SPORTOVCEM TURNOVA ZA ROK 2010 SE PODLE OČEKÁVÁNÍ STAL PETR KAZDA

0

V pátek 4. března byly v KC Střelnice slavnostně vyhlášeny výsledky 19. ročníku ankety „Nejlepší sportovec města Turnova za rok 2010“. Anketu vyhlašuje sportovní rada města a technicky ji zajišťuje Středisko pro volný čas dětí a mládeže Žlutá ponorka. Již počtvrté za sebou se stal nejúspěšnějším sportovcem Turnova jeden z bratrů Kazdových, úspěšných českých reprezentantů v kickboxu. Do první pětice se ještě vešli radioví orientační běžci Martin Baier a Michaela Gomzyk Omová a nadějný desetibojař Adam Sebastian Helcelet z AC Syner (ten získal i Cenu veřejnosti, věnovanou vítězi hlasování v anketě na serveru TvA).

n201103051421_sport_24_011_sportovecPořadatelé obdrželi 61 návrhů, které do ankety poslali zástupci oslovených klubů, 38 členů poroty rozdělilo body v sedmi kategoriích. Turnovští sportovci byli v roce 2010 hodně vidět. Získali 12 medailí na mistrovství světa a Evropy, mají 28 titulů mistra ČR, junioři AC Syner mají zlato z mistrovství ČR družstev ad. Pořadatelé pro tentokrát zvolili jednu novinku a slavnostní setkání uspořádali na Střelnici. Zde se v podvečer uskutečnilo pomyslné první kolo, kdy byli vyhlášeni všichni vítězové kategorií až na prvních pět v jednotlivcích. Koruna králi turnovských sportovců byla předána až večer ve velkém sále Střelnice v rámci reprezentačního plesu TJ Turnov.

n201103051421_sport_26_011_sportovecSportovcem Turnova za rok 2010 se podle očekávání stal Petr Kazda (35) z TJ Turnov, oddílu kickboxu – Impact. Ten vloni dosáhl mimořádného úspěchu – v listopadu se stal ve španělském Alicante mistrem světa ve váze do 81 kg! Těsně po předání ocenění poskytl TvA krátký rozhovor:

* Gratulujeme k loňskému fenomenálnímu úspěchu, asi se dalo předpokládat, že se stanete sportovcem Turnova za rok 2010…

Je to pro mě velká satisfakce a děkuji všem, kteří mě nominovali. Sedmnáct let jsem snil o titulu mistra světa a nakonec se to po velkém úsilí podařilo.

* Dá se podobný úspěch ještě ve vašich letech zopakovat?

Já myslím, že se člověk může stále zlepšovat. Nám se s bratrem naštěstí vyhýbají zranění, cítím se ve výborné formě, třeba běžecky se ještě stále zlepšuji.

* Jak u bratrů Kazdových probíhá jeden všední den?

V šest hodin vstáváme a chodíme běhat, nebo jdeme do posilovny, potom jdeme do práce a odpoledne na trénink. Je to samozřejmě díky našemu tátovi, u kterého děláme a který našemu snažení fandí.

* Co vás čeká v letošním roce?

V září je mistrovství Evropy ve Vídni, rádi bychom tam uspěli, cíl je medaile.

* Když bude mít nějaký turnovský kluk touhu stát se třeba pod dojmem vašich úspěchů členem oddílu kickboxu, měl by za sebou mít nějaké sportovní zkušenosti? Jaký sport doporučujete?

Ideální je všestrannost, dělat všechny sporty, z fotbalu si vzít rychlost a výbušnost, z basketbalu postřeh, pro kickbox jsou všechny sportovní zkušenosti dobré. Většinou zájemce přijímáme až tak kolem čtrnácti let, teď ale k nám zrovna chodí dva osmiletí kluci, kteří hrozně toužili kickbox dělat, a tak ho dělají…

 

Výsledky ankety NEJLEPŠÍ SPORTOVEC TURNOVA 2010:

n201103051421_sport_25_011_sportovec* Jednotlivci: 1. Petr Kazda (kickbox), 2. Adam Sebastian Helcelet (atlet AC Syner Turnov), 3. Martin Baier (radiový orientační běh), 4. Michaela Gomzyk Omová (radiový orientační běh), 5. Jan Kazda (kickbox)

* Družstva mládeže: 1. TJ Turnov, oddíl orientačního běhu (štafeta dorostenek), 2. AC Syner, starší žáci, 3. FK Pěnčín-Turnov, mladší žáci.

* Družstva dospělých: 1. AC Syner Turnov, družstvo juniorů, 2. TJ Turnov, oddíl radiového orientačního běhu (štafeta mužů), 3. Šachový klub Zikuda Turnov, muži A.

* Sportovní naděje do 14 let: 1. Michaela Mlejnková, TJ Turnov, oddíl volejbalu, 2. Josef Egrt, AC Syner, 3. David Syrotiuk, Klub lyžařů Turnov.

* Sportovní naděje do 18 let: 1. Jaromír Mazgal, AC Syner, 2. Kateřina Čermáková, AC Syner, 3. Petra Pavlovcová, TJ Turnov, oddíl orientačního běhu.
* Trenér roku: 1. Miroslav Reichl, AC Syner, 2. Dušan Král, AC Syner, 3. Andriy Gomzyk, TJ Turnov, oddíl radiového orientačního běhu).

* Sportovní akce roku: 1. Memoriál Milana Kopala, Klub lyžařů Turnov, 2. Euromeeting a Pěkné prázdniny s orientačním během v Českém ráji, TJ Turnov, oddíl orientačního běhu, 3. Veřejná lyžařská škola, Klub lyžařů Turnov.

* Zápis do zlaté knihy turnovského sportu: Marta Kopalová a Anna Holasová z Klubu lyžařů Turnov a Vlasta Šonská z oddílu volejbalu TJ Turnov.

 

Nejlepší sportovci Turnova v historickém přehledu:
1992 – Václav Zakouřil jun., orientační běh, Turnov
1993 – Václav Zakouřil jun., orientační běh, TJ Turnov
1994 – Lenka Novotná, radiový orientační běh, ROB Turnov
1995 – Jan Čapek, cyklistika, Atom cycles Turnov
1996 – Petr Stehlík, atletika (vrhy), AC Turnov
1997 – Jakub Oma, ROB, TJ Turnov
1998 – Petr Stehlík, atletika (vrhy), AC Turnov
1999 – Petr Stehlík atletika (vrhy), AC Turnov
2000 – Michaela Omová, ROB, TJ Turnov
2001 – Jakub Oma, ROB, TJ Turnov
2002 – Jakub Oma, ROB, TJ Turnov
2003 – Jakub Oma, ROB, TJ Turnov
2004 – Jakub Oma, ROB, TJ Turnov
2005 – Michaela Omová, ROB, TJ Turnov
2006 – Jakub Oma, ROB, TJ Turnov

2007 – Petr Kazda, oddíl IMPACT kickboxing Turnov

2008 – Jan Kazda, oddíl IMPACT kickboxing Turnov

2009 – Petr Kazda, oddíl IMPACT kickboxing Turnov

2010 – Petr Kazda, oddíl IMPACT kickboxing Turnov

 

Kompletní výsledkový přehled najdete na stánkách Žluté ponorky – www.zlutaponorka.turnov.cz

Související články (celkem 25)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.