SVÁTEK TURNOVSKÉHO SPORTU

0

Ve středu 14. února patřilo Kulturní centrum Střelnice sportu, konkrétně vyhlašování již 26. ročníku ankety o nejlepšího sportovce města v uplynulém roce. Tradičně se ale vyhlašuje více kategorií, jsou to sportovní naděje, akce roku, nejlepší družstva a trenéři. Rok od roku na této akci stoupá návštěvnost, takže název svátku turnovského sportu je zde opravdu na místě. I s naší krásnou národní hymnou, kterou si na závěr turnovští sportovci v sále společně zazpívali…

Sál Střelnice

Tradičně je součástí večera i zápis do Zlaté knihy turnovského sportu. Tentokrát byl do ní zapsán Karel Kolář (1955 – 2017), který reprezentoval naší zemi v běhu na 400 metrů, v letech 1978 až 1980 posbíral celkem čtyři medaile na mistrovství Evropy. Startoval též na olympiádě, v letech 1978 a 1979 vyhrál anketu o nejlepšího atleta Československa. V Turnově aktivně závodil za místní AC, byl trenérem i rozhodčím.

Stejně jako v předchozích ročnících i letos server TvA ve spolupráci s pořadateli ze Žluté ponorky vyhlásil anketu – Cenu veřejnosti. Na webu TvA hlasovalo 1 137 respondentů. S velkým náskokem zvítězil Ladislav Víla z AC Turnov.

Ladislav Víla z AC Turnov

VÝSLEDKY – SPORTOVEC TURNOVA 2017 (HLASOVÁNÍ ODBORNÍKŮ)

* Jednotlivci: 1. Michaela Omová, TJ Turnov, oddíl ROB, 2. Jakub Vencovský, TJ Turnov, oddíl volejbalu, 3. Josef Egrt, AC Turnov, 4. Jakub Oma, TJ Turnov, oddíl ROB, 5. Jan Kazda, TJ IMPACT Turnov, kicboxing.

* Sportovní naděje do 18 let: 1. Michal Hanyk, AC Turnov, 2. Klára Volfová, TSC Turnov, oddíl judo, 3. Jana Pekařová, TJ Turnov, oddíl orientačního běhu.

* Nejlepší kolektiv: 1. TJ Turnov, oddíl volejbalu, družstvo mužů A, 2. ŠK ZIKUDA Turnov, družstvo A, 3. družstvo juniorek, TJ Turnov, oddíl florbalu.

* Trenér roku: 1. Petr Konečný, TJ Turnov, oddíl volejbalu, 2. Jakub Mareš, TSC Turnov, oddíl judo, 3. Miroslav Reichl, AC Turnov.

* Akce roku 2017: 1. Memoriál Ludvíka Daňka, AC Turnov, 2. Mistrovství ČR družstev, TSC Turnov, oddíl judo, 3. Pěkné prázdniny s OB v Českém ráji, TJ Turnov, oddíl OB.

* Do Zlaté knihy turnovského sportu byl zapsán Karel Kolář.

Zástupci pořadatelů nejlepších akcí roku 2017

Sportovní naděje: Jana Pekařová a Michal Hanyk, Kláru Volfovou zastoupila maminka

Nejlepší kolektivy (první zleva jsou volejbalisté)

Na závěr si všichni společně zazpívali národní hymnu

ROZHOVOR
Korunu pro nejlepšího sportovce Turnova za rok 2017 předal starosta města Tomáš Hocke Michaele Omové z oddílu radiového orientačního běhu. Ta pozici nejlepšího sportovce města obhájila po roce, odborná porota ji jako nejlepší vyhodnotila již po čtvrté.

* Čekala jste, že loňská sezona bude až tak dobrá, že obhájíte korunu pro vítěze?
Sezona byla výtečná, ale když jsem viděla, kolik bylo vloni úspěšných turnovských sportovců, tak jsem byla celkem potěšena, když jsem se dostala do první pětky. Trochu mě zamrzelo, že jsem mezi nejlepšími neviděla žádného mushera.

* Vaše výsledky ale hovoří samy za sebe…
Na mistrovství Evropy v Litvě v rádiovém orientačním běhu jsem ze čtyř závodů brala dvě první a dvě druhá místa, vůbec jsem s tím nepočítala, protože tamní terén by měl svědčit spíše mladším závodnicím.

* A co vás čeká letos?
Mistrovství světa v Jižní Koreji. Nejsem ale úplně rozhodnuta, jestli tam pojedu. S přibývajícím věkem začínám mít už přece jen jiné priority. Je to v prvé řadě zaměstnání, které mám ráda, možná přijde i rodina… Trénuji hlavně proto, že mě to baví, jít si dvakrát denně zaběhat a párkrát týdně do posilovny už patří k mému životnímu stylu.

* Které terény máte nejraději?
Samozřejmě ty u nás, v Českém ráji. Pro orientační běh jsou tady terény nejkrásnější. Nejraději si jdu zaběhat na Drábovnu, na Kalich, nebo do Skaláku.

* Tak hodně štěstí a přejeme další sportovní úspěchy a pohodu v soukromém životě!

Starosta předává Míše Omové korunu pro nejlepšího sportovce města

Související články (celkem 24)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.