VALNÁ HROMADA TJ TURNOV: ÚPRAVA STANOV O ROK ODLOŽENA

0

Ve středu 11. března se uskutečnila každoroční valná hromada největší turnovské sportovní organizace, Tělovýchovné jednoty Turnov. Setkání proběhlo tradičně ve Sportbaru sportovní haly ve Skálově ulici. Celkem se ho zúčastnilo 56 delegátů zastupujících  přes 1 300 sportovců z 20 oddílů sdružených v TJ a další hosté. Na programu bylo hodnocení sportovních výsledků, zpráva o hospodaření, plány do budoucna i administrativní záležitosti spojené s přípravou nových stanov. Za vedení města se valné hromady zúčastnila místostarostka Jana Svobodová.

Sportovní výsledky i další činnost zhodnotil za předchozí rok předseda TJ Ing. Pavel Svatoš. Vyzdvihl především koncepční práci s mládeží u většiny oddílů, jejímž výsledkem je rekordní počet členů samostatné  TJ Turnov (poprvé přes 1 300), a také množství výborných sportovních výsledků. TJ ocenila bez hodnocení pořadí celkem 34 jednotlivců a družstev, které navrhly oddíly ze svých řad. Byli mezi nimi medailisté ze světových šampionátů (ROB, musher klub, kick box), z republikových mistrovství (OB, kanoistika), ale i zástupci v poslední době tak úspěšných kolektivních sportů (volejbal, házená, florbal, basketbal, futsal). Předseda TJ nicméně zdůraznil, že ocenění zaslouží všichni, kdo se starají nezištně o výchovu nové generace sportovců bez ohledu na výsledky.
Zhodnotil pozitivně i spolupráci s vedením města i další akce, kterými se úspěšně prezentují oddíly a TJ jako celek (příměstský sportovní tábor, reprezentační sportovní ples i prestižní akce v hale TJ). Celkový přehled o činnosti je zpracován v pěkné ročence TJ Turnov 2014. Další zástupci výboru TJ Turnov pak hodnotili hospodaření TJ Turnov i další záležitosti spojené s rozsáhlou činností organizace.

Jako složitější, než se možná čekalo, se ukázalo schvalování nových stanov TJ Turnov, které je nutné přijmout do roku 2016 v souvislosti s povinnou změnou statutu (z občanského sdružení na spolek). Po projednání připomínek nakonec valná hromada dospěla k rozhodnutí jejich přijetí o rok odložit a dopracovat je i s dalšími vnitřními předpisy.

Předseda TJ Turnov nastínil i další vize rozvoje sportovních zařízení, které se TJ snaží řešit ve spolupráci s městem, ať už je to nafukovací hala v Daliměřicích nebo přístavba posilovny a cvičebního sálu u haly ve Skálově ulici a další investice.

Filip Stárek, vedoucí TJ Turnov, filipstarek@tjturnov.cz

Ročenku si můžete stáhnout ZDE.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.