HAS, CO TĚ (NE) PÁLÍ IX.

0

V tomto díle diskusního fóra na serveru TvA nepůjde ani tak o hašení, jako o věci kolem nás, které jsou veskrze pozitivní. Proč tedy diskutovat? A proč ne? Máte nějaké přání, se kterým se chcete rozdělit s ostatními čtenáři? Máte nějaké neodbytné myšlenky, týkající se čehokoli, co se týká našeho života na Turnovsku nejen na konci adventu, který se už už pomalu přehupuje do nejkrásnějších svátků v roce a potom do nového roku s osmičkou na konci?

A dva pozitivní příklady za všechny?

► Vánoční strom splněných přání. Letos potřetí lidé nosili dárky do restaurace U muzea v turnovské Skálově ulici. „V prvních letech to byli jen mí známí, teď se to rozkřiklo a přicházejí úplně cizí lidé a nosí dárečky dětem do dětských domovů. Ono se hodně na naši současnost žehrá, ale já musím říct, že lidi jsou hodní!“ konstatovala v den ukončení sbírky, ve čtvrtek 20. prosince, majitelka restaurace Vlaďka Paráková. Systém je jednoduchý. Jedna paní v Liberci již léta sbírá přáníčka dětí z dětských domovů, ty rozešle mezi své přátele a známé a ti ji pomohou přání splnit. Přes 110 lidí se během prosince zastavilo v této turnovské restauraci. Příchozí si vybrali jedno konkrétní přání a navštívili některý z blízkých obchodů a dárek donesli. Byla toho pěkná hromada, když je paní Paráková odvážela do Liberce. V pondělí večer dárky udělají radost na mnoha místech republiky.

► Druhou pozoruhodnou aktivitou je akce vyhlášená kulturní komisí Města Turnov. Jde o veřejnou sbírku „Podpořme svoji Střelnici“. Domníváme se, že nelze vždy jen říkat ať vše zařídí stát nebo město, někdy je také čas pro naši občanskou iniciativu, píše se v prohlášení kulturní komise. Veřejná sbírka je určena na vnitřní vybavení nového kulturního domu.
Číslo účtu u Ge Money bank Turnov je 183674373/0600, peníze můžete složit prostým převodem nebo navštívit kancelář KCT v nové Střelnici a peníze věnovat v hotovosti. Jednou bude na Střelnici vystavena Kniha dárců. Bude tam i Vaše jméno?

Související články (celkem 20)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.