SEDMIHORSKÉ KULTURNÍ LÉTO JE ŽÁDOUCÍM OŽIVENÍM HLAVNÍ TURISTICKÉ SEZONY V ČESKÉM RÁJI

0

Od jara do konce prázdnin proběhla v sedmihorském areálu firmy Kinghouse a Motelu Even desítka akcí, od hudební přehlídky přes divadlo po vystoupení známých zpěváků a kapel. Posledním vystupujícím v rámci Sedmihorského hudebního a divadelního léta byli Michal Prokop & Framus Five. Jejich takřka dvouhodinový koncert dokázal všechny návštěvníky výborně naladit. Zazněly hity jako Kolej Yesterday, Bitva o Karlův most ale i nové písně. Na pódiu se odehrával takřka muzikantský svátek, nástroje ladily, zvuk byl parádní, všechno bylo tak, jak má být. A tak můžeme celou zimu vzpomínat, že v Sedmihorkách to v létě bejvávaly časy, a těšit se na příští rok.

JOSEF ŠORM: RÁD BYCH OSLOVIL I ZAHRANIČNÍ UMĚLCE
Za akcemi v Sedmihorkách stojí Josef Šorm se svým týmem z firmy Kinghouse.

n201210021401_rep_195_012_sedmi* Letos to byl třetí ročník Sedmihorského léta. Říká se, že právě třetí je rozhodující. Jak byste tento ročník zhodnotil vy?
Pozitivně. Osobně jsem velmi spokojen a myslím si, že se i letošní ročník povedl. Potvrzují to také diváci, kteří se mnohdy během léta vraceli a dávali nám najevo svoji spokojenost.

* Letos jste zvolili trošku jinou strategii. Místo klasického festivalu se zde po dobu takřka čtyř měsíců konaly jednotlivé koncerty. Co vás vedlo ke změně konceptu Sedmihorského léta?
Přišlo mně zajímavější zpestřit naším festivalem průběh celého léta. Tahle myšlenka vznikla především proto, že festivalů jednodenních či vícedenních je poměrně mnoho. Ale podobných akcí tohoto typu, tedy pravidelná nabídka pro posluchače a diváky v rámci celého léta a v pravidelných cyklech, těch příliš mnoho není. Navíc jsme si ověřili, že takhle to lidi baví.

n201210021401_rep_197_012_sedmi* Který koncert se vám osobně líbil letos nejvíc?
Z pohledu pořadatele nemám bohužel možnost si alespoň některou akci pořádně vychutnat. Už proto je těžké soudit, která byla nejlepší. Během vystoupení navíc musím posuzovat úplně jiné věci. Tedy jak jsou spokojeni návštěvníci, jestli jsme vše zvládli organizačně, jestli nám někde nezaskřípala produkce, jaký je zvuk nebo jaké jsou ohlasy. Ale myslím si, že všechny akce byly vyvážené. Návštěvnost měla stoupající tendenci, což je perfektní. Určitě bych nechtěl žádný koncert vyzvednout oproti jinému. Všechny byly úspěšné a našly si svého diváka. Dohromady bych shrnul průběh celého festivalu za uspokojivý a příjemný. Dosažené úrovně, možnosti výběru vystupujících a zázemí festivalu by však nebylo možné dosáhnout bez sponzorů a partnerů, kteří při nás stáli v roce 2012 a patří jim velký dík. Stejně jako našim divákům, kteří dokázali vytvořit úžasnou atmosféru.

n201210021401_rep_198_012_sedmi* Každým rokem v areálu něco přibude, jako třeba velká pergola, stánek s občerstvením… Chystáte do budoucna ještě nějakou inovaci?
Říkám, že ne (smích), že už nebudeme nic vymýšlet. Jde o poměrně časově i finančně náročné změny, ale uvidíme. V hlavě už mám další myšlenku. Nebude to ale už nic velkého, půjde spíše o drobnosti. V podstatě stále máme snahu o dotvoření areálu, aby byl co možná nejpřívětivějším pro návštěvníky. Sice doufám, že posun vpřed od prvního ročníku je vidět a znát, ale stále je co vylepšovat.

* Víte už, koho z umělců oslovíte příští rok? Prozradíte nám, na koho se můžeme těšit?
Je to složité. Myslím si, že letos se nám program povedl a interpreti, kteří se v Sedmihorkách vystřídali, byli umělci vysoké úrovně. Jsme si díky tomu vědomi, že je to výzva pro další ročníky. Samozřejmě nechceme příští rok snížit laťku, kterou jsme nastavili. Budeme muset hodně zvažovat, jak program čtvrtého ročníku bude vypadat. Zatím mohu prozradit jen to, že bychom rádi oslovili i některé zahraniční umělce.

Zuzana Kolářová
zuza.kolarova@gmail.com

201210021402_rep_199_012_sedmi

ив роше каталог ив роше каталог продукции

Související články (celkem 32)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.