HLASUJTE PRO NEJLEPŠÍHO SPORTOVCE TURNOVA ZA ROK 2010

0

Tuto tradiční sportovní anketu vyhlašuje Sportovní rada města Turnova (technicky ji zajišťuje SVČDM Turnov – Žlutá ponorka.). Nominace jsou rozděleny do sedmi vyhlašovaných kategorií: nejlepší sportovec loňského roku, sportovní naděje do 14 a do 18 let, družstva mládeže a dospělých, trenér a sportovní akce roku. Potom je tu také zápis do Zlaté knihy turnovského sportu. Hlavní myšlenkou této ankety je propagovat nejen úspěchy turnovských sportovců a nadějí, ale především poukázat na sport jako smysluplné využití volného času a ukázat Turnovanům velké množství sportovních i nesportovních klubů, které se věnují práci s mládeží. Vybírat je opravdu z čeho!

Slavnostní vyhlášení ankety se koná v pátek 4. března 2011 od 18.00 hodin v malém sále KC Střelnice jako předprogram Sportovního plesu TJ Turnov.

Výběr nejlepších sportovců, oddílů, trenérů, sportovních nadějí a akcí probíhá hlasováním jednotlivých sportovních osobností a oddílů. Stejně jako vloni se pořadatelé rozhodli udělit ještě jednu cenu navíc ve spolupráci se serverem TvA – „Cenu veřejnosti“. Hlasujte proto v doprovodné anketě a vyberte nejlepšího sportovce Turnova roku 2010.

NEJLEPŠÍ SPORTOVEC TURNOVA 2010, HLASOVÁNÍ NA TvA

Možnost vybrat nejlepšího jednotlivce za uplynulý rok máte i vy prostřednictvím hlasování na těchto stránkách. Dejte hlas podle vašeho názoru nejlepšímu sportovci nebo sportovkyni. Nominováno jich bylo celkem 13. Kompletní seznam všech nominací i v jiných kategoriích najdete na stránkách Žluté ponorky (www.zlutaponorka.turnov.cz ).

 

Nominace SPORTOVEC TURNOVA 2010 pro hlasování TvA – „Cena veřejnosti“:

 

* Baier Martin, 35 let, TJ Turnov, oddíl ROB (Radiový orientační běh)

Turnovský navrátilec, který v minulých letech hájil barvy Liberce, i po přestupu do mateřského klubu naplno potvrdil své světové kvality. Na mistrovství světa odjížděl s ambicemi uspět v závodě v pásmu 3,5 MHz a tyto zcela naplnil. V Chorvatsku se stal v hlavní kategorii mistrem světa v tomto pásmu a tím se výrazně podílel i na zlatu družstva. V pásmu 144 MHz vybojoval spolu s kolegy bronz v týmové soutěži. Na domácí scéně se představil ve čtyřech závodech MČR a získal štafetové zlato a tři individuální stříbra.

 

* Franěk Vladimír, 25 let, TSC Turnov, oddíl judo

Patří dlouhodobě mezi opory ligového družstva. V soutěži jednotlivců patří mezi nejlepší české závodníky ve váze do 100 kg.

 

* Gomzyk – Omová Michaela, 29 let, TJ Turnov, oddíl ROB

Závodnice úzké světové špičky na MS předvedla, co dělá velkého závodníka závodníkem. Nejen, že dokázala vybojovat v obou závodech individuální medaile (obě bronzové), ale druhou z nich jen díky nezdolné houževnatosti i přes velké problémy s přijímačem, který ji přestal v prudkém dešti fungovat. Díky svým výkonům dala základ i dvěma stříbrným medailím družstva žen a z MS si odvezla nejvyšší možný počet čtyř medailí. Na domácích mistrovstvích mezi ženami nedala nikomu šanci a všech šest startů proměnila ve zlato.

 

* Helcelet Adam Sebastian, 18 let, AC SYNER Turnov 

Adam se v roce 2010 stal juniorským Mistrem ČR v desetiboji skvělým výkonem 7579 bodů. Na juniorské mistrovství světa do Kanady tak svěřenec Tomáše Dvořáka odjížděl s medailovými ambicemi, zranění lýtka v první disciplíně mu však neumožnilo závod dokončit. Adam byl kapitánem zlatého družstva juniorů AC SYNER Turnov. Získal i zlato na MČR juniorů jako člen štafet na 4x100m a 4x400m. Dále stříbro v běhu na 110m překážek (14,07s) a bronz ve skoku do výšky (200 cm).

 

* Haloun Lukáš, 18 let, AC SYNER Turnov 

Lukáš byl v roce 2010 nejlepším českým juniorem na „krátkých“ překážkách. Vyhrál halové Mistrovství ČR na 60 m překážek (7,98s) i venkovní na 110 m překážek (14,05s, 2. Helcelet, 3. Brož – všichni AC SYNER Turnov!!!). To navíc v limitu na juniorské mistrovství světa v Kanadě, kde vypadl v rozběhu. Získal další tři zlaté medaile na MČR jako člen sprinterských štafet AC SYNER Turnov (4×200 m hala, 4×100 m a 4×400 m pod širým nebem). Byl oporou zlatého juniorského družstva AC SYNER Turnov.

 

* Kazda Jan, 35 let, TJ – IMPACT KICKBOXING TURNOV

V červnu v Praze získal ve váze 91kg svůj pátý titul mistra České republiky. Startoval tady po 10 letech a časové rozmezí mezi 1. a 5. titulem je 16 let a stále zůstal neporažen, což nikdo jiný v ČR nedokázal! V listopadu se zúčastnil mistrovství světa ve španělském Alicante, kde vybojoval pro ČR stříbrnou medaili v kategorii do 91 kg.

 

* Kazda Petr, 35 let, TJ – IMPACT KICKBOXING TURNOV

Zazářil na listopadovém mistrovství světa v kickboxu ve španělském Alicante, kde startoval ve váze do 81 kg a zpečetil 17 let dřiny. Čekání na vysněný titul se vyplatilo a v 35 letech získal TITUL MISTRA SVĚTA! V cestě na vrchol porazil čtyři soupeře a na turnaj musel shodit 7 kg.

 

* Melich Tomáš, 19 let, TJ Turnov, oddíl volejbalu

Mimořádný volejbalový talent a hlavní úderná síla ligového družstva juniorů v 1. lize i mužského „áčka“ TJ Turnov. Už si zahrál i extraligu juniorů v dresu Slávie Liberec. Jako smečař neměl v juniorské 1. lize konkurenci. V současné době má otevřené dveře do extraligové Dukly Liberec a tím i do nejvyšší volejbalové soutěže dospělých. Jeho podíl na historickém úspěchu družstva juniorů Turnova v uplynulé sezóně je mimořádný.

 

* Miller Jan, 42 let, TJ Turnov, oddíl kanoistiky

Úspěšný závodník ve vodním slalomu v kategorii C1 (kanoe jednotlivců), několikanásobný mistr ČR ve věkové kategorii masters. V roce 2010 obsadil na mistrovství ČR v této věkové kategorii 2. místo a prosadil se i v mezinárodní konkurenci, když vybojoval 2. místo v Evropském poháru veteránů. 

 

* Oma Jakub, 30 let, TJ Turnov, oddíl ROB

Na MS v Chorvatsku dokázal vybojovat v obou závodech individuální bronzové medaile a výrazně tím přispěl i ke zlaté a bronzové medaili mužského týmu. Čeští muži se tak díky němu v pásmu 144 MHz dočkali individuální medaile z MS poprvé od domácího světového šampionátu v roce 2004. Pilným sběratelem medailí byl i na českých šampionátech, kde proměnil osm startů v šest zlatých, jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili.

 

* Prokop Radek, 43 let, SSK Olympia Turnov – sportovní střelci 

Radek Prokop je držitelem řady významných sportovních úspěchů v olympijské sportovní disciplíně střelby na asfaltové terče – skeet. Získal první místa ve Velké ceně Armády ČR, Bettinsoli Cup a Kozap Cup 2010. Je držitelem titulu přeborník ČR za rok 2010 v L skeetu a na mistrovství ČR se umístil za kompletní reprezentací ČR na výborném 13. místě jako jediný z neprofesionálních sportovců. Výkonem 119 zasažených terčů vytvořil osobní rekord, který ho posunul i do hodnocení kategorie A muži v oficiálním hodnocení ČSS (Český střelecký svaz). V jediné mezinárodní soutěži pořádané v ČR „Memoriál Miloslava Bednaříka 2010“ obsadil 20. místo ze 40 účastníků z 12 zemí.

 

* Rufferová Iva, 26 let, OB TJ Turnov 

Je nejúspěšnější ženskou závodnicí oddílu OB TJ Turnov – byla na 3. místě na MČR štafet, obsadila 5. místo na MČR na klasické trati a 5. místo na MČR v nočním OB.

 

* Wolf Daniel, 19 let, OB TJ Turnov 

Úspěšný junior, člen reprezentačního týmu ČR. Obsadil 3. místo na MČR v nočním OB, celkové 3. místo v Českém poháru juniorů, byl členem vítězného družstva atletických juniorů AC Syner Turnov.

Související články (celkem 22)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.