MLADÉ ATLETICKÉ NADĚJE PŘIVEZLY Z REPUBLIKOVÉHO FINÁLE DO TURNOVA ZLATO!

0

Atletům ze ZŠ ve Skálově ulici se letos na jaře velmi daří. Skvělých úspěchů na atletickém ovále dosahují nejenom jednotlivci, ale i družstva. O turnovských atletech se na poli republikových závodů ví!

Nejvýraznějším úspěchem, který nejenom „Skálovku”, ale i město Turnov dostal na stupínek nejvyšší, byl Pohár rozhlasu, v jehož finále družstvo starších žákyň získalo zlato! Souboj s ZŠ Englišova Opava, v pořadí druhou školou, byl velmi těsný, rozhodla až poslední disciplína – skok vysoký, ve kterém turnovská reprezentantka Aneta Marková porazila zbytek sportovního pole.

„Jedná se opravdu o historický počin, vyhrát republikové finále poháru Rozhlasu se podařilo teprve potřetí v historii naší školy. Naposledy slavilo úspěch družstvo starších žáků v roce 2007, které mělo oporu v pozdějších reprezentantech – Adamu Helceletovi, Michalu Brožovi nebo v současném trenéru AC Turnov Vítu Bílkovi,” přibližuje vedoucí sportovní přípravy Tomáš Krištof.

Žáci ZŠ Skálova s letošními poháry…

I ostatní družstva ze Skálovky se prosadila a v samotném finále Poháru se představila ještě další dvě – kromě vítězného družstva starších žákyň i mladší žákyně a mladší žáci. Obě skončila v půlce závodního pole.

„Postupu hned tří družstev na republikové finále si vážím možná ještě více než vítězství starších žákyň. Ukazuje to, že se nejedná pouze o jednu výjimečnou generaci, ale že naše práce je kontinuální. Na finále se totiž probojuje jen osm nejlepších týmů z celé republiky, a to je v konkurenci více jak 500 dalších škol, které se do soutěže zapojily, opravdu super výsledek,” konstatuje Krištof.

Třešničkou na pomyslném dortu je 3. místo ve 4boji, které tento týden přivezly z finálového závodu z Opavy mladší žákyně. I tentokrát se jim bodově zadařilo, a nakonec si po vynikajících výkonech na závěrečných bězích na 600 metrů odvážejí bronzové medaile. Vynikající individuální výkony předvedla především Nela Vaníčková, která posbírala třetí nejlepší součet ze všech závodnic.

„Pohybová gramotnost je jedním z pilířů naší školy, jsem rád, že se naše úsilí projevilo, poděkování patří trenérům naší sportovní přípravy i městu Turnov za finanční podporu,” děkuje ředitel školy Michal Loukota.

Za vynikající účast a reprezentaci školy děkujeme všem žákům a žákyním a věříme, že je pozitivní přístup ke sportování bude provázet na jejich dalších cestách.
Jana Pekařová, výchovná poradkyně a zástupkyně pro vzdělávání ZŠ Skálova, Turnov, www.zsskalova.cz

Poděkovat žákům za výbornou reprezentaci města přišel i starosta T. Hocke

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.