DIVIZNÍMU TÝMU SE START NOVÉHO ROČNÍKU NEPOVEDL, ZATO MÍROVÁ VYKROČILA SMĚLE

0

Tak je to tady: Přinášíme první výsledkový servis fotbalového podzimu. O víkendu uprostřed srpna byla zahájena většina soutěží, divizní tým FK Pěnčín-Turnov se na domácí půdě střetl se zkušenou Velimí a přestože to dlouho vypadalo na remízu, nakonec brali body hosté. V krajském přeboru nezaváhala pěnčínská rezerva divizního týmu, zato Sedmihorky propadly v Novém Boru. Náš region má nováčka v podobě účasti mužstva Mírové pod Kozákovem v I. A třídě. A Mírovští se v prvním zápase před domácím publikem (přišlo 100 lidí!) nenechali zahanbit, Hejnicím nastříleli pět branek. V prvním utkání I. B třídy Maloskalští i Rovenští remizovali. Více v následujícím přehledu.

* DIVIZE C

n201108151321_sport_110_011_fotbal* FKP Turnov – Velim 0:1 (0:0). Jak předeslal vedoucí domácího mužstva Petr Horáček, v uplynulém ročníku třetí celek soutěže přivezl do Českého ráje herní kvalitu, na což byli turnovští mladíci připraveni, ale… Hosté si vypracovali přece jen více šancí a jen díky tomu, že Metelka měl dobře postavenou brankovou konstrukci (2x břevno a 1x tyč!), svítila na ukazateli dlouho bezgólová remíza. A protože i slibné příležitosti domácího V. Hurta, Vavřicha a Koubka přišly vniveč, rozhodlo se až v 80. minutě, kdy střídající Psohlavec volejem z první poslal míč za Metelkova záda. Závěrečná snaha Turnovských alespoň o vyrovnání byla marná, a tak si hosté odvezli tři plusové body. „Něco jsme si v kabině řekli, ale stačil jediný moment naší nepozornosti a hosté nás krutě potrestali,“ povzdechl si kouč Jan Broschinský. FKP, který ještě na neposlední chvíli angažoval libereckou legendu – Miroslava Holeňáka (je ale zraněný, má natažený sval). O nadcházejícím víkendu mužstvo hraje v Nové Pace, kterou po svém mladoboleslavském angažmá vede trenér Josef Hloušek. Sestava: Metelka – D. Hurt, Brett, Koťátko, Havlín – Bělík (85. Krejčík), Benek, V. Hurt, Kulhánek (63. Ježek) – Koubek, Vavřich (83. Radačovský), rozhodčí Severýn, ŽK 4:2, diváků 350.

Ostatní výsledky: Mšeno – Polepy 1:3, N. Paka – Hradec B 1:0, Náchod – Jablonec B 1:3, Ústí – Trutnov 2:1, Převýšov – N. Bydžov 1:0, D. Králové – Pardubice B 5:1, Kolín – Admira 2:0.

* Železný Brod – FK Pěnčín-Turnov B 1:3 (0:1). Divizní rezerva vkročila do podzimu úspěšně, když z hřiště tradičního rivala importovala všechny 3 body! Brod začal výborně, ale Semenský v pěnčínské bráně se činil a jeho spoluhráči se tak mohli radovat po půlhodině hry, kdy se trefil D. Škréta. Domácí srovnali krok v 58. minutě Maryškem, ale stav utkání ve prospěch hostů obrátil o chvíli později Ježek. Kalich hořkosti dal sklářům vypít ještě v 92. minutě Vondráček! „Vypracovali jsme si čtyři šance, a z toho tři proměnili. Zdražil navíc orazítkoval břevno železnobrodské branky. Dobře zachytal Semiš,“ byl navýsost spokojen Radek Kotrman. Ten už může v klidu přemýšlet nad sestavou, kterou pošle za týden na hřiště Višňové.

Sestava: Semenský – Smolný, Vondráček, Nahodil, Šteffan – D. Škréta, Korček, Zdražil, Čermák – Ježek, Vít (80. Lhoták), rozhodčí Poživil, ŽK 3:6, diváků 100.

* Nový Bor – FK Sedmihorky 4:0 (3:0). Nový hlavní kouč Jaroslav Mencl musel z různých důvodů postrádat šest hráčů základu a na výsledku se to projevilo. Po vyrovnaném úvodu šel ve 14. minutě sám na domácího gólmana Staněk, ale neuspěl. Bor odpověděl břevnem a po chvíli šel po nechytatelné střele do vedení, které následně znásobil, byť Karlovičtí u nepřesných sudích marně reklamovali postavení mimo hru! Poté se Pařízkova střela jen otřela o tyč novoborské branky a Kusáka vzápětí při sólu vychytal její strážce, stejně jako Poula. Na druhé straně musel zachraňovat Koubus, avšak po chvíli ze skrumáže angličanem inkasoval potřetí! Po rozhodnuté první půli se utkání v té druhé spíše jen dohrávalo a po vyloučení Mrňáka v 61. minutě domácí z brejku přidali ještě čtvrtý zářez.

Sestava: Koubus – Drahoňovský, Bakeš, Koťátko, Mrňák – Kusák (46. Pařík), Pavlíček, Pařízek, Špína – Staněk (78. Beran), Poul (88. Prokopec), rozhodčí Rais, ŽK 3:4, ČK 0:1, diváků 110.

Ostatní výsledky: Semily – Košťálov 1:1, Jablonec – Višňová 3:0, Doksy – Rapid 0:0, Pěnčín – Hrádek 1:2, Desná – Č. Lípa B 2:1.

I. A TŘÍDA

* Mírová pod Kozákovem – Hejnice 5:2 (4:0). Nováček se nezalekl soupeře zvučnějšího jména a už ve 4. minutě jej na koně posadil Císař, jenž poločasové skóre završil po individuální akci po půlhodině, když se mezitím trefili ještě M. Zelnický a Horák. Hejnice kontrovaly v 63. a 77. minutě Sýkorou, resp. Filipem, kdy si domácí pod dojmem vysokého náskoku vybrali hlušší pětiminutovku. Žádné drama nepřipustil a mírovskou definitivu zařídil zblízka D. Zelnický bombou pod břevno. „Je to pro nás dobrý začátek. Ze šesti šancí jsme v první půli čtyři zužitkovali, což nám dalo potřebný klid,“ glosoval první výhru ve vyšší soutěži sekretář Jiří Kadlec, jehož zamrzelo snad jen vyloučení brankáře Mlejnka, který v rámci obranného zákroku na kluzké trávě „vyjel“ i s míčem ven ze své šestnáctky.

Sestava: Mlejnek – Michal Kovář, Hejduk, M. Zelnický, Kolda – Taibr, Horák, Marcel Kovář, Císař – D. Zelnický (88. Trč), Tokan, rozhodčí Tykva, ŽK 2:3, ‚ČK 1:0, diváků 100.

Ostatní výsledky: Lomnice – Mimoň 0:3, V. Hamry – Cvikov 1:1, Stráž – Bozkov 2:2, Frýdlant – Doubí 4:1, Jilemnice – Kr. Studánka 3:1, Skalice – Vratislavice 5:0.

I. B TŘÍDA

* Malá Skála – Harrachov 1:1 (0:0). Teprve sehrávající se domácí nevyužili několik slibných příležitostí a houževnatí horalé je proto především ze standardních situací párkrát řádně prověřili. Rozhodčí dorazili pouze ve dvou bez hlavního, takže na lajnu šel laik z Harrachova, a to se ukázalo nakonec jako rozhodující moment duelu. Po bezbrankovém poločasu totiž hned ve 47. minutě skluzem dorazil Habrův křížný pokus do harrachovské sítě Makula, ale byť byl míč blíže k brankové čáře než on, Hanyk na pokyn laického asistenta regulérní branku neuznal! Rozhození domácí pak po strkanici dokonce prohrávali. Naštěstí se Toman čtvrthodinu před koncem nejrychleji dostal k míči, který hostující brankář neudržel a vyrovnal. Další šance Makuly, Kobrleho a Srbka na vítězný gól zůstaly bez gólového vyjádření.

Sestava: Krause – K. Šilhán, Serbus, Stolín, Cafourek – Kobrle, Holeček, Šída (55. Srbek), Toman (63. J. Šilhán) – Habr, Makula, rozhodčí Hanyk, ŽK 5:6, diváků 50.

* Víchová nad Jizerou – Rovensko pod Troskami 1:1 (1:1). Hned v 1. minutě zmrazil domácí svým gólem rovenský Novotný a hráči Víchové nevěděli kam dřív skočit. Přesto se jim pár minut před poločasovým odchodem do kabin podařilo vyrovnat. Druhé dějství nabídlo zcela opačný pohled a byli to naopak hosté, kdo musel čelit drtivému tlaku hostitelů. Ani jedno z mužstev se však nedokázalo brankově prosadit, takže dělbu bodů nakonec brali všichni.

Sestava: Vrabec – Brunclík, Náhlovský, Maruška (65. R. Malý), Rympler – L. Malý, D. Malý, Vágenknecht, Špína – Novotný, Hanzl (75. Mencl), rozhodčí Salač, ŽK 2:2, diváků 60.

Ostatní výsledky: Rokytnice – Ž. Brod B 1:0, Plavy – Lučany 4:2, Ruprechtice – Mšeno B 4:3, H. Branná – Zásada 6:1, Držkov – volno!

14. Mírová p. Koz. B            0   0   2  0:10  0

* OS Semilsko: Benecko – Tatobity 2:6, Rovensko B – Bělá 2:1, Košťálov C – Poniklá 2:1, Víchová B – Horka 6:0, Bozkov B – M. Skála B 9:3, D. Branná – Vysoké B 4:3

1. Bozkov B                          2   0   0  14:5  6

2. Víchová n. J. B                 2   0   0  10:2  6

3. Rovensko p. Tr. B           2   0   0   9:2   6

4. Tatobity                            1   1   0   7:3   4

5. Dolní Branná                   1   1   0   5:4   4

6. Malá Skála B                   1   0   1   9:9   3

7. Horka                               1   0   1   4:9   3

8. Košťálov C                      1   0   1   2:7   3