HLASUJTE PRO NEJLEPŠÍHO SPORTOVCE TURNOVA ZA ROK 2009

0

Tradiční sportovní anketu vyhlašuje Sportovní rada města Turnova (technicky ji zajišťuje SVČDM Turnov – Žlutá ponorka.). Nominace jsou rozděleny do sedmi vyhlašovaných kategorií: nejlepší sportovec loňského roku, sportovní naděje do 14 a do 18 let, družstva mládeže a dospělých, trenér a sportovní akce roku. Další, avšak nesoutěžní kategorií, je zápis do Zlaté knihy turnovského sportu. Hlavní myšlenkou této ankety je propagovat nejen úspěchy turnovských sportovců a nadějí, ale především poukázat na sport jako smysluplné využití volného času a ukázat Turnovanům velké množství sportovních i nesportovních klubů, které se věnují práci s mládeží.

Důkazem je 26 nominací v kategorii sportovní naděje, kde se to hemží medailemi z krajských přeborů a mistrovství ČR, ale i mistrovství Evropy či jiných mezinárodních utkání. Medailí z vrcholných akcí turnovští sportovci posbírali hojně i v tradičně nabité hlavní kategorii dospělých.

Výběr těch nejlepších probíhá hlasováním jednotlivých sportovních osobností a oddílů, letos je tu i možnost udělit ve spolupráci se serverem TvA „Cenu veřejnosti“. Hlasujte proto v doprovodné anketě na zmíněném zpravodajském serveru a vyberte nejlepšího sportovce Turnova roku 2009. Vítězi bude „Cena veřejnosti“ předána při slavnostní prezentaci výsledků tradiční sportovní ankety.

Vyhlášení výsledků NEJLEPŠÍCH SPORTOVCŮ TURNOVA a vyhlášení všech dalších kategorií se uskuteční ve středu 3. února od 18.00 hodin v kongresovém sále Hotelu Karel IV. v Žižkově ulici.  

 

Bc. Jindřich Kořínek, SVČDM – Žlutá ponorka Turnov

Jindrich.Korinek@email.cz

 

NEJLEPŠÍ SPORTOVEC TURNOVA 2009, HLASOVÁNÍ NA TvA

Možnost vybrat nejlepšího jednotlivce za uplynulý rok máte i vy prostřednictvím hlasování na těchto stránkách. Dejte hlas podle vašeho názoru nejlepšímu sportovci nebo sportovkyni ze sedmi navržených (nominováno bylo 10 jednotlivců, omezení na sedm je zdůvodněno technickými možnostmi serveru, přihlédnuto bylo i k samotným sportovním výsledkům). Kompletní seznam všech nominací najdete na stránkách Žluté ponorky (www.zlutaponorka.turnov.cz ).

 

Nominace SPORTOVEC TURNOVA 2009 pro hlasování TvA – „Cena veřejnosti“:

 

* Bukvic Pavel, 22 let, AC SYNER TURNOV

Pavel v roce 2009 získal titul Mistr ČR v hodu kladivem v kategorii mužů do 22 let. V kategorii dospělých skončil třetí. Vytvořil si nový osobní rekord 68,74m. Za největší Pavlův úspěch lze určitě považovat 9. místo na mistrovství Evropy v kategorii do 22 let, když finálová osmička mu unikla o pouhých 10 cm! Dále obsadil 2. místo na mezistátním čtyřutkání v kategorii do 22 let. Je oporou extraligového družstva mužů. Trenérem je Dušan Král.

 

* Franěk Vladimír, 24 let, TSC Turnov, oddíl judo 

Navrhovaný patří již dlouhá léta mezi prvoligové opory. Je pozoruhodné sledovat jeho vývoj. V kimonu TSC získal medaile na MČR ve všech kategoriích (od ml. žáků až po muže). V roce 2009 zvítězil ve všech ligových utkáních. Zařadil se tím mezi plejádu vynikajících závodníků, kteří za dobu 50 let byli v turnovském judu vychováni. Trenérem je Radek Louda – 1. dan.

 

* Gomzyk Omová Michaela, 28 let, TJ Turnov, oddíl ROB

Na ME v Bulharsku prokázala, že patří k oporám české reprezentace a v závodě žen v pásmu 144 MHz vybojovala bronzovou medaili. V soutěžích družstev získala stříbro v pásmu 144 MHz a bronz v pásmu 3,5 MHz. Na domácí scéně se stala ziskem šesti titulů nejúspěšnějším závodníkem na domácích mistrovstvích a suverénně vyhrála Český pohár v kategorii žen. Trenérem je Andrej Gomzyk.

 

* Kazda Jan, 34 let, TJ Turnov, oddíl kickboxu – Impact

Člen TJ IMPACT Turnov a dlouholetý reprezentant v kickboxu se v lednu 2009 zúčastnil pořadu na ČT2 Noc s Andělem (ukázka kickboxu). Mistrovství světa Madrid – WPKA 7. místo (červen). Účastník akce: Staroměstské náměstí (setkání mistrů) s ukázkami kickboxu (září). Mistrovství světa Itálie – WTKA 3. místo (listopad). Trenéry jsou pánové Osička, Vičík a Kapín.

 

* Kazda Petr, 34 let, TJ Turnov, oddíl kickboxu – Impact

Člen TJ IMPACT Turnov, dlouholetý reprezentant v kickboxu. Vloni se zúčastnil stejně jako jeho bratr pořadu na ČT2 Noc s Andělem. Mistrovství světa Madrid – WPKA 2. místo (červen). Účastník akce: Staroměstské náměstí (setkání mistrů). Mistrovství světa Itálie – WTKA 5. místo (listopad). Trenéry jsou pánové Osička, Vičík a Kapín.

 

* Oma Jakub, 29 let, TJ Turnov, oddíl ROB

V roce 2009 navázal i po náročné operaci, která proběhla na podzim 2008, na své předchozí výsledky a nominoval se na ME do Bulharska, kde získal v kategorii mužů v pásmu 3,5 MHz bronzovou medaili a k tomu titul mistra Evropy v soutěži družstev v tomtéž pásmu a bronz v soutěži družstev pásmu 144 MHz. Na domácích závodech se stal nejúspěšnějším mužem, když vyhrál celkem čtyři mistrovské závody i celkové hodnocení Českého poháru.

 

* Váňa Petr, 28 let, TJ Turnov, oddíl orientačního běhu

Nejúspěšnější dospělý závodník oddílu OB TJ Turnov, 2. místo na MČR v noční OB, 5. místo mezinárodní MČR klasická trať, 3. místo závod Národního žebříčku.

Související články (celkem 25)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.