HANKA ZAGOROVÁ ROZZÁŘILA SEDMIHORKY A POSKYTLA TVA PŮVODNÍ ROZHOVOR

0

Prázdniny už pomalu klepou na dveře, i počasí už tomu začíná odpovídat a konečně snad přichází léto. Protože se ale dvouměsíční volno týká jenom některých z nás, je fajn, odreagovat se alespoň při pěkném kulturním zážitku. Nedávno přivítaly Sedmihorky Hanku Zagorovu a Petra Rezka s kapelou, a tak bylo nasnadě přijet se podívat, aby si každý mohl společně s nimi zazpívat své oblíbené písně. Koncert začínal Petr Rezek s kapelou. Vytvořil příjemnou atmosféru, kdy při zapadajícím slunci zazpíval své hity a navnadil publikum na příchod Hanky Zagorové. Nejvíc asi rozparádil sebe i lidi v hledišti při setu rockenrollových melodií, které roztančily všechny přítomné.

Kolem deváté přišla na pódium stále velmi jasně zářící hvězda české popové scény, paní Hanka Zagorová a svoje vystoupení zahájila písní Rybičko zlatá, přeju si. Během večera zazněly všechny známé hity, například  Spěchám, Je naprosto nezbytné, Duhová víla, Maluj zase obrázky… A většinu z nich odzpívalo slovo od slova publikum společně s Hankou. Při písních, které Hanka nazpívala právě s Petrem Rezkem, byl pochopitelně na pódiu také a tak byl zážitek z duetů kompletní.
Nestává se tak často, aby bylo celé hlediště naladěno na stejnou notu. Někdy se najdou tací, kterým se něco nelíbí a jsou nespokojeni. To ale nebyl případ tohoto večera. Publikum bylo jako jeden muž. Všichni se usmívali, tančili nebo podupávali do rytmu, zpívali a užívali si možnost, vidět a slyšet tady u nás naživo Hanku Zagorovou a Petra Rezka.
Každý, kdo do Sedmihorek dorazil, určitě si zase takříkajíc dobil baterky a užil si příjemný večer. I když byla obloha zatažená a teploměr nešplhal vysoko, v Sedmihorkách na pódiu zářilo krásné teplé sluníčko, které svými paprsky dosáhlo až do posledních řad.

201306221319_vakci_149_013_zagorezek

HANA ZAGOROVÁ: TO, ŽE MI FANOUŠCI TYKAJÍ, JE PRO MĚ ČEST
Před koncertem jsem měla možnost si pár minut s Hankou popovídat. Byla velmi milá a stále se usmívala. Na vystoupení se těšila a také to několikrát zdůraznila. Bylo neuvěřitelné jak silná pozitivní energie a dobrá nálada se kolem ní nesla. Paní Hanka má šmrnc a já jsem byla velmi ráda, že jí celé Sedmihorky tleskaly ve stoje, protože tak to opravdu mělo být.

* Přijela jste nám zazpívat do Českého ráje. Zajímalo by mě, jak se vám zde líbí? Pocházíte z Ostravska (Petřkovice), léta žijete v Praze, podívala jste se do různých koutů naší země i světa… Jaký máte tedy dojem z našeho kraje?
Český ráj je nádherný. Měla jsem možnost ho poznat, sice ne detailně, ale hodně, když jsme tu natáčeli pořad, který se jmenoval Dluhy Hany Zagorové. Točili jsme tu s Jirkou Kornem, Karlem Gottem, Vlastíkem Harapesem a Lubošem Pospíšilem ve skalách a bylo to krásné. Velmi ráda na to vzpomínám, protože to bylo nádherné a Český ráj je opravdu překrásný kraj.

* Zde v Sedmihorkách je koncertování takové komornější až rodinné. Malé pódium, žádné velké davy. Je pro vás tzv. „malých pódií“? Zpívala jste například v Lucerně, divadle Karlín, O2 Aréně…
Abych řekla pravdu, tak to neřeším. Zajímají mě lidé, kteří se na mě přijdou podívat, vážím si jejich přízně v každém případě a asi by bylo hloupé odříkat se vystoupení a fanoušků jenom proto, že žijí ve městě, kde není velké pódium. Vždy záleží na lidech. To je důležité. Velikost pódia rozhodující pro můj výkon není.

201306221319_vakci_150_013_zagorezek

* Jste držitelkou spousty uměleckých ocenění (Zlatý Slavík, Týtý…) a bezesporu velkou osobností. Přesto jsem četla, že vám lidé tykají. Nevadí vám to? Jak tu bezprostřednost berete?
99 % lidí mi tyká. Mého muže (Štefan Margita – pozn. aut.) to zpočátku velmi překvapilo. Ptal se mě, jak to, že mi všichni tykají a říkají mi Hanko a já jsem mu odpovídala, že mě to těší. A tak to skutečně je. Jestli si myslí, že patřím do jejich rodiny a blízkosti, tak je to pro mě čest.

* V roce 2006 jste vydala krásnou knihu básní Milostně, ze které recitoval Josef Vinklář (mohli ho slyšet např. posluchači Toboganu ČRO2 Praha), chystáte nějakou další sbírku básní? Můžeme se těšit na nějaký takový počin?
Básničky teď momentálně ne. Možná jsem nebyla správně naladěná, anebo múza nestála přímo nad mou hlavou, ale teď jsem nad tím nepřemýšlela. Je tedy pravda, že ani tehdy jsem to dopředu nijak nepromýšlela. Jednoho dne mě napadlo, že by bylo fajn napsat nebo vytáhnout z šuplíku básně nebo písňové texty, které už jsem měla napsány. Pamatuji si, že tehdy to rozhodnutí přišlo najednou, dá se říct z nebe a ta knížka mi udělala velkou radost. Většina těch básniček byla nová, napsala jsem je na cestách se Štefanem, nebo když jsem byla v Malaze a koukala na moře. Mám na tu knihu pěkné vzpomínky, jak na texty, které obsahuje, tak i na fotky od Jakuba Ludvíka, které v ní jsou. Všechno bylo tak jak má být a já říkám, že když se všechno takhle samo daří, tak to je požehnané a tohle tak vypadalo.

* A co muzikály? Hrála jste v muzikálech Jack Rozparovač a Mona Lisa, uvidíme vás ještě někdy v muzikálu, nebo tyto role byly výjimkou?
Byla to výjimka. Já moc ráda koncertuji a vlastně ani nestačím pokrýt poptávku. A ani bych to nechtěla udělat kapele a Petru Rezkovi. Na muzikál jsem se těšila, bylo to hezké, ale byl to čas, který se naplnil právě těmi dvěma muzikály a myslím si, že teď už určitě ne. 

201306221319_vakci_151_013_zagorezek

* Na závěr bych se ráda zeptala, co vás v nejbližší době čeká. Na co se těšíte?
V první řadě udělám ještě zbývající tři koncerty do konce června. Vlastně do 18. června, kdy mám poslední koncert v divadle Kalich. A pak mi začínají prázdniny. Moc se těším, že si konečně trošku odpočinu, protože jsem byla velmi pilná, a tak jsem si řekla, že si zakazuju myslet alespoň 14 dní na práci. Chci si odpočinout, chceme se věnovat se Štefanem sami sobě. Jemu sezona již skončila, takže je v předstihu. Je to fajn, protože si myslím, že odpočinek je hodně důležitý a musíme si ho trošku plánovat. Což ale neznamená, že se budu jenom válet a nedělat vůbec nic. Musím napsat dva texty, které mi určitě dají spoustu práce a musím vymyslet nové CD, tak s tím taky budu mít spoustu práce. A podzimní diář už máme zase plný koncertů…

* Moc vám děkuji za rozhovor, ať se vám daří.
Nemáte vůbec za co, jsem ráda, že jste přišla.

Zuzana Kolářová
zuza.kolarova@gmail.com
Foto TvA

Související články (celkem 32)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.