NEJLEPŠÍ SPORTOVEC TURNOVA ZA ROK 2018? – HLASUJTE V ANKETĚ!

0

Na titulním snímku jsou nejlepší sportovci města za rok 2017. Korunku pro nejlepšího sportovce převzala 14. února 2018 v Kulturním centru Turnov Michaela Omová z oddílu radiového orientačního běhu. Druhý byl Jakub Vencovský z oddílu volejbalu a třetí Josef Egrt z AC Turnov. Jaké pořadí bude letos, resp. za rok 2018?

Anketa o nejlepšího sportovce Turnova se letos uskuteční již po sedmadvacáté! Prestižní anketu vyhlašuje Sportovní rada města a technicky ji zajišťuje Středisko pro volný čas – Žlutá ponorka. Nominace jsou rozděleny do sedmi vyhlašovaných kategorií: nejlepší sportovec loňského roku, sportovní naděje do 14 a do 18 let, družstva mládeže a dospělých, trenér a sportovní akce roku. Sportovní legendy města jsou zapisovány do Zlaté knihy turnovského sportu. Hlavní myšlenkou celého počínání je propagovat nejen úspěchy turnovských sportovců a nadějí, ale především poukázat na sport jako smysluplné využití volného času.

VYHLÁŠENÍ ANKETY – NEJLEPŠÍ SPORTOVEC TURNOVA ZA ROK 2018
Slavnostní vyhlášení výsledků ankety a předání cen oceněným proběhne v sále KC Střelnice ve středu 13. února 2019 od 18.00 hodin. Součástí večera bude zápis do Zlaté knihy sportu města Turnova. Vstup je volný.

CENA VEŘEJNOSTI
Stejně jako v předchozích ročnících i letos server TvA ve spolupráci s pořadatelem ankety vyhlašuje Cenu veřejnosti. Hlasujte proto v doprovodné anketě a vyberte nejlepšího sportovce Turnova roku 2018. Hlasování končí 12. února ve 12.00 hodin.

Nominováni jsou:

* Brožová Markéta, TJ IMPACT Turnov kickboxing
Nejlepší závodnice oddílu kickboxu získala dvě stříbrné medaile na mistrovství ČR a na zlatou medaili dosáhla na Christmascupu v kategorii do 65 kg.

* Egrt Josef, AC Turnov
V roce 2018 získal bronzovou medaili na MČR do 22 let v hodu kladivem výkonem 55,38 metrů. Na stejném šampionátu se také umístil na desátém místě ve vrhu koulí. Student pedagogické fakulty TU v Liberci byl největší vrhačskou oporou družstva mužů AC Turnov, které postoupilo do I. národní ligy.

* Erlebachová Ilona, TJ Turnov, oddíl Musher club Český ráj
Úspěšná veteránka Musher clubu získala v roce 2018 dvě druhá místa na mistrovství světa ICF. První cenný kov brala v kategorii Bikejöring, tedy v jízdě na kole se psem. Druhou stříbrnou medaili pak česká reprezentantka přidala v kategorii Scooter, ve které kolo vyměnila za koloběžku.

* Kazda Jan, TJ IMPACT Turnov kickboxing
V roce 2018 se mistrovství světa asociace WKU konalo v Aténách, zde několikanásobný český reprezentant startoval v kategorii +90 kg ve full-contactu a kick-light. V obou disciplínách se mu podařilo probojovat se do finále a z Řecka si tak odvezl dvě stříbrné medaile, celkově už jich na svém kontě má 24.

* Kazda Petr, TJ IMPACT Turnov kickboxing
Svoji medailovou sbírku rozšířil v roce 2018 na 24 cenných kovů. To se mu povedlo díky úspěšnému mistrovství světa asociace WKU v Řecku. Zde startoval ve full-contactu a kick-light v kategorii do 85 kg a v obou případech se mu podařilo probojovat se na stupně vítězů. Ve full-contactu získal bronzovou medaili, v kick-light se stal vicemistrem světa.

* Klár Martin, TJ Turnov, oddíl Musher club Český ráj
V roce 2018 se zúčastnil mistrovství Evropy IFSS, kde v kategorii Bikejöring získal mezi elitními závodníky bronzovou medaili.

* Klikarová Soňa, TJ Turnov, oddíl Musher club Český ráj
Česká veteránská reprezentantka získala 3. místo na mistrovství světa ICF v kategorii Bikejöring.

* Knébl Ladislav, TJ IMPACT Turnov kickboxing
V roce 2018 obhájil titul mistra ČR ve váze do 81 kg a svoji úspěšnou sezonu korunoval na Christmascupu, kde získal dvě první místa v kategorii do 86 kg.

* Matěcha Štěpán, TJ Turnov, oddíl florbalu
Kapitán turnovského týmu hrajícího národní ligu, má za sebou individuálně nejúspěšnější sezonu. Ročník 2017/2018 zakončil po 22 zápasech s celkem 64 kanadskými body za 37 branek a 14 asistencí. Stabilní formu si drží také v probíhající sezoně.

* Miller Jan st., TJ Turnov, oddíl kanoistiky
Mnohonásobný mistr ČR ve vodním slalomu v kategorii C1 ve věkové třídě masters. V roce 2018 sice na mistrovství ČR (USD České Vrbné) na medaili nedosáhl, podával však velmi dobré a vyrovnané výkony v průběhu celé sezony, což mu zajistilo 1. místo v Českém poháru veteránů.

* Navrátilová Veronika, TJ Turnov, oddíl Musher club Český ráj
Další úspěšná závodnice Musher clubu Český ráj si v roce 2018 podmanila všechny tři nejvýznamnější akce. Stala se mistryní světa v kategorii Scooterelite, ovládla také mistrovství Evropy IFSS, kategorie Scooter se dvěma psy, a stříbrnou medaili si odvezla z mistrovství České republiky, rovněž v kategorii Scooter se dvěma psy.

* Oma Jakub, TJ Turnov, oddíl radiového orientačního běhu
Na MS v Jižní Koreji prokázal v atypických terénech, že stále patří ke světové špičce, když vybojoval titul mistra světa v klasickém závodě v pásmu 3,5 MHz a v dalších třech závodech šampionátu skončil jen těsně za medailovými pozicemi – čtvrtý v klasickém závodě v pásmu 144 MHz a ve foxoringu a pátý ve sprintu. K tomu získal s kolegy z mužského družstva zlato a bronz v soutěži družstev. Na domácí scéně se i přes omezený počet startů stal nejúspěšnějším závodníkem domácích šampionátů, když tři ze čtyř startů proměnil ve zlatou medaili.

* Omová Michaela, TJ Turnov, oddíl orientačního běhu
Po ukončení reprezentační kariéry se jí podařil skvělý úspěch, když na MČR na krátké trati získala v hlavní kategorii stříbrnou medaili! Navíc byla oporou štafety na Tiomile i v českém poháru štafet, kde se umístila na konečném skvělém 5. místě (53 bodujících).

* Ševrová Lucie, TJ Turnov, oddíl házené
Patří již několik let k oporám týmu žen, soupeřky překvapí svým pohybem, nečekanou střelou či přihrávkou. Je svědomitá, pracovitá, je stmelujícím článkem nejen družstva žen, ale v rámci tréninků se snaží svými radami pomáhat i mladším spoluhráčkám. V sezoně 2017/18 skončila v tabulce druholigových střelkyň na pěkném třetím místě v proměňování trestných hodů.

* Thořová Markéta, TJ Turnov, oddíl orientačního běhu
Nadějná juniorka si v roce 2018 doběhla pro 4. místo na MČR na krátké trati. V Českém poháru juniorek získala v konečném účtování deváté místo a byla výraznou posilou ženské štafety.

* Vencovský Jakub, TJ Turnov, oddíl volejbalu
Kapitán volejbalového družstva mužů A, které v sezoně 2017/2018 navázalo na předchozí úspěchy v 1. lize a obsadilo 3. místo. Jakub je kapitánem také současného týmu, kterému patří průběžné 3. místo ve 2. lize mužů.

* Víla Ladislav, AC Turnov
V roce 2018 si opět posunul osobní rekord na všech sprinterských distancích. Jeho osobní rekord na 100 m má hodnotu 10,70 s a na 200 m 21,83 s. V nabité sprinterské konkurenci z celé republiky jen těsně nepronikl do finále na MČR dospělých v Kladně, na stovce i dvoustovce obsadil první nepostupové místo, skončil tedy devátý. Stal se také nejvíce bodujícím závodníkem družstva mužů AC Turnov, kterému pomohl k postupu do I. národní ligy.

Nejlepší sportovec Turnova za rok 2018. Dávám svůj hlas:

 • * Víla Ladislav, AC Turnov (35%, 1 079 Hlasy)
 • * Thořová Markéta, TJ Turnov, oddíl orientačního běhu (27%, 836 Hlasy)
 • * Kazda Jan, TJ IMPACT Turnov kickboxing (18%, 567 Hlasy)
 • * Brožová Markéta, TJ IMPACT Turnov kickboxing (4%, 132 Hlasy)
 • * Matěcha Štěpán, TJ Turnov, oddíl florbalu (4%, 111 Hlasy)
 • * Egrt Josef, AC Turnov (3%, 89 Hlasy)
 • * Vencovský Jakub, TJ Turnov, oddíl volejbalu (3%, 77 Hlasy)
 • * Knébl Ladislav, TJ IMPACT Turnov kickboxing (1%, 42 Hlasy)
 • * Ševrová Lucie, TJ Turnov, oddíl házené (1%, 38 Hlasy)
 • * Oma Jakub, TJ Turnov, oddíl radiového orientačního běhu (1%, 23 Hlasy)
 • * Omová Michaela, TJ Turnov, oddíl orientačního běhu (1%, 19 Hlasy)
 • * Navrátilová Veronika, TJ Turnov, oddíl Musher club Český ráj (1%, 19 Hlasy)
 • * Kazda Petr, TJ IMPACT Turnov kickboxing (0%, 13 Hlasy)
 • * Klikarová Soňa, TJ Turnov, oddíl Musher club Český ráj (0%, 12 Hlasy)
 • * Miller Jan st., TJ Turnov, oddíl kanoistiky (0%, 7 Hlasy)
 • * Erlebachová Ilona, TJ Turnov, oddíl Musher club Český ráj (0%, 3 Hlasy)
 • * Klár Martin, TJ Turnov, oddíl Musher club Český ráj (0%, 2 Hlasy)

Počet hlasujících: 3 069

Nahrávání ... Nahrávání ...

Související články (celkem 25)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.