SEDMIHORKY: VÝHERCI SOUTĚŽE O VSTUPENKY NA ALPHAVILLE A LEDECKÉHO (A BLBEC K VEČEŘI)

0

Jedním z letošních nejnavštívenějších pořadů v rámci Sedmihorského kulturního léta bylo divadelní představení Blbec k večeři, které se tu odehrálo 8. srpna. Však si také přečtěte recenzi od Zuzany Kolářové, která je součástí tohoto článku. Druhým tématem je letošní poslední soutěž o volné vstupenky na akce v Sedmihorkách – na koncert kapely světového jména Alphaville (15. srpna) se zdarma podívají Hana Pasecká u Turnova, ulice U lip, a Olga Kolovratníková z Turnova. Na koncert Jana Ledeckého vstupenky získaly: Andrea Kubátová z Jenišovic a Jitka Jakubová z Drahotic. Výherci obdrželi vždy po dvou vstupenkách. Tohoto kola soutěže se zúčastnilo 63 čtenářů. A teď už ten Blbec k večeři:

n201308142206_vakci_219_013_sedmiBLBEC K VEČEŘI POBAVIL CELÉ SEDMIHORKY
Léto už je za půlkou, a tak se i to Sedmihorské pomalu chýlí ke konci. Čekají nás ještě dva koncerty a potom už se můžeme začít těšit na to, co pro nás pořadatelé vymyslí na příští rok. Vzhledem k tomu, jak „nadupaný“ byl tento ročník, se těším opravdu hodně a jsem si jistá, že až mi přijde do rukou program na Sedmihorské léto 2014, budu zase nadšeně juchat a těšit se na to, jak si užijeme koncerty a divadla, a jak pro vás, čtenáře TvA, budu připravovat další rozhovory a články.
To, co nás ještě čeká a nemine, je koncert kapely Alphaville, a celý kulturní řetězec uzavře Janek Ledecký. Vzhledem ke svému věku a patrně i naladění se těším, až si s Jankem naplno zazpívám písničky „Proklínám“, „Právě teď“ a další jeho hity, ale jsem stoprocentně přesvědčená, že to co se bude v Sedmihorkách dít tento čtvrtek (tedy koncert legendárních Alphaville ) patrně nebude mít obdobu a pro Sedmihorky to bude pomyslný vrchol letošního léta. Nicméně, Sedmihorské léto má podtitul hudební a divadelní a právě proto chci připomenout naprosto skvělou akci, kterou jsem v Sedmihorkách navštívila 8. srpna, a to divadelní představení Blbec k večeři.
Právě tento známý titul přilákal do areálu motelu Even a společnosti Kinghouse spoustu lidí, až hlediště doslova praskalo ve švech. Každý z nás se v dnešní době rád pobaví, a pokud je možnost zajít na kvalitní francouzskou komedii v režii Jiřího Menzela, těžko odolat. Ačkoliv nás na začátku trošku děsily tmavé mraky a blesky řádící všude kolem, v Sedmihorkách nespadla ani kapka. Bylo to velké štěstí, protože vzhledem k počtu diváků, kteří do areálu přišli, neseděl zdaleka každý pod střechou. Nicméně Sedmihorské léto má velkou kliku a skvělou atmosféru, před kterou i bouřka musela ustoupit a zařádit si jinde.
O představení se potom dá mluvit zase jenom v superlativech. Lidé se smáli už od první minuty, kdy na scénu přišel (nebo spíše vylezl) Václav Vydra, a přestali až se závěrečným potleskem. Jména jako již zmíněný Václav Vydra, Jana Boušková, Rudolf Hrušínský, Josef Carda a další jsou opravdu zárukou kvality. Mě osobně překvapil právě poslední jmenovaný, protože jsem ho znala pouze z televizního pořadu Tele Tele a proto mi svým strhujícím výkonem vyrazil dech. Jeho postava prosťáčka, který publikum v jedné minutě baví tak, až slzí smíchy a v další dojímá… Byl to opravdu strhující výkon. Těžko se popisuje situační komika, která celým představením prostupuje a na kterou byl kladen důraz především. Utahování si z lidských neřestí, trefné a klasické gagy, říz, švih a zábava, to je přesně to, co Blbec k večeři nabízí. Velký dík pořadatelům a také klobouk dolů, že zvládli vyjít vstříc velkému množství lidí, kteří na divadlo dorazili, bylo to pro ně určitě náročné, ale pokud mohu soudit z toho, co mně návštěvníci říkali, povedlo se to!
Herci dokázali vtáhnout do děje i nás v zadních řadách, což chce velké herecké umění! Bylo fajn se ve všední den zastavit a zasmát se vlastně obyčejným věcem, které byly sice trochu nadsazené do absurdních situací, nicméně nedá se říct, že by se nám to, co se dělo na pódiu, vlastně nemohlo stát i v reálném životě. A možná právě proto je toto představení i po letech vyhledávané a téma stále aktuální. Bavit se na cizí účet je sice legrace, ale nikdo z nás to nemůže dělat věčně, aniž by se to jednou nestalo jemu samotnému…
Zuzana Kolářová, zuza.kolarova@gmail.com

Související články (celkem 32)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.