BŘEZNOVÉ KULTURNÍ POZVÁNKY

0

Zima ještě občas zazlobí, ale čím dál více akcí se bude konat pod širým nebem. A doufejme, že jim bude počasí přát. Noc s Andersenem, nebo Velikonoce na Dlaskově statku, ty vyloženě teplo a sluníčko potřebují. Když se ochladí, nabídka je opravdu velká. Namátkou: setkání písničkářek, sokolské šibřinky a karnevaly, loutkářský Turnovský drahokam, jazzový festival, cestovatelské kluby…

CENTRUM PRO RODINU NÁRUČ, Skálova 540, Turnov, www.naruc.cz. Z bohatého březnového programu vybíráme:
* Pondělí 12. až pátek 16. března: JARNÍ BAZÁREK A SBÍRKA OBLEČENÍ. Již tradiční bazárek oblečení, obuvi a potřeb pro děti a dospělé. Sbírka dětského oblečení a potřeb pro dětský domov a kojenecký ústav.
* Pátek 23. března od 17.00 hodin: BLEŠÍ TRH 7LETS. Osobně směňte své produkty, nabídněte nebo poptejte služby, sdílejte své zkušenosti a talenty. Pravidelný Bleší trh pořádaný skupinou 7LETS.

Program na každý den:

Čtvrtek 1. března
* KAVÁRENSKÝ KVÍZ. Kavárenský kvíz se pro velký zájem bude konat ve foyer KC. Pro účast potřebujete svůj tým (tvořený 2-4 lidmi), ten můžete nahlásit e-mailem na: weissova@kcturnov.cz nebo přímo před konáním kvízu, tedy alespoň 30 minut před začátkem. KC Střelnice od 19.00 hodin. Vstup zdarma.

Sobota 3. března
* LÁSKA MEZI NEBEM A ZEMÍ. Spolek divadelních ochotníků v Rovensku pod Troskami vás zve na divadelní představení britské autorky Pam Valentine. Sál radnice, začátek v 19.00 hodin (veřejná generálka 2. března ve stejnou dobu). Svižná, vtipná, romantická komedie o tom, jak důležité je mít pro co žít a nepromarnit tak ani jeden okamžik života. Příběh o soužití duchů tragicky zesnulých obyvatel domu, do kterého se přistěhuje mladý sympatický pár, prchající před nesnesitelnou tchýní. K tomu všemu je důležitá spolupráce na trase mezi nebem a zemí za pomoci anděla strážného!
* NOVÝ EROTICKÝ PLES. Zveme všechny zájemce na akci, která není v žádném případě vulgární záležitostí, nýbrž večerem plným dobré muziky a zábavy. Erotika je zde zastoupena maximálně ve striptýzových vystoupeních, hosté dále uvidí travesti show a akrobatické vystoupení. K tanci bude hrát hudební skupina Koneckonců z Jilemnice. KC Střelnice od 20.00 hodin. Vstupné 290 Kč, předprodej v recepci KC.

Úterý 6. března
* PODVEČER S DESKOVÝMI HRAMI. Volné hraní zajímavých deskových her pro zájemce od 6 do 90 let. K dispozici arzenál 40 akčních her, postřehovek i pártyovek. Vstupné dobrovolné. Kajuta č. 25 ve druhém patře Žluté ponorky v Husově ulici od 16.00 do 21.00 hodin.
* IZRAEL A PALESTINA AKTUÁLNĚ aneb co se z médií nedozvíte. Přednáška PhDr. Terezie Dubinové, Ph.D., která přiblíží zájemcům o tuto problematiku současnou situaci v těchto zemích. Dům Na Sboře ve Skálově ulici od 18.00 hodin
* LAPONSKEM NA LYŽÍCH I PĚŠKY. Multimediální cestovatelská přednáška Pavly Bičíkové. Zasedací místnost OÚ Loučky od 19.00 hodin.

Středa 7. března
* PALESTINA – ZEMĚ NEZEMĚ. Cestování po Palestině mnohdy vzbuzuje značné kontroverze. Jedni tvrdí, že jde o nebezpečný a hazardní sport. Jiní zase povídají, že nikoliv. Zemí zájemce provede cestovatel Jiří Kalát. Kino Sféra od 18.00 hodin. Vstupné 90 Kč.

Čtvrtek 8. března
* PÍSNIČKÁŘKY NAPŘÍČ ŽÁNRY aneb Muzikantky – Dámy – Ženy slaví 5 let svého trvání. Ano, je to už pět let, co se v Turnově koná komorní festiválek Písničkářky napříč žánry, aneb Muzikantky – Dámy – Ženy. Za těch pět let jsme v Turnově přivítali písničkářky napříč žánry, republikou, ale i napříč věkem. Už po šesté se tak letos sejdeme v Turnově na Střelnici, opět v den MDŽ. V žánru hiphopu a R´n´B se představí místní písničkářka Payya Matys, punkové šansony svým altem zazpívá STINKA – Hana Lundiaková s kapelou, a do třetice vystoupí jedna z největších osobností tuzemské world music Jitka Šuranská, tentokrát se svým novým společným projektem s kytaristou Petrem Uvírou. Hudební festival. KC Střelnice od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 100 Kč, na místě 140 Kč.

Pátek 9. března
* MIKHAIL BARYSHNIKOV: PROSTOR. Švédský choreograf Mats Ek vytvořil duet pro světově proslulého tanečníka Mikhaila Baryshnikova a Anu Lagunu, která je Ekovou dvorní tanečnicí. Režisérem filmového zpracování je švédský režisér Jonas Åkerlund, dobře známý svou spoluprací s umělci: Madonna, Rolling Stones, Rammstein, U2, Lady GaGa, Robbie Williams. V květnu 2009 byl balet „PROSTOR“ uveden ve stockholmském divadle Royal Dramatic Theatre. Jonas Åkerlund toto představení zaznamenal na 35 mm filmový pás… Balet. Kino Sféra od 18.30 hodin. Vstupné 120 Kč.
* 28. SOKOLSKÉ ŠIBŘINKY. Téma: Voda, vodička. Hraje kapela Žízeň, jako host vystoupí Punčocháče. Kromě skvělé rockové hudby a pohodové atmosféry se můžete těšit na domácí koláče, chlebíčky, nakládané hermelíny a utopence. Sokolovna Turnov, Skálova ul., začátek ve 20.00 hodin. Vstupné 120 Kč v předprodeji, 150 Kč na místě. Předprodej vstupenek v Centru pro rodinu Náruč (budova sokolovny) – tel. 606 605 256.
Na sokolské šibřinky navazuje dětský karneval, koná se v sobotu 10. března od 14.00 hodin v sokolovně.

Sobota 10. března
* O PRINCEZNĚ, LUCIÁŠOVI A MAKOVÝCH BUCHTÁCH. Pohádka divadla CZiDivadlo Praha vypráví o princezně Albertině, která by se ráda vdávala, o čertovi Luciášovi, vrchním správci pekelného nepořádku, který si hledá nevěstu a o tom, co se všechno stane, když se spolu setkají. Městské divadlo Turnov od 10.00 hodin. Vstupné 60 Kč.
* poMASOPUST v OHRAZENICÍCH. Ve 14.30 hodin bude u rybníka zahájen poMasopust 2018. Tématem letošního průvodu obcí, soutěží pro děti a následně i maškarního bálu bude ZIMNÍ OLYMPIÁDA, ale účastnit se může kdokoli v masce i bez masky. Od 17.00 hodin bude „sál“ v místní hospodě určen dětem a od 19.30 do 22.00 hodin dospělým. Masopustní občerstvení bude připraveno. TJ Sokol Ohrazenice se na vás těší!
* TURNOVANKA. Posezení při dechovce, hasičárna na Daliměřicích od 16.00 hodin, více na www.turnovanka.cz.
* JABLÍČKOVÝ ZAHRÁDKÁŘSKÝ BÁL. Pořádá Český svaz zahrádkářů v Rovensku pod Troskami, sál radnice od 20.00 hod. Vstupné 100 Kč, hrají Veselí pozůstalí, předprodej vstupenek u p. Brožka v hodinářství.

Úterý 13. března
* POHÁDKOVÝ PODVEČER – HRAJEME SI S POHÁDKOU. Oblíbený pohádkový podvečer pro rodiče s dětmi bude s loutkovým souborem Čmukaři ve znamení improvizace pohádek. Děti si pohádky samy vymyslí a zahrají společně s herci i rodiči. Městská knihovna A. Marka od 16.00 hodin.
* STŘÍPKY Z ČESKÉHO CHICAGA. Povídání o historii a současnosti české komunity v Chicagu. Knihu představí jeden z autorů, Mgr. et Mgr. Jaroslav Kříž. Dům Na Sboře ve Skálově ulici od 18.00 hodin.

Středa 14. března
* KLAVÍRNÍ RECITÁL PAVLA ZEMENA. Klavírista mladé generace zaznamenal úspěchy na interpretačních soutěžích, studuje obory klavír a klarinet na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. Turnovský hudební večer. Městské divadlo od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 120 Kč, na místě 150 Kč.

Čtvrtek 15. března
* TURNOVSKÝ ŠTĚK 2018. 17. ročník oblastní postupové přehlídky dětských divadelních, loutkových a recitačních souborů z Turnova a okolí. Městské divadlo od 8.30 hodin. Vstupné – děti zdarma, dospělí 50 Kč.

Pátek 16. až neděle 18. března
* XXVIII. TURNOVSKÝ DRAHOKAM. Regionální loutkářská přehlídka pro Liberecký kraj a Český ráj. Pořádá Loutkářský soubor Na Židli Turnov za finanční podpory Ministerstva kultury České republiky, Libereckého kraje a města Turnov. Městské divadlo Turnov. Program přineseme v samostatném článku.

Pátek 16. a sobota 17. března
* NEFORMÁLNÍ JAZZOVÝ FESTIVAL. 19. ročník. Stejně jako v uplynulých čtyřech letech se i letos hudební fanoušci mohou po dva večery na hlavním sále KC Střelnice nechat unášet krásnou muzikou a ti, kdo jazz moc neznají, budou mít letos výjimečnou šanci poznat jeho pestrost.

Big Band M. Svobody

Domácí scénu zastoupí a celý program v pátek otevře turnovské Duo BigBand, které si i pro tento koncert přizve pár hostů. Druhým vystupujícím večera pak bude moderní jazzový big band sestavený ze studentů jazzové katedry VOŠ Konzervatoře Jaroslava Ježka a vedený profesorem Milanem Svobodou, který působí již třináct let a za tu dobu si získal výrazné renomé. Sobotní program otevře slovenské trio Talent Transport. To se ve své tvorbě zaměřuje na původní instrumentální a vokálně-instrumentální skladby různých hudebních stylů od jazzu přes art rock až po bigbít a posluchači se mohou těšit na progresivní autorský a interpretační styl. Závěr festivalu bude patřit legendární formaci Energit v čele s kytaristou Lubošem Andrštem.
Neformální Jazzový festival. Koncert, hudební festival. KC Střelnice vždy od 18.30 hodin. Vstupné v předprodeji 120 Kč/jeden den, 200 Kč/dva dny; na místě 160 Kč/jeden den.
Pátek 16. března
18.30 hod. – Duo BigBand & hosté
20.30 hod. – Big Band VOŠ KJJ vedený Milanem Svobodou
Sobota 17. března
18.30 hod. – Talent Transport (SK)
20.30 hod. – Energit

Sobota 17. března
* PRODEJNÍ VÝSTAVA RUČNÍCH PRACÍ A KREATIVITY se uskuteční od 10.00 do 16.00 hodin v prostorách OÚ Karlovice.
* KARNEVAL NA „DÍVČÍ“ ŠKOLE. Velký karneval v tělocvičně ZŠ 28. října. Masky, zábava, hry, program pro děti, občerstvení, slosování o ceny. Přijďte se určitě podívat! Začátek ve 13.30 hodin.
* MAŠKARNÍ KARNEVAL VE VESCI POD KOZÁKOVEM:
Od 14.00 – dětský karneval – vstupné dobrovolné, hraje DJ Brožek.
Od 20.00 – maškarní karneval – vstupné 100 Kč/ masky 70 Kč, hraje ADAPTACE.
Sokolovna Vesec pod Kozákovem, srdečně zve Sokol Vesec!
* XV. TRADIČNÍ ČESKÁ VÝSTAVA ČINČIL JIHOAMERICKÝCH. Koná se v Pensionu U Kašpárků ve Žďáru (mezi Všení a Doubravou). Otevřeno pro veřejnost 14.30–16.00 hodin. Bude představena i výstava ježků bělobřichých. Vstup dobrovolný. Pořádá specializovaná organizace chovatelů činčil jihoamerických.
* HASIČSKÝ BÁL pořádá SDH Bukovina ve víceúčelové budově v Daliměřicích. Hudba ZABAR. Začátek ve 20.00 hod. Srdečně zvou pořadatelé.
* DIVADELNÍ BÁL. Sál hospody v Olešnici od 20.00 hodin. K tanci zahraje FolklorTrio, předtančení – česká beseda v podání Obnoveného divadelního spolku Jirásek. Tombola bohatá, kostýmy vítány, vstupné 100 Kč.
* TJ Sokol Přepeře pořádá v sokolovně v Přepeřích ŠIBŘINKY od 20.00 hod. na téma Řemeslo má zlaté dno. Vstupné 80 Kč a masky 50 Kč. Hraje skupina PROROCK. Přijďte se pobavit!
* LAXIGAL. Koncert. Klubovna Na návsi v Ohrazenicích od 20.00 hodin.
* PAYYA MATYS & TRIBAL FORCE – Refresh klub Turnov od 21.00, multižánrová show, vstup 80 Kč. Od rapu, přes zpěv a tanec, po světelnou show. V rytmech hip-hopu, R’n’B a D’n’B! To je Tribal Force! Payya Matys, Santo Woreal, Dj Sali a Maja spojili své show a ve spolupráci s Majklem, Audrey a Labille.bitch je rozšířili nejen pro tento večer! Nech se vtáhnout do děje a doraz pocítit sílu kmene!

Pozvánka…

Neděle 18. března
* DÍLNA POHÁDKOVÁ, DEŠTNÍKOVÁ, RECYKLAČNÍ. Tvůrčí výtvarná dílna pro rodiče s dětmi zaměřená nejen na přípravu pohádkové Noci s Andersenem, téma Pohádky o pejskovi a kočičce. Tvořit se bude opět pod vedením zkušených lektorek. Městská knihovna A. Marka od 10.00 hodin.

Úterý 20. března
* ISLAND – PO STOPÁCH HORKÝCH PRAMENŮ. Cestovatelé Petr Kvarda a Pavel Chlum se podělí o zajímavé zážitky ze svých cest tentokrát v pobočce knihovny v Mašově. Klubovna hasičské zbrojnice Mašov od 18.00 hodin.
* KONCERT VE ŠKOLE. 46. pokračování cyklu. Vystoupí smyčcové kvarteto AD LIBITUM s hosty. Sál ZUŠ Turnov na náměstí Českého ráje od 18.00 hodin.

Úterý 20. a středa 21. března
* TURNOVSKÁ MATEŘINKA 2018. 17. ročník oblastního festivalu mateřských škol z Turnova a okolí. Srdečně zveme všechny přátele a příznivce turnovských předškoláků, aby přišli své děti podpořit. Městské divadlo Turnov, začátek vždy v 15.00 hodin.

Středa 21. března
* KLUB ZAČÍNAJÍCÍCH AUTORŮ. Klub je určen všem začínajícím básníkům, prozaikům a písničkářům. Čítárna knihovny A. Marka, oddělení dospělých od 18.00 hodin.
* RUSKO A MONGOLSKO. Multimediální přednáška fotografa Pavla Svobody z velké cesty Napříč Asií. Cestovatelský klub. Kino Sféra od 18.00 hodin. Vstupné 90 Kč.
* JAN ČENSKÝ. V březnu si v pořadu Pohovka bude Josef Klíma povídat s nejznámějším filmovým českým princem Janem Čenským, který hrál nejen v desítkách oblíbených pohádek. V současné době se věnuje především moderování (Miss České republiky). Hudební doprovod obstará Klíma band, Pavel Půta a Andy Seidl. Pohovka. Městské divadlo Turnov od 19.00 hodin. Vstupné 200 Kč, seniorské vstupné na OSV 140 Kč.

Čtvrtek 22. března
* VELIKONOČNÍ VĚNCOVÁNÍ. Tvořivá dílna pro dospělé. Kapacita 10 osob, rezervace místa nutná na e-mailu: ladicka@email.cz. Cena 150 Kč. Máte-li tavnou pistoli, nebo zajímavý doplňkový materiál, bude se hodit. Výtvarná dílna v přízemí Žluté ponorky v Husově ulici od 18.00 do 21.00 hodin.

Pátek 23. března
* A PAK UŽ TAM NEZBYL ANI JEDEN. Detektivní komedie slavné spisovatelky a dramatičky, původně nazvaná Deset malých černoušků. Na uzavřeném ostrově se řeší několikanásobná vražda, ale především vyplouvají na povrch hříchy let minulých, kterých se jednotlivé postavy dopustily. Hraje: Divadelní spolek J. K. Tyl Lomnice nad Popelkou. Pořádá Okrašlovací spolek v Rovensku pod Troskami. Sál radnice v Rovensku od 19.30 hodin, vstupné 60 Kč.

Pátek 23. a sobota 24. března
* NOC S ANDERSENEM 2018. Již 18. ročník pohádkového programu. Tentokrát je hlavním tématem 65. výročí napsání pohádky Josefa Čapka Povídání o pejskovi a kočičce. Během pohádkového nocování si budeme připomínat také osobnosti tohoto století v literatuře jako Karla Čapka, Jaroslava Foglara a řadu dalších. Máme letos celkem šest spacích míst. Program začíná v pátek tradičně u knihovny v Jeronýmově ulici, kde se sejdeme u stromu Pohádkovníku v 17.30 hodin a pohádkový průvod se vydá na pochod městem v 18.00 hodin. Na účastníky čeká opět sázení stromu Pohádkovníku, který je věnován 100. výročí vzniku samostatné Československé republiky. Následuje program na náměstí Českého ráje, pohádka v divadle a program na jednotlivých spacích místech.

Sobota 24. března
* TURNOVANKA. Posezení při dechovce, hasičárna na Daliměřicích od 16.00 hodin, více na www.turnovanka.cz.
* JARNÍ KONCERT pěveckého sboru Antonín Dvořák. Kostel sv. Josefa na Hrubé Skále. Začátek v 16.00 hodin.
* GIACOMO PUCCINI – BOHÉMA.
Paříž, hýřiví umělci, velká láska, krutý osud. Opera Bohéma z roku 1896 je nejoblíbenější operou Giacoma Pucciniho, jehož dílo patří do kmenového repertoáru všech světových operních scén. Opera v kině. Kino Sféra od 19.30 hodin. Vstupné 270 Kč.
* NOTHINGHAM & ONDŘEJ HALAMA. U příležitosti neformálních oslav 110. výročí založení turnovského gymnázia vystoupí v průběhu roku, v kulturní kavárně KUS několik kapel, které jsou personálně spojené s touto školou. Na prvním koncertu vystoupí skupina Nothingham spolu s evangelickým farářem a pedagogem Ondřejem Halamou. Přehlídku zahájí reprízou vloni úspěšného rockového oratoria „Jan Křtitel“, které se dočkalo a dozajista ještě dočká mnoha repríz. V dubnu se potom můžete těšit na koncert experimentálního dua Tam dole tma a rock ´n ´rollových Snap Call. Koncert. Kulturní kavárna KUS od 19.00 hodin. Vstupné dobrovolné.
* BACK TO THE 90´S. Refresh Music club Turnov. Hrají DJ Aleš Mastník a Jarda Hoření, začátek ve 20.00 hodin.
* NA STOJÁKA – live. Tomáš Měcháček, Arny a Petr Vydra v oblíbeném pořadu. KD Kacanovy od 20.00 hodin. Předprodej na evstupenka.cz nebo v Trafice u Vildy ve Skálově ulici.

Sobota 24. a neděle 25. března 
* VELIKONOČNÍ TRHY na zámku Sychrov. Čestný dvůr vždy od 9.00 do 16.00 hodin. Tradiční trhy spojené s ukázkami řemesel, prodejem tradičního zboží a bohatým programem pro děti i dospělé – kapela Pouličníci, dětský pěvecký soubor IUVENTUS GAUDE, divadlo Vojty Vrtka a Jana Brůčka – divadlo, loutková představení Rudy Hancvencla . V době konání zve k příjemnému posezení i zámecká oranžérie v parku.

Neděle 25. března.
* LÁSKA MEZI NEBEM A ZEMÍ. Spolek divadelních ochotníků z Rovenska pod Troskami vás zve na divadelní představení britské autorky Pam Valentine. Svižná, vtipná, romantická komedie o tom, jak důležité je mít pro co žít a nepromarnit tak ani jeden okamžik života. Sál restaurace na Podháji u Turnova, začátek v 18.00 hodin.

Pondělí 26. března
* ĎÁBEL VALDŠTEJN (aneb Pozoruhodný osud vévody frýdlantského). Pořad o nadčasové osobnosti Albrechta z Valdštejna z různých a méně známých úhlů pohledu na tuto historickou postavu našich dějin. Pořadem provází slovem i hudebním doprovodem a písněmi Josef Pepson Snětivý, šéfredaktor nakladatelství Čas, edice Český Čas. Základní škola Turnov II, Alešova ulice, od 18.00 hodin.

Středa 28. března
* EMIL HAKL. Březnovým hostem Petra Viziny v literárním pořadu O literatuře bude spisovatel Emil Hakl. Ten se narodil v roce 1958 v Praze, kde dosud žije. V 80. letech se věnoval psaní veršů, dramatizaci knižních předloh a jejich realizaci v různých amatérských divadelních formacích, prózu začal psát v roce 1998. V roce 2010 získal Cenu Josefa Škvoreckého za Pravidla směšného chování. V roce 2013 vyšel román Skutečná událost, za který získal svou druhou Magnesii Literu za nejlepší prózu. Poslední román Emila Hakla Umina verze předjímá to, k čemu technověda směřuje už delší dobu – výrobu umělého člověka. O literatuře. Kulturní kavárna KUS na Střelnici od 19.00 hodin. Vstup zdarma.

Čtvrtek 29. – sobota 31. března
* VELIKONOCE NEJEN V LIDOVÉ TRADICI. Výstava a velikonoční výtvarné i vajíčkové tvořivé dílničky. Salonek restaurace U Studničků v Tatobitech. Otevřeno 29. 3. od 12.00 do 17.00 hodin, 30. 3. od 11.00 do 17.00 hodin. V sobotu 31. 3. pouze výstava od 11.00 do 17.00 hodin. Vstupné dobrovolné. Do objektu je bezbariérový přístup. Zvou Ochrana Klokočských skal, z. s., a kastelánka hradu Rotštejn.

Pátek 30. března

Kapela AnarchiA

* 3. JARNÍ ROCKOVÁ NOC V TURNOVSKÉM KLUBU MAGIC! Neváhej a přijď podpořit rockovou scénu v Turnově. Jsou pro vás připraveny kapely plavící se ve vodách rocku a metalu. Nově se můžete těšit na prodloužený set turnovské kapely AnarchiA a kapelu Alibi Rock, která zahraje největší pecky ze světové i tuzemské rockové scény. V průběhu vystoupení kapely AnarchiA proběhne natáčení videomateriálu k chystanému videoklipu.
Program:
19.00 – 19.50 INSTORM (http://bandzone.cz/instorm)
20.20 – 21.10 RAIN (http://bandzone.cz/rain)
21.40 – 23.00 ANARCHIA (http://anarchiaturnov.cz/)
23.30 – 01.00 ALIBI ROCK (http://www.alibirock.net/)
* DĚDKOVÉ 2018: 10 let na cestě! Koncert oblíbené kapely z Kacanov. Sál hospody v Olešnici od 20.00 hodin.

Sobota 31. března
* VELIKONOCE NA DLASKOVĚ STATKU. Velikonoce – svátky obnovy života v období přechodu zimy v jarní období. Jejich oslava se formovala v symbióze rolnických tradic nového hospodářského roku a křesťanského obrazu Ukřižování Ježíše Krista a jeho zmrtvýchvstání. V řemeslné dílně si vyrobíte malou „Mařenu“, neboli Smrtku, nebo si upletete pomlázku. Chybět nebude ani tradiční řemeslný jarmark a občerstvení. Vstupné: dospělí 50, děti 40 Kč.
Program:
10.15 Říkanky s Evou Kordovou
10.45 Folklorní soubor Nisanka z Jablonce nad Nisou
11.00 Vynášení Smrti do Jizery – folklorní soubory Nisanka a Jiskra
12.30 Divadlo Cirkus Žebřík s představením „Hmyzí cirkus“
13.30 Folklorní soubor písní a tanců Jiskra z Plzně, tradiční folklor jihozápadních Čech z národopisných oblastí Plzeňsko, Chodsko a Žinkovsko
14.15 Divadlo Cirkus Žebřík s představením „Loutky, které nikde nechtěli“
15.15 Portrait, bluegrassová skupina z Prahy
* LESNÍ PANNA. Divadelní hra podle Františka Kožíka. Uvede Divadelní spolek Ladislava Johana. Sokolovna v Přepeřích od 20.00 hodin.
* BARBORA POLÁKOVÁ. V rámci svého Tour 2018 zavítá na Střelnici známá česká zpěvačka a herečka Barbora Poláková, která se chystá navštívit celkem 12 měst napříč Českou republikou a jednou zavítá také na Slovensko. Můžete se těšit na písničky z nové desky, která vyjde začátkem března, ale určitě se dočkáte i některých songů z prvního alba. Hostovala v řadě pražských divadel, hrála v mnoha filmech a její písně Nafrněná či Kráva jsou divácky velmi úspěšné. Koncert. KC Střelnice od 20.30 hodin. Vstupné v předprodeji 290 Kč, na místě 350 Kč.

Neděle 1. dubna
* VELIKONOČNÍ SETKÁNÍ NA POUŠTI. Křesťanské společenství Turnov zve na tradiční setkání v kostele sv. Jana Nepomuckého Na poušti nad Železným Brodem (asi 1 km od nádraží, od rozcestníku po zelené). Sborový zpěv, vystoupení dětí, inspirativní poselství. Přijďte si poslechnout radostnou zvěst Velikonoc o naději pro všechny lidi! Možno spojit s výletem, či procházkou v krásné jarní přírodě. Začátek v 10.00 hodin.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.