NEJLEPŠÍ SPORTOVEC TURNOVA ZA ROK 2017? – HLASUJTE V ANKETĚ!

0

Na titulním snímku jsou nejlepší sportovci města za rok 2016. Královnou turnovského sportu se stala Michaela Omová z oddílu radiového orientačního běhu. Ta po několika letech, kdy závodila v klasickém orientačním běhu, zaznamenala velký návrat mezi radiové „orienťáky“. V nominačních závodech vybojovala divokou kartu k účasti na mistrovství světa v Bulharsku. Tam ve třech soutěžích, v kterých startovala, získala tři medaile a potvrdila svoje místo ve světové špičce.

Anketa o nejlepšího sportovce Turnova se letos uskuteční již po šestadvacáté! Prestižní anketu vyhlašuje Sportovní rada města a technicky ji zajišťuje Středisko pro volný čas – Žlutá ponorka. Nominace jsou rozděleny do sedmi vyhlašovaných kategorií: nejlepší sportovec loňského roku, sportovní naděje do 14 a do 18 let, družstva mládeže a dospělých, trenér a sportovní akce roku. Sportovní legendy města jsou zapisovány do Zlaté knihy turnovského sportu. Hlavní myšlenkou celého počínání je propagovat nejen úspěchy turnovských sportovců a nadějí, ale především poukázat na sport jako smysluplné využití volného času.

VYHLÁŠENÍ ANKETY – NEJLEPŠÍ SPORTOVEC TURNOVA ZA ROK 2017
Slavnostní vyhlášení výsledků ankety a předání cen oceněným proběhne v sále KC Střelnice ve středu 14. února od 18.00 hodin. Součástí večera bude zápis do Zlaté knihy sportu města Turnova. Vstup je volný.

CENA VEŘEJNOSTI
Stejně jako v předchozích ročnících i letos server TvA ve spolupráci s pořadatelem ankety vyhlašuje Cenu veřejnosti. Hlasujte proto v doprovodné anketě a vyberte nejlepšího sportovce Turnova roku 2017. Hlasování končí 13. února v 16.00 hodin.

Nominováni jsou:

* Bäumelt Tomáš, 27 let, TJ Turnov, oddíl volejbalu
Tomáš se po svém příchodu do Turnova postupně vypracoval v oporu prvoligového týmu a stal se lídrem družstva na smečařském postu. Výborně mu vyšlo především play-off, kde spolu s univerzálem Vencovským útočně táhli turnovský tým k historickému úspěchu turnovského volejbalového oddílu – zisku titulu v 1. volejbalové lize mužů. Trenéři: Petr Konečný, Pavel Starý, Jan Šimůnek.

* Červenka Pavel, 31 let, TJ Turnov, oddíl Musher club Český ráj
Úspěšný musher získal v roce 2017 cenné kovy na všech významných akcích. Druhý skončil v kategorii Canicross (běžec s jedním psem) na Mistrovství ČR. Na Mistrovství Evropy ECF v Itálii přidal k bronzové medaili z kategorie Canicross také stříbrný kov ze závodu štafet. Úspěšný rok následně korunoval na Mistrovství světa IFSS v Polsku, kde rovněž v kategorii Canicross získal bronzovou medaili. Trenér: Ivo Vacke.

* Egrt Josef, 20 let, AC Turnov
V roce 2017 startoval prvním rokem v kategorii dospělých a hned se zařadil mezi nejlepší české borce v hodu kladivem. Na Mistrovství ČR do 22 let vybojoval 3. místo a na MČR dospělých skončil šestý. Osobní rekord posunul už na 63,42 m. Je tahounem druholigového družstva mužů AC Turnov, kde závodí ve všech vrhačských disciplínách. Trenér: Vladimír Maška. * Erlebachová Ilona, 41 let, TJ Turnov, oddíl Musher club Český ráj Zkušená musherka se prosadila především na Mistrovství světa IFSS v Polsku. Zde získala titul mistryně světa v kategorii Bikejöring, ve které závodí cyklistka s jedním psem. Trenér: Vladimír Maška.

* Kazda Jan, 42 let, TJ IMPACT Turnov kicboxing
Zkušený reprezentant se v roce 2017 účastnil MS v Kickboxu v irském Kerry, kde jako nejzkušenější reprezentant České republiky vybojoval 3. místo ve váze +90 kg v kategorii fullcontact a 2. místo v kategorii +90 Kicklight.

* Kazda Petr, 42 let, TJ IMPACT Turnov kicboxing
Jako nejzkušenější reprezentant České republiky se v roce 2017 účastnil MS v Kickboxu v irském Kerry. Zde vybojoval 3. místo ve váze -85 kg v kategorii full contact a 3. místo ve váze -85 kg v kategorii kicklight.

* Klár Martin, 31 let, TJ Turnov, oddíl Musher club Český ráj
V roce 2017 se stal mistrem ČR v kategorii Bikejöring (cyklista se psem). Svoji formu si společně se svým čtyřnohým kolegou přenesl také na Mistrovství Evropy ECF, které se konalo v italském Santa Maria Maggiore a odkud si přivezl cenný kov v podobě stříbrné medaile. Trenér: Ivo Vacke.

* Knébl Ladislav, 25 let, TJ IMPACT Turnov kicboxing
Jako první svěřenec bratrů Kazdových získal pro turnovský oddíl titul MČR ve váze do 81 kg ve fullcontaktu. Povedený rok korunoval turnovský kickboxer na Christmascupu, kde obsadil druhé a třetí místo ve váze do 86 kg. Trenéři: Jan Kazda, Petr Kazda.

* Lamač Petr, KLoM CZ – 351 Turnov
Petr Lamač je členem Klubu lodních modelářů CZ – 351 Turnov, který byl v roce 1959 jedním ze čtyř zakládajících klubů v České republice. Jako první senior v historii naší republiky se stal v srpnu mistrem světa NAVIGA v kategorii FSR V. Soutěží v kategorii FSR V 35 ccm, spalovací benzinový motor – skupinový závod 12 modelů na 30 minut. V seriálu MČR 2017 v kategorii FSR V 35 obsadil 2. místo. Rovněž se stal vítězem v iMBRA LEAGUE 2017 – východní Evropa v kategorii 35 ccm Endurance. Trenér: Jaroslav Fabšo.

* Matěcha Štěpán, 25 let, TJ Turnov, oddíl florbalu
Jako kapitán dovedl v sezoně 2016/2017 tým mužů k druhému místu v základní části Národní ligy a k postupu do následného semifinále play-off. K tomu přispěl celkem 68 kanadskými body za 39 branek a 29 asistencí. Štěpán tak skončil druhý v kanadském bodování celé soutěže. Bývalý extraligový hráč a turnovský odchovanec si již několik sezon drží stabilní formu a patří k pilířům týmu. Trenér: Jaroslav Marks.

* Miller Jan st., 49 let, TJ Turnov, oddíl kanoistiky
Mnohonásobný mistr ČR ve vodním slalomu v kategorii C1 ve věkové třídě masters. V roce 2017 sice na mistrovství ČR (USD Roztoky u Křivoklátu) obsadil „až“ 4. místo, podával však velmi dobré a vyrovnané výkony v průběhu celé sezony, což mu zajistilo 1. místo v českém oblastním žebříčku v příslušné věkové třídě a 5. místo v jeho celkovém pořadí. Vybojoval několik medailových umístění (v celkovém pořadí) na jednotlivých postupových závodech. Trenér: sám sobě trenérem.

* Navrátilová Veronika, 29 let, TJ Turnov, oddíl Musher club Český ráj 
Podobně jako její kolegové získala také Veronika v roce 2017 řadu cenných kovů. Na domácím šampionátu získala druhé místo v kategorii SC2 (koloběžka se dvěma psy). Na Mistrovství Evropy ECF se následně mohla radovat z titulu evropské šampionky v kategorii Scooter (koloběžka s jedním psem). V Polsku, které hostilo Mistrovství světa IFSS, pak získala dvě stříbrné medaile v kategoriích SC2 (koloběžka se dvěma psy) a SC1 (koloběžka s jedním psem). Trenér: Ivo Vacke

* Oma Jakub, 37 let, TJ Turnov, oddíl radiového orientačního běhu
Vrcholem sezony se pro rádiové orientační běžce stalo Mistrovství Evropy konané v Litvě. Jakub ani letos nenechal nikoho na pochybách, že patří mezi opravdové hvězdy rádiového orientačního běhu, když dokázal čtyři své starty v hlavní mužské kategorii přetavit ve tři individuální medaile, jednu zlatou a dvě bronzové. Mistr České republiky v klasickém orientačním běhu v kategorii nejmladších veteránů společně s dalšími turnovskými kolegy – bývalými rádiovými orientačními běžci – Martinem Baierem a Petrem Fodorem.

* Omová Michaela, 36 let, TJ Turnov, oddíl radiového orientačního běhu
I letos patřila k hlavní medailové opoře českého týmu. V rychlých litevských terénech letošního Mistrovství Evropy dokázala v každém závodě, ve kterém startovala, získat jednu z medailí. Stala se tak dvojnásobnou evropskou šampionkou na klasických tratích, ke dvěma zlatým navíc přidala dvě stříbrné medaile ze závodů ze sprintu a foxoringu. V roce 2017 se úspěšná turnovská reprezentantka věnovala také klasickému orientačnímu běhu. Michaela sice ukončila úspěšnou reprezentační kariéru v orientačním běhu (vrátila s k ROB), ale stále patří k absolutní české špičce. Dokazují to umístění na MČR v hlavní ženské kategorii: klasická trať – 5. místo, sprint – 8. místo, krátká trať 11. místo. Ve štafetách dotáhla ženskou štafetu na krásné 5. místo a byla členkou družstva dospělých – 6. místo MČR.

* Tassler Lukáš, 35 let, TJ Turnov, oddíl Musher club Český ráj
Na Mistrovství Evropy ECF v italském městě Santa Maria Maggiore získal druhé místo v závodě štafet v kategorii Canicroos (běžec se psem). Následně se společně se svým čtyřnohým parťákem stal vítězem závodu Tropheé des Montagnes, jednoho z nejtěžších canicrossových závodů, který zahrnuje 10 etap v Savojských Alpách. Trenér: Ivo Vacke.

* Tobiášek Michal, 42 let, TJ Turnov, oddíl Musher club Český ráj 
V kategorii veteránů získal stříbrnou medaili v kategorii Scooter (koloběžka s jedním psem) na Mistrovství Evropy ECF v Itálii. Na domácím šampionátu pak společně se svými psy slavil zisk třetího místa, tentokrát v kategorii SC2 (koloběžka se dvěma psy). Trenér: Ivo Vacke

* Vančura Václav, 28 let, TJ Turnov, oddíl Musher club Český ráj 
Z domácího mistrovství si přivezl hned dvě medailová umístění. V kategorii Bikejöring(cyklista s jedním psem) skončil druhý a v kategorii SC1 (koloběžka s jedním psem) slavil zisk domácího titulu. V Itálii pak dosáhl až na titul mistra Evropy ECF v kategorii Scooter (koloběžka s jedním psem). Trenér: Ivo Vacke.

* Vencovský Jakub, 32 let, TJ Turnov, oddíl volejbalu
Stal se jednoznačným lídrem a nejvíce bodujícím hráčem sestavy turnovských volejbalistů v jejich třetí sezoně v 1. lize – druhé nejvyšší soutěži ve volejbale mužů v ČR. Univerzál turnovského týmu se významnou měrou podílel na historickém úspěchu turnovského volejbalového oddílu – zisku titulu v 1. volejbalové lize mužů. Jakub je vůdčí osobností úspěšného turnovského týmu, kde se snaží předat své mnohaleté zkušenosti mladším spoluhráčům. Trenéři: Petr Konečný, Pavel Starý, Jan Šimůnek.

* Víla Ladislav, 22 let, AC Turnov
V roce 2017 se opět zlepšil a začal běhat 100 m pravidelně pod 11 s! Vrcholem pro něj bylo MČR mužů do 22 let, kde vybojoval pěkné 5. místo v osobním rekordu 10,83! Je tahounem druholigového družstva mužů AC Turnov, kde závodí ve všech sprinterských disciplínách. Trenér: Tomáš Krištof.

* Wolf Filip, 20 let, TJ Turnov, oddíl orientačního běhu
Filip zakončil poslední juniorskou sezonu velmi důstojně. Na MČR na KT mu těsně unikla medaile a skončil na 4. místě. Na klasické trati obsadil místo 7. Byl i finišmanem družstva dospělých na MČR družstvech v hlavní kategorii – 6. místo ze 44 družstev. Trenér: Filip Stárek

Nejlepší sportovec Turnova za rok 2017. Dávám svůj hlas:

 • Víla Ladislav, AC Turnov (58%, 658 Hlasy)
 • Lamač Petr, KLoM CZ – 351 Turnov (11%, 125 Hlasy)
 • Matěcha Štěpán, TJ Turnov, oddíl florbalu (5%, 60 Hlasy)
 • Kazda Jan, TJ IMPACT Turnov kicboxing (4%, 44 Hlasy)
 • Egrt Josef, AC Turnov (4%, 42 Hlasy)
 • Omová Michaela, TJ Turnov, oddíl radiového orientačního běhu (3%, 35 Hlasy)
 • Wolf Filip, TJ Turnov, oddíl orientačního běhu (3%, 30 Hlasy)
 • Knébl Ladislav, TJ IMPACT Turnov kicboxing (2%, 27 Hlasy)
 • Miller Jan st., TJ Turnov, oddíl kanoistiky (2%, 21 Hlasy)
 • Bäumelt Tomáš, TJ Turnov, oddíl volejbalu (2%, 21 Hlasy)
 • Vencovský Jakub, TJ Turnov, oddíl volejbalu (1%, 13 Hlasy)
 • Kazda Petr, TJ IMPACT Turnov kicboxing (1%, 12 Hlasy)
 • Klár Martin, TJ Turnov, oddíl Musher club Český ráj (1%, 9 Hlasy)
 • Oma Jakub, TJ Turnov, oddíl radiového orientačního běhu (1%, 8 Hlasy)
 • Červenka Pavel, TJ Turnov, oddíl Musher club Český ráj (1%, 8 Hlasy)
 • Tassler Lukáš, TJ Turnov, oddíl Musher club Český ráj (1%, 8 Hlasy)
 • Navrátilová Veronika, TJ Turnov, oddíl Musher club Český ráj (1%, 7 Hlasy)
 • Erlebachová Ilona, TJ Turnov, oddíl Musher club Český ráj (0%, 5 Hlasy)
 • Vančura Václav, TJ Turnov, oddíl Musher club Český ráj (0%, 3 Hlasy)
 • Tobiášek Michal, TJ Turnov, oddíl Musher club Český ráj (0%, 1 Hlasy)

Počet hlasujících: 1 137

Nahrávání ... Nahrávání ...

Související články (celkem 25)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.