KVĚTNOVÉ KULTURNÍ POZVÁNKY

0

Nabídka je průběžně aktualizována
Květen bývá tradičně na Turnovsku přímo nabitý akcemi a letošní květen není výjimkou. Pouť na Všeni a na Valdštejně, několik cest lesem pohádek, jezdecký den v Hnanicích, Pidipiknik, cyklojízda Greenway Jizera, Den koní v Borčicích, Festival svobody nejen pro Tibet, koncerty v synagoze, přijede Ivan Hlas, a v závěru měsíce nás čekají tradiční Staročeské trhy!

* CENTRUM PRO RODINU NÁRUČ, z. s., Skálova 540, Turnov; www.naruc.cz, naruc.turnov@seznam.cz, nebo na tel. 775 964 312.
Zajímavosti z květnové nabídky:
* Úterý 2. 5., 10.00 hodin: DO ŠKOLKY V TURNOVĚ – kapacita školek a jak se na vstup do školky připravit.
* Středa 3. 5., 10.00 hodin: BŘÍŠKO NA BŘÍŠKO – NOŠENÍ DĚTÍ. Proč je dobré nosit miminka od narození? Jak nošení prospívá miminku a mamince (nebo tatínkovi)?
* Pátek 5. 5. od 9.00 do 12.00 hodin: Oslava dne vítězství – HRÁTKY S NÁRUČÍ.
* Pondělí 15. 5. od 10.00 do 12.00 hodin: DEN RODINY. Dopolední program pro rodiče s dětmi. Cestička s úkoly, setkáními s drobnými živočichy a odměnou na závěr. Start 10.00 – 10.30 hod. u CPR Náruč.
* Pondělí 15. 5. od 10.00 do15.00 hodin: Den otevřených dveří CENTRA PODPORY NÁHRADNÍ RODINNÉ PÉČE při příležitosti Dne rodiny.

Program na každý den:

Pondělí 1. května
* HRAD VALDŠTEJN: MÁJ – melodram na báseň Karla Hynka Máchy v nastudování hudebního skladatele, režiséra, dramaturga a pedagoga Zdeňka Zahradníka. Pro Valdštejn již tradiční představení, přesto však jinak – na nové hudební nahrávce zazní Stamicovo kvarteto doplněné o harfu Ivany Pokorné a klavír v podání autora. Hrají: Nikola Bartošová (Jarmila), Marek Pavlíček (básník), Vojtěch Hrabák (Vilém), Kristina Kubová (zpěv, sen Jarmily). Hudebně-poetické obohacení a zpříjemnění prvomájového dne. Vstupné: 80 Kč. Začátek ve 14.00 hodin.

Hrad Valdštejn

Středa 3. května
* KŘEST KNIHY ČÍNSKÝ DENÍK LUMÍRA JISLA Z LET 1957-1958. Doc. PhDr. Luboš Bělka, CSc., český buddholog a religionista, představí čerstvě vydané knižní zpracování Čínského deníku Lumíra Jisla (spolueditorem je Pavel Šindelář). Letos uplyne šedesát let od půlročního pracovního pobytu předního československého archeologa Lumíra Jisla (1921-1969) v Čínské lidové republice. Byl tam vyslán Akademií věd, aby prozkoumal stav archeologických nalezišť a připravil plán následné československo-čínské spolupráce v této oblasti. Druhým jeho úkolem bylo zmapovat významné památníky buddhismu v Číně, skalní chrámy a jeskyně, monumentální sochy a stavby. Kamenářský dům v areálu Muzea Českého ráje od 17.00 hodin.
* KALABIS QUINTET. Poslední koncert v rámci Turnovského hudebního večera bude hostit dechový kvintet pěti mladých dam a především špičkových muzikantek. Městské divadlo Turnov, začátek v 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 100 Kč, na místě 120 Kč.

Čtvrtek 4. května
* KAVÁRENSKÝ KVÍZ. Také si u televizních soutěží říkáte, že je to jednoduché a že byste určitě vyhráli? Přijďte si to vyzkoušet naživo! V kavárně KUS na Střelnici se každý první čtvrtek v měsíci koná Kavárenský kvíz. Jedná se o zábavnou vědomostní soutěž, v níž dvou až čtyřčlenné týmy v pěti kolech odpovídají celkem na padesát pět otázek z různých okruhů (dějepis, zeměpis, literatura, ale i filmy). Kulturní kavárna KUS od 19.00 hodin.

Pátek 5. května
* OSLAVY DNE VÍTĚZSTVÍ. Město Turnov zve veřejnost na Dne vítězství. V pátek 5. května si v Turnově připomeneme již 72. výročí pražského povstání a také osvobození Československa a vítězství nad fašismem. Program ve Skálově ulici bude zahájen v 9.00 hodin. Po celé dopoledne budou k vidění ukázky historické vojenské techniky a prezentovat se budou i aktivní zálohy Armády České republiky. Pro děti z mateřských a základních škol jsou připravena divadelní představení s nafukovacími loutkami, která sehraje divadlo Rolnička z Liberce (v případě špatného počasí budou představení v sokolovně). V 11.30 hodin proběhne vystoupení žáků ze ZUŠ Turnov. Ve 12.00 hodin začíná tradiční pietní vzpomínka s kladením věnců u pomníku padlých.
* KOČIČÍ HRA. Proslulá tragikomedie Istvana Örkenyho s Pavlou Tomicovou a Zorou Valchařovou-Poulovou v hlavních rolích. Hraje Klicperovo divadlo Hradec Králové. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 380 Kč, na místě 420 Kč.

Kočičí hra

Sobota 6. a neděle 7. května
* TRADIČNÍ VŠEŇSKÁ POUŤ. Pouťové atrakce, stánky. V sobotu od 17.00 hodin koncert pěveckého sboru Musica Fortuna v kostele, v neděli v kostele od 11.00 hodin mše svatá.

Sobota 6. května
* ZA LOUPEŽNÍKY NA DRÁBOVNĚ, 8. ročník cesty lesem pohádek. Start je od 9.30 do 11.00 hodin u vstupu na červenou turistickou značku mezi Voděrady a Převahy (u Malé Skály), ukončení zhruba v 15.00 hodin. Těšit se můžete nejen na nové úkoly, ale i na nové postavičky, v cíli se můžete občerstvit a opéct si buřty a určitě musíte ochutnat tradiční nepřekonatelný trdelník! Vstupné: 40 Kč, děti do 4 let zdarma.

Pondělí 8. května
* 1. JEZDECKÝ DEN Mira Hnanice. Parkur v Hnanicích u Turnova, začátek v 9.00 hod., vstupné dobrovolné. Více na www.JK-HNANICE.CZ.
* 17. ROČNÍK HAŠKOVY VELOCIPIÁDY. Tradiční setkání milovníků historických jízdních kol. Hřiště na Kopanině ve Všeni od 13.00 hodin. Spanilá jízda po okolí startuje v 15.00 hodin.

Úterý 9. května
* ŠTĚPÁN MAREŠ – kreslíř komiksů, veřejnosti známý především z časopisu Reflex. Kromě Reflexu, kde publikoval seriálový komiks Zelený Raoul, můžete jeho tvorbu znát z Lidových novin a zábavných pořadů na TV Prima. Štěpán Mareš je zároveň ilustrátorem řady knih, obalů na CD ad. Večerem provází Josef Klíma. Pohovka, městské divadlo od 19.00 hodin. Vstupné 200 Kč, senioři 140 Kč.

Štěpán Mareš

Středa 10. května
* KURZ KERAMIKY – STRUKTURY PŘÍRODY. Zaměřeno na využití přírodních materiálů. Kurz vede zkušená lektorka Dana Kupkárová. Od 17.30 do 20.30 hodin. Cena za celý kurz 400 Kč. V ceně materiál, lektor, vypálení. Závazné rezervace na e-mail: ladicka@email.cz nejpozději do 8. května, počet účastníků omezen. Druhé setkání se koná ve středu 24. května. Keramická dílna ve Žluté ponorce v Husově ulici.
* URBEX – KRÁSA ZÁNIKU. Sezona Cestovatelského klubu bude uzavřena netradiční přednáškou. Pozvání přijala ikona českého urbexu DiverZant. Svědectví o kráse zániku, která se skrývá na dosah našich všedních kroků. Přednáška mapuje jeden z nejprogresivnějších fenoménů dneška – urbex, tedy průzkum moderních ruin. Strhující cesta napříč Českou republikou, okořeněná výletem do zahraničí. Cestovatelský klub, kino Sféra od 18.00 hodin. Vstupné 90 Kč.

Čtvrtek 11. května
* ŽIDÉ V GULAGU: Českoslovenští Židé v sovětských pracovních táborech v období II. světové války. Vernisáž výstavy proběhne v synagoze v Krajířově ulici od 16.00 hodin.
* PIDIPIKNIK – závěrečná vystoupení žáků literárně dramatického oboru ZUŠ Turnov pod vedením Aleny Tomášové a Romany Zemenové. Městské divadlo Turnov od 17.30 hodin, vstupné dobrovolné.

Pátek 12. května
* LAXIGAL, koncert kapely z Kacanov a okolí. KC Turnov, kavárna KUS od 20.00 hodin. Jako host vystoupí kapela NVN.

Laxigal

Pátek 12. a sobota 13. května
* KYTARA V ČESKÉM RÁJI aneb turnovské kytaření při ZUŠ Turnov, XII. ročník.
– Pátek 12. května: 16.00 sál ZUŠ – workshop Adama Tvrdého na téma improvizace, 19.00 KD Střelnice – jazzový koncert Lédl Jazz Q + Adam Tvrdý trio.
– Sobota 13. května: 18.00 sál ZUŠ – koncert žáků ZUŠ Turnov, kteří se v letošní kytarové soutěži ZUŠ probojovali do krajského kola. V druhé půli koncertu vystoupí posluchači pražské konzervatoře Jaroslava Ježka.

Sobota 13. května
* CESTA LESEM POHÁDEK VE VŠENI. Start 9.00. – 11.00 hodin na hřišti na Kopanině.
* JARMARK ÁBELŮV MLÝN. Již čtvrtý ročník oblíbeného jarního jarmarku na louce u Ábelova mlýna v Dolánkách. Zahájení v 10.00 hodin, 36 stánkařů s tradičním zbožím, charitativní secondhand, od 15.00 hrají pro děti Čmukaři, výtvarné dílny pro děti s Ladou Capouškovou.
* FÉROVÁ SNÍDANĚ. Turnov se díky neziskovce ZAzemí již počtvrté připojí ke stovkám dalších měst a bude „snídat férově“, aby podpořil fair trade výrobky a lokální produkty. Piknikový happening na podporu fairtradových a lokálních pěstitelů proběhne od 10.00 hodin v parku za letním kinem, v případě špatného počasí se bude snídat v muzeu v Kamenářském domě. Akce se koná v Česku již posedmé, a to vždy na Světový den pro fair trade, který se slaví každoročně druhou květnovou sobotu. Princip snídaně je jednoduchý. Účastníci si přinesou vlastní dobroty, ať už fairtradové, nebo lokální. Společným piknikem na veřejném místě tak vyjádří podporu nejen místním pěstitelům a pěstitelkám, ale i producentům a producentkám ze zemí Afriky, Asie a Latinské Ameriky zapojených do systému fair trade. Více na www.zazemi-turnov.cz.

Mapa cyklojízdy

* CYKLOJÍZDA GREENWAY JIZERA S PRŮVODCEM – za archeologií a pivem. Trasa: Turnov – Modřišice – Přepeře – Mokrý – Ploukonice – Příšovice – Svijany a zpět přes Nudvojovice. Sraz účastníků cyklojízdy je ve 13.00 hodin před Sportovně rekreačním areálem Maškova zahrada v Turnově. Zakončení bude tamtéž mezi 18. a 19. hodinou. Délka trasy je zhruba 21 kilometrů. Seznámíte se s různými variantami řešení cyklotrasy, setkáte se s představiteli obcí, podíváte se do svijanského pivovaru i zámku, v Přepeřích do kostela a zajímavé informace vám v průběhu cesty sdělí lidé z různých oborů (archeolog, historik, pracovníci v cestovním ruchu ad.). Organizátorem cyklojízdy je Sdružení Český ráj. Partnery projektu jsou město Turnov, obce Svijany, Modřišice, Přepeře, Příšovice a Pivovar Svijany.
* WORKSHOP K VÝSTAVĚ „OVCE, MOJE OVCE“ s Ivou Válkovou – praní, česání, spřádání a další úpravy vlny. Dlaskův statek od 10.00 do 16.00 hodin.
* ZÁMEK SYCHROV: PROCHÁZKA ČESKOU OPERETOU. Na programu jsou díla Oskara Nedbala, Karla Hašlera a Rudolfa Piskáčka. Jednotné vstupné 150 Kč. Oranžérie v zámeckém parku od 18.00 hodin.
* KRÁSNÉ NOVÉ STROJE, koncert legendární kapely, která v 80. letech patřila k průkopníkům české nové
vlny. Koncert se odehraje ve stodole ve Střížovicích u Pěnčína. Začátek ve 20.00 hodin. Více na www.1strizovicka.cz.

Neděle 14. května
* DÍLNA MÝDLOVÁ A DÁREČKOVÁ. Tvůrčí výtvarná dílna pro rodiče s dětmi. Společné vyrábění dárečků pro maminky k svátku matek, doplněné výrobou krásných voňavých mýdel. Lektorky Eva Šrajerová, Simona Bakešová a Iva Šrajerová. Dětské oddělení knihovny A. Marka od 10.00 hodin.
* SETKÁNÍ SBĚRATELŮ POŠTOVNÍCH ZNÁMEK A POHLEDŮ. Pořádá Klub filatelistů v Rovensku pod Troskami od 10.00 hod. v Restauraci U roztržený kopačky, Komenského ulice 198, Rovensko pod Troskami.

Pondělí 15. května
* ZA BOHATSTVÍM SIBIŘE. Mineralogicko-cestopisná přednáška Jana Bubala o zážitcích z cest za sběrem minerálů. Určeno pro obyvatele penzionů, Klub aktivní senior, DD Pohoda a ostatní zájemce z řad veřejnosti. Přednášky se konají v rámci projektu Aktivně ve stáří. Penzion Výšinka od 14.00 hodin. Pořad bude zopakován ve stejnou dobu 17. května v DD Pohoda a 18. května v penzionu Žižkova.

Úterý 16. května
* DÍLNA RUČNĚ PAPÍROVÁ. Výtvarná tvůrčí dílna pro veřejnost. Děti 30 Kč, dospělí 60 Kč. Výtvarná dílna nebo dvorek Žluté ponorky v Husově ulici od 14.00 do 17.30 hodin.
* VEČER NA SBOŘE – KŘIŽOVATKY MEZI ŘÁDKY. Hudebně poetický pořad s básníkem, muzikantem, pedagogem Markem Šlechtou. Uvedení básnické sbírky Křižovatky mezi řádky. Hudební doprovod autor a Ondřej Halama, citace básní Eva Kordová. Doplněno prodejem knihy a autogramiádou. Dům Na Sboře ve Skálově ulici od 19.00 hodin.

Středa 17. května
* PŘEDNÁŠKA Jiřího Sajbta o stravování ve středověku a na počátku novověku. Kamenářský dům v Muzeu Českého ráje od 17.00 hodin.
* BENEFIČNÍ KONCERT ve prospěch dětské onkologie FN Motol Praha od 17.00 hodin ve velkém sále KC Střelnice. Pořádá ZUŠ Turnov. Na koncertě vystoupí dětský sbor Karmínek, smyčcový orchestr a taneční soubory. Sponzor koncertu: Partners. Vstupné bude poukázáno na výše uvedený účel.

Čtvrtek 18. května
* IVAN HLAS TRIO. Pražský rodák, písničkář a hudebník navštíví Turnov krátce po svých třiašedesátých narozeninách. Proslavila ho především spolupráce na filmu Šakalí léta, za kterou získal ocenění Český lev za nejlepší filmovou hudbu. V současné době společně s kytaristou Norbi Kovácsem a violoncellistou Olinem Nejezchlebou tvoří Ivan Hlas Trio. V roce 2016 jim vyšlo zatím poslední album s názvem Krásnej dar. KC Střelnice, začátek v 19.00 hodin, vstupné v předprodeji 170 Kč, na místě 210 Kč.

Ivan Hlas Trio

Pátek 19. května
* DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ FIRMY SCHURTER, Malá Skála čp. 190. Od 14.00 do 16.00 hodin. Prohlídka závodu, doprovodný program, občerstvení.
* NORDIC V NEPŘÍTOMNOSTI. Rockově-punkový nářez kapely z Mnichova Hradiště. Malá (domácí) scéna. Kavárna KUS, začátek ve 20.00 hodin, vstupné dobrovolné.

Sobota 20. května
* TRADIČNÍ ŠKOLNÍ JARMARK V ZŠ ŽIŽKOVA. Začátek v 9.00 hodin v prostorách školy. Vystoupení dětí, prezentace výrobků, občerstvení, stánky, soutěže…
* MÝDLÁRNA V RÁJI – VÝROBA MÝDLA S LANOLINEM, workshop se Šárkou Bredlerovou. Kamenářský dům v Muzeu Českého ráje od 9.00 do 17.00 hodin ve dvouhodinových cyklech. Rezervace nutná na tel. 736 145 354.
* VALDŠTEJNSKÁ POUŤ. Třetí obnovená valdštejnská pouť. Prodej řemeslných výrobků a regionálních produktů. Loutkové divadlo, jarmareční písně v podání Řehečského kvarteta, flašinetář, v kapli zahraje středověkou hudbu Tibia Pragensis spolu se souborem Pifferaios. Začátek v 10.00 hodin, od 15.00 hodin se v kapli bude konat mše svatá.
* ODHALENÍ PAMĚTNÍ DESKY HOUSLAŘSKÉMU MISTRU FRANTIŠKU XAVERU DROZENOVI (8. 3. 1898 – 26. 4. 1972). Zve Spolek rodáků a přátel Turnova. Pamětní deska bude odhalena na domě čp. Dům č. 731 v ulici J. A. Komenského v Turnově v 10.00 hodin. Program: Projev historika Vlastislava Hnízda, vystoupení houslistky Čs. filharmonie v Praze Jany Kubánkové, projevy vzácných hostů. Akci zaštítili hejtman Libereckého kraje pan Martin Půta a starosta města Turnova Tomáš Hocke. Finanční podporu poskytly obě instituce a Ing. Henry Kyncl – Komerční slévárna Turnov.
* POHÁDKOVÝ LES, ROVENSKO POD TROSKAMI 2017. 27. ročník putování Boreckými skalami proměněnými v kouzelnou pohádkovou říši. V době od 12.00 do 15.30 hod. start na Boreckých skalách nad městem. Cesta je značena z rovenského náměstí. Vstupné 50 Kč dospělí, děti zdarma. Cesta je značena z náměstí. Více na www.rovensko.cz.

* DEN KONÍ V ČESKÉM RÁJI. Od 13.00 hod. na farmě Dvůr Borčice ve Všeni u Turnova se uskuteční tradiční setkání milovníků a přátel koní. Budou předvedeny ukázky chovu koní, jezdecké umění členů jezdeckého spolku, proběhne soutěž o ceny, svezeme dětí na koních. Občerstvení zajištěno. Srdečně zve ekologická farma a Jezdecký spolek Dvůr Borčice spolu s Libereckým krajem a Regionální Agrární radou.

Tibet v Kacanovech

* FESTIVAL SVOBODY NEJEN PRO TIBET. Kacanovy louka u koupaliště od 15.00 do 24.00 hodin. Vystoupí skupiny: ZRNÍ, OVČIE KIAHNE, JANOVEC JAZZ BAND, FUNNY GRASS, THE BOBAND A RUDA HANCVENCL. Pro děti divadla, tvořivá dílna, soutěže ad. „Na letošním festivalu bychom rádi návštěvníky upozornili nejen na omezování svobody Tibeťanů ale také na stále se utahující smyčku na krku naší vlastní svobody,“ uvádí za pořadatele Jan Bílý. Na toto téma pohovoří moderátorka Českého rozhlasu Veronika Sedláčková se senátorem Jaromírem Štětinou a knězem Alešem Jaluškou. Vstupné 200 Kč, v případě nepřízně počasí se akce přesune do zdejšího KD.
* ZÁMEK SYCHROV: HRŮZA NA ZÁMKU. Oslava 20 let Michala Hrůzy na scéně a tour k novému albu. Zámecký park od 20.30 hodin.

Neděle 21. května
* SYNAGOGA TURNOV: V 17.00 hodin začíná koncert skupiny MUSICA DOLCE VITA „Písně beze slov“.
* MONOLOGY VAGÍNY. Monology vagíny jsou dojemnou a rozpustilou exkurzí do poslední neprobádané oblasti, do poslední zakázané zóny, zároveň jsou oslavou ženské sexuality ve vší své složitosti a tajemnosti. Nenechte si ujít činohru, kterou do Turnova přiveze Intimní divadlo Bláhové Dáši z Prahy. Hrají: Dagmar Bláhová, Michaela Sajlerová, Jitka Asterová a Anna Polívková. Městské divadlo Turnov, začátek v 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 350 Kč, na místě 380 Kč.

Středa 24. května
* ORIGAMI V PARKU. Výtvarný happening v rámci celostátní akce Týden uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby (www.amaterskatvorba.cz). Park za letním kinem pod patronací Žluté ponorky od 13.30 do 18.00 hodin.
* KLUB ZAČÍNAJÍCÍCH AUTORŮ. Květnové setkání klubu pro začínající básníky a prozaiky. Čítárna knihovny A. Marka v oddělení dospělých, začátek v 18.00 hodin.
* RADKA DENEMARKOVÁ. Spisovatelka, literární historička, scenáristka, překladatelka, dramaturgyně. Vedle řady monografií, odborných studií, článků, recenzí, divadelních her a scénářů je též autorkou románů A já pořád kdo to tluče, Peníze od Hitlera, rozsáhlého dokumentárního románu Smrt ad. Publikuje česky a německy, žije v Praze. Beseda O literatuře, kavárna KUS na Střelnici, začátek v 19.00 hodin, vstup volný.

Sobota 27. května
* DRAHÝ KÁMEN, TURNOV 2017. Prodejní výstavu drahých kamenů, minerálů, šperků a fosílií. ZŠ Skálově Turnov od 9.00 do 15.00 hodin.
* ZÁMEK SYCHROV: AUTOŘI NAŠICH SRDCÍ. Účinkují: Karel Voříšek – umělecký přednes, Radek Krejčí – basbaryton, Martin Moudrý – varhany. Jednotné vstupné 150 Kč. Zámecká kaple od 18.00 hodin.
* SYNAGOGA v Krajířově ulici: KOMORNÍ SMÍŠENÝ SBOR L’ASENZIO – „Kdybych měl křídla“. Na koncertě zazní několik tradičních písní a chasidských tanců v úpravě Tomáše Nováka i skladba Viktora Ullmanna, skladatele terezínského ghetta. Začátek v 18.00 hodin.

Sobota 27. a neděle 28. května
* STAROČESKÉ TRHY. Areál Muzea Českého ráje a parku u letního kina. Program v samostatném článku.
* ZÁMEK SYCHROV: POHÁDKOVÝ PARK. Akce k Mezinárodnímu dni dětí plná her a soutěží s pohádkovými bytostmi. Součástí akce bude čokoládová bitva. Po oba dny od 9.00 do 16.00 hodin.
* STÁTNÍ HRAD TROSKY: Středověké písně. Víkend plný středověkých písní v podání dobových kapel, předvedení nejrůznějších nástrojů dávných dob, jarmark v předhradí. Od 10.00 do 17.00 hod., www.hrad-trosky.eu.

Staročeské trhy

Pondělí 29. května
* POHÁDKOVÝ PODVEČER – PLECHOVÉ POHÁDKY. Poslední pohádkový podvečer pro rodiče s dětmi v prvním pololetí roku je věnován dětem k svátku. Součástí podvečera je divadlo jednoho herce Pavlíny Kordové, soutěže a malé dárky pro děti. Knihovna v prostorách ZŠ v Alešově ulici, Turnov II od 16.00 hodin.
* NAD KRONIKOU MĚSTA TURNOVA. Setkání s kronikářkou města Turnova Alžbětou Kulíškovou a tvůrcem obrazové přílohy kroniky Pavlem Charouskem. Zveme všechny zájemce, kteří mají zájem vědět, jak se tvoří kronika, která dokumentuje dění v našem městě pro budoucí generace. Prostory ZŠ v Alešově ulici Turnov II od 18.00 hodin. Provází Eva Kordová.

Pondělí 29. a úterý 30. května
* ZÁVĚREČNÉ KONCERTY ZUŠ TURNOV. Městské divadlo od 18.00 hodin.

Úterý 30. května
* ČTENÁŘSKÝ KLUB. Setkání čtenářů nad oblíbenými knihami na dané téma. Klub je určen všem dospělým a studentům od patnácti let. Čítárna knihovny v oddělení dospělých knihovna A. Marka od 18.00 hodin.

Pátek 2. června
* HRAD VALDŠTEJN: Dětský soubor historického šermu. Dětský soubor historického šermu Corvus Mortem při turnovském středisku Žlutá ponorka předvede ukázky svého šermířského umění.

Sobota 10. června
* DEN DĚTÍ S PONORKOU. Slavíme Den dětí (bez ohledu na věk). Skákací atrakce, nízká lana, výtvarné hrátky, ukázky techniky, občerstvení pro velké i malé. Akci realizujeme ve spolupráci s mnoha spřátelenými organizacemi z Turnova i okolí. Park za letním kinem do 14.00 hodin.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.