ALBRECHT Z VALDŠTEJNA V ČESKÉM RÁJI 2011

0

V sobotu 4. června pořádá hrad Valdštejn ve spolupráci se Sdružením Český ráj a partnery akci pod názvem „Den s Albrechtem z Valdštejna na Valdštejně“. Program na hradě Valdštejně bude zahájen v 11.00 hodin a jeho ukončení je plánováno na 16.00 hodin. Pro účastníky je připraven bohatý program. Děti budou hledat poklad Albrechta z Valdštejna a těšit se mohou na různé soutěže. Během dne na hrad zavítá samotný vévoda v doprovodu kněžny a svého sekretáře. Zájemci se budou moci účastnit audience u vévody a rovněž poutavého výkladu v rámci prohlídky hradu za jeho přítomnosti.

Akce volně navazuje na loňský hvězdicový pochod „Putování na Valdštejn“, kterého se účastnilo na 300 turistů a cyklistů. Hlavním cílem je přiblížení osobnosti tohoto významného vojevůdce široké veřejnosti a propagace motivační hry „Po stopách Albrechta z Valdštejna“.

Od ledna 2011 je k dispozici samostatný internetový portál www.albrechtzvaldstejna.cz . Zájemci zde najdou veškeré informace týkající se valdštejnské tematiky, včetně různých akcí, novinek a nabídky upomínkových předmětů. Garantem tohoto portálu je Sdružení Český ráj společně s městem Jičín. Web by měl mít nadregionální charakter. Postupně nabídne informace a aktuality i z dalších míst České republiky, která jsou spojena s touto osobností.

 

Sdružení Český ráj zároveň vydalo díky finančním prostředkům z evropských fondů česko-německý leták s názvem „Po stopách Albrechta z Valdštejna“. Materiál poskytuje základní informaci o turistické nabídce spojené s odkazem Albrechta z Valdštejna. Leták obsahuje i přehlednou mapu míst, po kterých lze putovat v rámci motivační hry „Po stopách Albrechta z Valdštejna“. Zájemci ho získají na turistických informačních centrech a památkách zapojených do motivační hry. V elektronické podobě je ke stažení na internetových stránkách www.albrechtzvaldstejna.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.