrtek 19. července: Vašek Neckář a Bacily – 40 let
* Čtvrtek 2. srpna: Hradišťan – umělecký vedoucí Jiří Pavlica
* Čtvrtek 16. srpna: Jan a František Nedvědi – Souhvězdí jisker – s doprovodnou kapelou
* Čtvrtek 30. srpna: Michal Prokop & Framus Five

n201205151049_vakci_72_012_sedmi_folkrock

n201205151049_vakci_73_012_sedmi_filipova

n201205151049_vakci_74_012_sedmipydla

CHCETE VYHRÁT VSTUPENKY NA SEDMIHORSKÉ LÉTO 2012?

Pořadatel, firma Kinghouse, do soutěže věnuje na každý koncert vždy sadu vstupenek a unikátně na počátku akce také permanentky na celý program Sedmihorského léta 2012.
Ve druhém kole můžete soutěžit o jednu dvojici vstupenek na recitál Lenky Filipové, o jednu dvojici vstupenek na divadelní představení S Pydlou v zádech a dvě permanentky.
Do losování o volné vstupenky postoupíte velmi jednoduše, stačí, abyste do středy 6. června do 16.00 hodin na adresu redakce TvA (Nádražní 1092, 511 01 Turnov) doručili v písemné formě odpověď na jednoduchou otázku: V kterých lázních poblíž Turnova vznikl název Český ráj? Na lístek napište heslo: Sedmihorky 2012, nezapomeňte uvést svoji adresu a číslo telefonu. Vylosovaným čtenářům budou vstupenky osobně předány ve čtvrtek 7. června v Sedmihorkách.

Související články (celkem 32)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.