NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ SPORTOVEC TURNOVA ZA LOŇSKÝ ROK SE LOUČÍ S AKTIVNÍ KARIÉROU

0

Bez větších překvapení skončilo vyhlašování nejlepšího sportovce Turnova za rok 2013, které proběhlo v kině Sféra v sobotu 22. února. Korunku nejlepšího sportovce obhájil Tomáš Dlabaja z oddílu orientačního běhu TJ Turnov, akcí loňského roku byl opět vyhlášen Memoriál Ludvíka Daňka. Stejně jako v předchozích ročnících i letos server TvA ve spolupráci s pořadatelem vyhlásil anketu – Cenu veřejnosti. Na webu TvA hlasovalo rekordních 1 474 respondentů, zvítězil futsalista Lukáš Bakeš z týmu FC Dalmach.

n201402261558_sport_31_014_sportovecVítězný Dlabaja nepochází přímo z Turnova, ale startuje za něj v posledních letech na všech vrcholných závodech včetně české reprezentace. Na loňském Euromeetingu ve Skotsku obsadil 1. místo na klasické trati, na mistrovství republiky byl třetí v jednotlivcích, v soutěži družstev byl platnou součástí vítězného turnovského týmu. V rámci slavnostního předávání ocenění pro nejlepšího sportovce Turnova za loňský rok Tomáš Dlabaja oznámil ukončení aktivní sportovní kariéry. „V současné době bydlím v Turnově, začal jsem pracovat v mladoboleslavské Škodovce, s přítelkyní hodláme založit rodinu. Vše má svůj čas a já chci nyní svoji energii nasměrovat na pracovní kariéru. Sport a orientační běh ale i nadále zůstávají součástí mého života, už ale jen v rekreační či v budoucí trenérské podobě,“ uvedl Dlabaja s tím, že velmi děkuje všem za podporu. Turnov označil za hlavní město českého orientačního běhu.

n201402261558_sport_32_014_sportovecZ pomyslného druhého stupínku na stupních vítězů byl viditelně zklamán kickboxer Petr Kazda. Ten se v nedávno vyhlašované anketě o nejúspěšnějšího sportovce okresu Semily za rok 2013 umístil na druhém místě za vítězným skokanem na lyžích Romanem Koudelkou z Lomnice nad Popelkou. I v Turnově skončil druhý. „Vloni to byla moje nejlepší sezona, stal jsem se mistrem světa. Tomáši Dlabajovi samozřejmě vítězství přeji, o tom vůbec nechci polemizovat, jen myslím, že v Turnově funguje jisté názorové klišé kolem některých sportů a sportovních akcí, které je těžké překonat,“ shrnul své pocity Petr Kazda, který mj. vloni také úspěšně složil zkoušky na černý pás (1. dan) v kickboxu, což ho řadí k absolutní světové špičce. Petra čeká letos v srpnu mistrovství světa v Londýně, kde bude opět hájit barvy Turnova i České republiky.

Anketa o nejlepšího sportovce Turnova se letos uskutečnila již po dvaadvacáté! Vyhlašuje ji Sportovní rada města Turnova a technicky zajišťuje Středisko pro volný čas – Žlutá ponorka.

VÝSLEDKY – SPORTOVEC TURNOVA 2013 (HLASOVÁNÍ ODBORNÍKŮ):

Jednotlivci: 1. Tomáš Dlabaja (TJ Turnov, oddíl OB), 2. Petr Kazda (Impact Kickboxing TJ Turnov), 3. Jan Formáček (AC Syner Turnov), 4. Jan Kazda (Impact Kickboxing TJ Turnov), 5. Martin Baier (TJ Turnov, oddíl ROB).

Sportovní naděje do 14 let: 1. Andrea Prokorátová (judo TSC Turnov), 2. Barbora Hůlková, 3. Nikola Sojková (obě AC Syner Turnov), 4. Kristýna Brožová (oddíl házené TJ Turnov), 5. Vojtěch Hejduk (oddíl florbalu TJ Turnov).

Sportovní naděje do 18 let: 1. Patrik Horák (TJ Turnov, oddíl OB), 2. Nikola Čejchanová (AC Syner Turnov), 3. Josef Egrt (AC Syner Turnov), 4. Petra Hájková (judo TSC Turnov), 5. Eva Klementová (oddíl florbalu TJ Turnov).

Družstva žactva a dorostu: 1. Štafeta dorostenců (TJ Turnov, oddíl orientačního běhu), 2. Družstvo žáků (TSC Turnov), 3. Družstvo dorostu (FK Pěnčín-Turnov).

Družstva junioři a dospělí: 1. Družstvo dospělých (TJ Turnov, oddíl orientačního běhu), 2. Družstvo mužů A (TJ Turnov, oddíl volejbalu), 3. Družstvo mužů A (TSC Turnov, oddíl juda).

Trenér: 1. Dušan Král (AC Syner Turnov), 2. Filip Stárek (TJ Turnov, oddíl OB), 3. Radek Louda (TSC Turnov, oddíl juda).

Sportovní akce: 1. Memoriál Ludvíka Daňka (AC Syner Turnov), 2. Finálový turnaj Českého poháru v basketbalu (TJ Turnov, oddíl basketbalu), 3. Pěkné prázdniny s OB v Českém ráji (TJ Turnov, oddíl OB).

Do zlaté knihy turnovského sportu byl zapsán František Matějec (1915 – 1994, TJ Lokomotiva Turnov). Zápis do Zlaté knihy byl uskutečněn u příležitosti 40. ročníku Silvestrovského běhu sídlištěm, který ve spolupráci se Zdeňkem Drobníkem v roce 1974 založil.

Související články (celkem 22)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.